Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szülők! Hogy lehet rávenni...

Szülők! Hogy lehet rávenni egy 14 éves gyereket arra, hogy tanuljon!? Én vagyok a magántanára, a szülei nem foglalkoznak vele!

Figyelt kérdés

Pár hónapja tanítom és ma láttam az ellenőrzőjében, hogy minden tárgyból bukásra áll. A gyerek szülei elváltak, az anyájával él, de amikor tanítom, az apjánál vagyunk. Az apjának új családja van. Szóval biztos, hogy lelki dolgok is állnak a hátterében annak, hogy nem tanul. Se az apja, se az anyja nem foglalkozik vele nagyon.


Amikor együtt tanulunk, akkor nagyon nehezen figyel, sokszor csak bambul rám és többször meg kell ismételnem azt amit mondtam. Most már kicsivel jobban figyel, mert próbálom játékosan tanítani (főleg németet tanítok neki), de még akkor sem észleltem nagy változást. A jegyei ugyanolyan rosszak, a háziját sosem csinálja meg, órára nem visz felszerelést és sokszor ilyen apróságok miatt kap 1-est. Egy másik lány is tanítja, ketten foglalkozunk vele, de ő is azt mondja, hogy nála is ugyanilyen figyelmetlen. Egyszerűen nem tudjuk mit tudnánk tenni, hogy tanuljon!


Minden ötletet, tanácsot szívesen fogadok!


2013. dec. 17. 23:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljatok meg ne csak a tananyaggal foglalkozni, érdeklődjetek, kérdezzetek. Talán megnyilik és azzal sok lehetőség feltárulhat.
2013. dec. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szoktunk érdeklődni, de sajnos így se jobb :/

Köszönöm a választ!

2013. dec. 17. 23:27
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltad már megkérdezni (akár német tanulásnak álcázva, mint a jövőidő gyakorlása), hogy milyen tervei vannak a jövőre nézve, hol látja magát 5, 10, 20 év múlva? Aztán valahogy rávezetni, hogy ennek a megvalósításához tenni is kell valamit.
2013. dec. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Na ezt még nem próbáltam, akkor majd holnap megkérdezem! Köszi a tippet! :)
2013. dec. 17. 23:38
 5/12 JnéHN ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ehhez Ti már kevesek vagytok (ezt jó indulattal írom). Ha igazán jót akarsz neki, akkor beszélsz a szülőkkel, hogy mit látsz és tanácsot adsz nekik nagyon finoman, hogy hogyan tudnának neki segíteni. Kérdezgessék, hogy mi volt a suliban, mit szeretne, érdeklődjenek .. stb.

Egy anyuka és egy pedagógus

2013. dec. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom dettó ilyen, csak két évvel fiatalabb. Pedig jó a viszonyunk, mindent megbeszélünk, de utál tanulni és trehány. Csakis a szigorítással és számonkéréssel tudunk fejlődni, ha ráhagyom képes hónapokig nem írni leckét, őt ellenőrizni kell.
2013. dec. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a "beszélj a szülőkkel" az a gond, hogy ha nem látják maguktól, akkor valószínűleg tojnak rá magasról és nem fogják összekapni magukat ha eddig sem tették.

Nekem (és sok más szülőnek aki törődik a gyerekével) nem kell szólni, mert tökéletesen képben vagyunk, hogy hol tart a gyerek a tanulmányaiban, milyen jegyei vannak, romlott vagy javult és a többiekhez képest hol helyezkedik el az osztályban.

Aki ezt magától nem kíséri figyelemmel, nem látja az egyeseket, azt nem fogja meghatni, hogy a magántanár az észt osztja nekik. Lesz kifogás, hogy de kamasz, de fiú, a fiúk ilyenek, de lány, szerelmes és biztos azért bamba, de nincs rá időm, de ez meg az.

2013. dec. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A 7.es válasz az 5-nek ment..
2013. dec. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 JnéHN ***** válasza:
100%
5-ős vagyok. Van sok szülő, aki tudja, mit kell tennie, (és ez nagyon jó) de sajnos sok van, aki nem. Nekik el kell magyarázni, hogy mi is a probléma. Meg kell tanítani őket szülőnek lenni. Nem hiába akartak Szülők akadémiáját létrehozni és nem hiába írta Dr. Ranschburg Jenő a Szülők könyvét. Ha magától nem veszi észre, rá kell vezetni. Mivel a gyerek érdeke, ezért nem lehet annyiba hagyni a dolgot.
2013. dec. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz helyzetben vagy, mert a szülők nem partnerek. A gyerkőc figyelemzavara mögött meg ebben az esetben a szorongás és a bizonytalanság áll. Viszont, ha sikerül a gyermekkel kialakítani egy szeretetteljes, bizalmi kapcsolatot, akkor nagyon sokat segíthetsz neki.

Én először is kiismerném őt. Beszéltetném minél többet magáról! (akár németül is:) Nagyon érdeklődve és szeretetreljesen figyelnék rá, rengeteget dicsérném az egészen apró dolgokat is.

Nem ragaszkodnék az otthoni tanuláshoz minden alkalommal. Kimennék vele a szabadba egy parkba, menet közben gyakorolnánk a németet, rácsodálkoznánk a természetre, beszélnénk az emberekről és kérdezném, kérdezném, dicsérném, visszajeleznék! Így egyfajta szülőpótlék is lehetsz és ha sikerül, akkor eléred azt, hogy legalább azért tanuljon, hogy neked megfeleljen.

Egy 14 éves kamasznak ugyanis ez nagyon fontos. Ő még nem magának tanul, hanem a környezetének:)

Sokat segítenek a játékok is tanulás közben. Pl labdás játék szójátékkal. Akinél a labda az mond egy szót, majd passzol. A másik a szó utolsó betűjével mond egy szót és így tovább. A labdadobálgatás a figyelmet is élesíti.

Próbálj tehát a kapcsolatra hatni elsősorban és utána a németre. Csak így lehetsz hatékony.

2013. dec. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!