Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szülők! Hogy lehet rávenni...

Szülők! Hogy lehet rávenni egy 14 éves gyereket arra, hogy tanuljon!? Én vagyok a magántanára, a szülei nem foglalkoznak vele!

Figyelt kérdés

Pár hónapja tanítom és ma láttam az ellenőrzőjében, hogy minden tárgyból bukásra áll. A gyerek szülei elváltak, az anyájával él, de amikor tanítom, az apjánál vagyunk. Az apjának új családja van. Szóval biztos, hogy lelki dolgok is állnak a hátterében annak, hogy nem tanul. Se az apja, se az anyja nem foglalkozik vele nagyon.


Amikor együtt tanulunk, akkor nagyon nehezen figyel, sokszor csak bambul rám és többször meg kell ismételnem azt amit mondtam. Most már kicsivel jobban figyel, mert próbálom játékosan tanítani (főleg németet tanítok neki), de még akkor sem észleltem nagy változást. A jegyei ugyanolyan rosszak, a háziját sosem csinálja meg, órára nem visz felszerelést és sokszor ilyen apróságok miatt kap 1-est. Egy másik lány is tanítja, ketten foglalkozunk vele, de ő is azt mondja, hogy nála is ugyanilyen figyelmetlen. Egyszerűen nem tudjuk mit tudnánk tenni, hogy tanuljon!


Minden ötletet, tanácsot szívesen fogadok!


2013. dec. 17. 23:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
70%

9: Én még olyan szülőt nem láttam,aki a letojom hozzáálláson változtatott volna. Olyat igen, hogy érdeklődött rendszeresen a gyerek iránt, aztán a szülőin szembesült azzal, hogy bár ő a szorzótáblát gyakorolta a gyerekkel, abban egész jó, viszont a helyesírása a többiekéhez képest csapnivaló. Innentől kezdve, hogy a tanár jelezte, hogy mire koncentráljanak jobban, a szülő már tudott segíteni... de a nulla foglalkozásból még senkit nem láttam, hogy összekapta volna magát.



Jó dolog a szülők akadémiája, az érdeklődő szülők el is mennek, csak épp pont azokat nem látni sem az ilyen rendezvényen (amit a suli is szervezett nálunk), sem a szülőiken, akiknek a gyerekével gond van. Aztán bárki bármit szól, akkor jönnek a kifogások (anyuci pici fiacskája azért az ovi réme, mert hát ő fiú és a fiúk ilyenek, meg különben is mindenki hülye az óvónőtől kezdve a többi gyerekig).

2013. dec. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 JnéHN ***** válasza:
Én már láttam olyan szülőt!
2013. dec. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!