Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy tudnám elérni, hogy 10...

Hogy tudnám elérni, hogy 10 hónapos kislányomat 10 percre egyedül tudjam hagyni, anélkül, hogy ordítana amíg nem vagyok vele?

Figyelt kérdés
Üdv! 10 hónapos kislányomat egy másodpercre sem lehet egyedül hagyni, mert ha már elindulok az ajtó felé, elkezd ordítani. Mosdóba se tudok kimenni, úgy, hogy ne sírna végig, amíg kint vagyok. Már próbáltam beszélni a fejével, de nem használ és próbáltam fokozatosan szoktatni, semmit nem értem el vele.
2009. dec. 1. 11:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

Oké elismerem durvén fogalmaztam. De akkor is úgy gondolom, hogy egy tíz hónaposra idő kell. Mert most sír a kiságyban, aztán elindul vezetgetni kell, aztán meg kell tanulnia egyedül enni, pohárból inni, és akkor jön a szobatisztaságra szoktatás stb. Ez pont az az időszak és szerintem az egyik legszebb de legnehezebb is egyben a következő pár hónap.

És én úgy vettem ki, hogy nem 5 percre szeretné egyedül hagyni a babát, amíg lezuhanyzik vagy kimegy wc-re. És erre kérdeztem, mert már elég nagy baba, hogy nem e tudja valakire rábízni, hosszabb időre bölcsibe vagy napközibe, rövidebbre szomszédra, apukára, nagyszülőkre?

Mert ha ideges akkor az csak rosszabb lesz. Szerintem, mármint a gyerek viselkedése.

2009. dec. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy voltunk. Hozzászokott, hogy mindig van vele valaki. Nem kell mindenkinek "erősödjön a tüdeje" kőbunkónak lennie! Még legyen 3 hónapod erre, addig is pisilj bátran, ennyit kibír szegény, utána eljátszik és észre sem veszi majd, hogy kislisszansz, úgy leköti.

Addig örülj, hogy nyílik a kis értelme. Hidd el, én is azt hittem, hogy ez örökre ígymarad...

2009. dec. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

10 hónapos most unokahugom,hiába mondok neki bármit is,őő most ezt nem értheti..1 évessel már beszélgethetsz komolyabban,igen,akkor már talán ért is valamit..de 10 hónaposan..ez a módszer nem jó szerintem..

örülj h. ragaszkodik hozzád.ja és ne érdekeljen hogy sír,menj ki a mosdóba,de ne legyél ott hosszú ideig,csak amig épp pont kell..előbb utóbb úgyis lefog szokni erről magától..

2009. dec. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Gondolom most éli a szeparációs szorongása a virágkorát!

Ne aggódj,megtanulja,hogy ha nem lát,attól még te vagy,és vissza fogsz menni hozzá.

A 4 éves fiam is ugyanilyen volt,most a 8 hónapos fiam is kezdi...........Kitartás!!!!!!!!!

2009. dec. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!