Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az 1 éves lányommal vannak...

Az 1 éves lányommal vannak gondjaim. Hogyan kezeljem? Többi lent.

Figyelt kérdés
Nem gondolnám h problémás a Gyerekem, de vannak dolgai, amiket sztem nem helyesen reagálok le, és ezen még most változtatni sznék. Direkt dacol velem, mondom, hogy nem szabad pl ledobálni az asztalról kaját, vagy a cumisüveget, és Ő csakazértis ledobja, látszik a mozdulaton h dühös. Rácsapok a kezére, persze előtte figyelmeztetem, hogy ha ledobja stb, erre rám néz, és szó szerint kigúnyol. Nem csapok persze nagyot, hisz nem bántani szeretném. Viszont gondolnám, hogy a csapkodáson kívül van jobb módszer, csak még én nem jöttem rá mi az. Kértem én szépen, türelmesen, határozottan, sőt, dühösen is, de eddig semmi eredmény. Ti hogy hidaltátok át ezeket a problémákat, hisz ebből lesz később a még nagyobb gond, hogy nem fogad majd szót nekem, de én nem akarok olyan Anya lenni, aki fenyítéssel éri el a célját! Előre is köszi Mindenkinek!

2014. jan. 12. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Úristen, te tényleg semmit nem tudsz a gyerekekről :((


Egy 1 éves még nem azért dobálja le direkt a holmikat, hogy dacból téged bosszantson és azt se várd tőle, hogy tudja, hogy mi az, amit nem szabad.

A ledobálással is a világot fedezi fel, ezzel pl. a gravitációt. Ilyen miatt rácsapni a kezére nagyon nagy hiba!!

Ez a korszak erről szól, hogy ezerszer, kétezerszer is elmondod mit nem szabad.


Legjobb, ha a problémaforrásokat a lehető legjobban kiküszöbölöd (pl. lezárod a szekrényajtókat, hogy ne tudja kinyitogatni, stb), mert a sok tiltás nem tesz jót, ha állandóan csak azt hallja, hogy ezt nem szabad, azt nem szabad, frusztrálttá teheted a gyereket.

Hagyj neki teret a felfedezésre, hiszen a gyerekekben iszonyatosan munkálkodik a felfedezés ösztöne, ezért akarnak mindent megfogni, szétszedni, kinyitni, széttépni, megkóstolni stb., ezáltal tanulják a világot.

2014. jan. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Mégis honnan kellene tudnia? Változtatni akar, ez a lényeg.


Esetleg ha dobálja az ételt, etesd te.

Fiam is dobálós, bár ő 20 hónapos, ha ledobott valamit kiszedtem a székből, felvette, aztán folytattuk az evést.


Lehet tetszik neki a reakciód, azért csinálja.

2014. jan. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk az jött be, hogy amint nem evett vagy ivott már, vagy láttam hogy dobalozni készül, rögtön elvettem tőle a tányért, poharat. Szerintem ezen a dobálózós időszakon minden baba átesik. A kézre csapás pedig szerintem ennyi idősen még egyáltalán nem vezet eredményre. Később is csak megfélemlítésnek jó, a lényeg pedig az lenne, hogy megértse, mit miért nem szabad.

Vagy nyomatékosítsd hogy ha ledob valamit akkor vége az évesnek- ivásnak.

2014. jan. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

1 éves! nem érti az összetettebb mondatokat, nem ért nagyon sok szót, azt se tudja mi az, hogy ha valamit nem tesz meg annak következménye van!


pici még, ne úgy neveld mint ha 3-4 éves lenne!

1 évesen azért dob le dolgokat mert tapasztalás alapján tanul és most felfedezi a világot. nem azért dob le dolgokat mert téged szándékosan bosszanatni akar, erre még nem képes! azért teszi mert tetszik neki, hogy leesik a dolog, ennyi.


nevelni ennyi idősen annyi, hogy szépen elkezded megtanítani neki, hogy mi az, hogy nem szabad. pl. nem érhet a fűtőtesthez akkor mondod neki, hogy ezt nem szabad mert forró lehet és elhozod onnan. ezután az 1000. ilyennél megtanulja.

ne üsd, főleg olyanért amit nem ért

2014. jan. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindenkinek igaza van előttem, őt még nem kell ilyesmiről leszoktatni, hisz ponthogy ezekkel a dolgokkal tanul, ebből merít tapasztalatot. Nem kigúnyol, hanem csak úgy nevet, és nem rajtad, hanem mert bízik a világban, és tetszik neki, ahogy leesnek a dolgok, ahogy koppan, vagy csattan.

Csak azokat a dolgokkal foglalkozz, ami a testi épségére veszélyes, és azt se tudod még neki megtantani, majd csak kb. 1 év múlva, hanem csak 100x, 1000x mondd el neki, hogy nem szabad, csak simán éreztesd vele a hangoddal, a testbeszédeddel, hogy ezt nem helyesled, szomorú vagy tőle. De nem szabad ráverni, semmi értelme, csak a bizalmát veszted el vele, mert nem is érti miért kap. Semmi ilyesmit 1-1,5 éves korban még nem tudnak értelmezni ok-okozati összefüggéseket.


Amúgy a figyelemelterelés nagyon jó, és a türelmedet acélozd meg, mert most jön majd a java...:-DDD Kösd fel a gatyódat! :)

2014. jan. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi Mindenkinek! Tudom hogy ez nem helyes, pont ezért írtam ide, mert változtatnék, csak nem tudtam merre induljak, mit ért, mit nem. Nem vagyok gonosz anya, még mielőtt vki elkezd dobálózni, hogy ütöm a gyerekemet. Ez mindössze egy-két alklommal történt, és mikor láttam h nem vezet eredményre, gondoltam h velem van a baj, tehát próbálom ezentúl ezek ismeretében,és kicsit türelmesebben kezelni a dolgot.
2014. jan. 13. 12:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Abba hagyatom vele. Leteszem a foldre es elmagyaraztam neki,hogy kajaval nem jatszunk. Ezt. Indig eljatdzottuk 3 dik alkalom utan tudta,hogy nem szabad. Egy darabig eleg is volt, hogy raszoltasm de volt idoszak amikor elorol kezte tesztelt,hogy tenyleg nem szabad. Fontosd a kovetkezetesseg. A nem az mindig nem nagyinal stb. Viszont lufit labdat kint az idvaron dobalozhaz, meg kulombozo targyakat amivel senkinek sem okoz kart. Homokot szorni sem szabad, hpgy barki szemeb menjen. Volt, hogy kiramolta a ruhakat a szekrenybol es ketten kozosen pakoltuk vissza es elmondtam neki addog nincs jatek amig a ruhak helyre nem kerulnek. Azota nincs is baj a kiramolassal.
2014. jan. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is 1 eves a lanyom. Nekem nem jutott eszembe, hogy direkt bosszantani akarna. De imad "dobalozni". En tudod mit vettem eszre? Nem dob am le minden kajat, vagy a vizet se mindig. Csak ha nem kell neki ;) Igy sakkozok vele. Amit mar nem ker, azt nem teszek ele. Ha ledobja mondom neki, hogy nem szabad (nem mintha erdekelne :D )es nem adom neki vissza. Igy azert fogy a dobhato dolgok listaja. Es jateknal is szoktam neki mondani, hogy hozzon oda valamit, es adja is oda. Es megkoszonom. Es veszettul orulok neki, es igy o is. Kis tukrok ok. Amin latja, hogy erzelmet valt ki beloled, azt csinalja. Azt viszont meg nem ert...vagy nem mindig...vagy nem akarja ;) hogy jo vagy rossz dolog, amit tesz.


Nalunk a konnektorozas volt meno egy idoben. Mostanra talan alabb hagyott. De el nem felejtodott. Mondhattam en neki szepen, csunya, halkan, hangosan, hogy azt nem szabad, nem nyulkalunk bele! Meg ugy sem, hogy nalunk biztonsagi konnektorok vannak. Ezt nem ertette a sogorom, hogy miert szolok ilyenert? Es hiaba mondtam neki (egy folnottnek) hogy itthon lehet, hogy nem csapja meg az aram, de nem mindenhol van ilyen konnektor! Szoval tetszik a lanyomnak, hogy ha mondom neki, hogy NEM! Sikongat. Es hiaba nem szanom viccnek, neki tetszik. Az mar kevesbe, hogy fogom utana es elviszem onnan....de ez meg engem nem hat meg ;) Valahogy meg kell tanulnia a dolgokat. Ezt a peldat a szofogadasra irtam. Hogy nalunk sem igazan mukszik. Szoval nyugi ;)


Az jo otlet, hogy olyan dolgokat hagyj neki elol, ami legalabb nem torekeny. Dobalni fog ugyanis meg egy ideig. Mindentol nem tilthatod el.

2014. jan. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!