Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nagy a baj a lányommal? Mit...

Nagy a baj a lányommal? Mit rontottam el?

Figyelt kérdés

Értelmes, eleven kislányom 2 éves kora körül megváltozott. Szemmel láthatóan szorong. Forgolódik álmában, néha felsír. visszatartja a kakit, van hogy 4-5 napig is. Tépkedi a szemöldökét, feszült. Néha, minden különösebb ok nélkül kiakad: visít, rugdoskodik, kapar, harap. Szinte semmivel nem lehet kizökkenteni. Hiába ölelem, hozok játékokat, hogy eltereljem a figyelmét, semmi sem segít, míg ki nem tombolja magát. A végén már gyakran elsírom magam, olyan rossz látni és olyan kiborító. Nem epilepszia - mert már arra is gondoltam - ugyanis később, ha megnyugszik visszakérdezek és emlékszik, hogy miket csinált. Szerintem szorongástól hisztizik, de lehet, hogy nincs igazam.

Nemrég született kistestvére, de nem hanyagoljuk el, sőt, több figyelmet kap mint a kicsi. Otthon vagyok velük, bármit megtennék, hogy nyugodt és kiegyensúlyozott legyen. Segítsetek! Szerintetek kell szakember? Ha igen, kihez fordulhatnék bizalommal? (Budapest és környéke)



2012. febr. 16. 18:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy most 27 hónapos a kisasszony.
2012. febr. 16. 18:17
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen menj vele elöször a gyerekorvoshoz, mert ki kellene vizzgáltatni.
2012. febr. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Így dolgozza fel az elfojtott agressziót, amit a kistesó iránt érez. Mivel megfogalmazni nem tudja(néha még mi, felnőttek sem tudjuk) Próbáltátok már a dühöt, a haragot, a féltékenységet egyszerre megélni? Nála ebben nyilvánul meg. Tépkedi a szemöldökét? Egyértelmű agresszió, amit önmaga ellen fordít. Jó kislány, jószívű, mert nem akar a kicsinek ártani. Előbb-utóbb megszereti, mert most sem a kicsire haragszik, hanem a helyzetre. A kistesó érkezését általában úgy élik meg a gyerekek, mintha 50 éves feleséghez hazaállítana a férje egy 20 éves bombázóval és bejelentné, hogy mától ő is velünk fog élni, ha akarod, ha nem. És még hozzátenné, hogy "Anyukám, attól én még téged ugyanúgy szeretlek, mint eddig..." Amióta világ a világ mindig születtek kistestvérek. Én nem látok akkora problémát, amivel szakemberhez kellene fordulni. Átmenetről van szó. Te jól bánsz a gyerekeiddel, efelől ne legyenek kétségeid. A haragját pedig előbb-utóbb feldolgozza, bízd az időre.
2012. febr. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

lehet, hogy valami trauma érte, látott valamit a tévében, amit nem tud feldolgozni...

vagy tudja, hogy szeretnie kéne a kistesót, de másképp érezz, és ezért depressziós...

vagy agyára mégy a túlzott féltéseddel, néha szeretne magában molyolni...

sok oka lehet..

mennyit beszél? Ha mást nem, próbáld kibarchobázni eldöntendő kérdésekkel, mi bántja. Lehet, hogy valami olyasmi zavarja, ami meg sem fordul a fejedben.

2012. febr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
en elvinnem egy pszihologus/pedagogushoz (olyanhoz, aki mindketto). igazabol ha nincs baja, megnyugszok, o meg jatszott egy orat valahol, ha baj van, akkor meg idoben el lett kapva.
2012. febr. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bár nem tudom a választ és az előttem szólók is megszívlelendőt mondtak, tudni kell azonban azt is, hogy ezek a tünetek depresszióra, pánikbetegségre való hajlam előjelei is lehetnek. (Nyilván egy kisgyerek esetén ez nem olyan könnyen diagnosztizálható, de ettől még lehetséges, és ez a lényeg.)


Ha ez bebizonyosodna, később valószínűleg kiderülne hogy hiányos a táplálkozása, gyanítom hogy kevés halat fogyaszt (ez eléggé általános a térségben, mivel nem vagyunk halászó nép). Szerencsére a teendőnek nincs mellékhatása, mivel nem gyógyszer, hanem elengedhetetlen tápanyag: adj neki Omega-3 kapszulát és itass vele orbáncfűteát (utóbbi gyógyszertárban kapható, nem drága, a virágosat vedd, ne a filtereset).


A tea eléggé keserű, cukor helyett javaslom a Steviát, az édes gyógynövény nulla glikémiás indexszel, attól szintén csak egészséges lehet. Ha a teát nem szereti, az nem olyan nagy baj, a legfontosabb az Omega-3. Étkezés után egy pohár vízzel, esetleg halas ételbe (szardíniás kenyér) tedd bele, kísérletezz hogy hogyan eszi meg. Légy türelmes vele, mindig maradjon pozitív élmény a kapszula fogyasztása.


Ha nem ez volt a gond, rosszul nem jártatok, ha viszont igen, akkor egy súlyos betegséget és egy boldogtalan életet előztél meg. :)


Omega-3 és Stevia a Vitaminkirálynál kapható (mindkettő, optimális beszerzési forrás). Omega-3-ból háromhavi adag kb. 3000 Ft, nem vészes.

2012. febr. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fehér Andreát keresd fel, nagyon szimpatikus és jó szakember!

[link]

2012. márc. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!