Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek a lányommal ha...

Mit tegyek a lányommal ha abszolut semmilyen rendes kaját nem eszik meg?

Figyelt kérdés
A kislányom most mult el 3és fél éves,Sajnos amiket eddig megevett tökfözelék rakott káposzta rántott csirke krumplival párolt káposztával krumplifözelék meg amiket általában mi eszünk megette de édességet nem is nagyon attam mert örültem hogy evett rendesen.Eltelt egy vagy kb 2 hónap azóta már még a tökfözeléket se eszi meg amit eddig megevett Ki vagyok borulva mit tehetnék??ha meg nem tömömöm meg akkor képes egész nap nem enni
2013. szept. 22. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálkozz más ételekkel is, amiket általában szeretnek a gyerekek: pl. spagetti, egyéb tésztás ételek, mini fasírtok, melegszendvicsek mindenféle krémekkel, rántott sajt, esetleg krémlevesek, rakott krumpli, vadas spagettivel, szilvás gombóc, palacsintafélék.
2013. szept. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg ráunt ezekre. Próbáld kitalálni-kifaggatni, mit enne szívesen, ha nem tud semmit mondani, kérdezd az óvónőt, hogy bent mik a kedvencei.

Nálunk mindig is gond volt az evés, és gond is lesz még jó sokáig :) egész nyáron az óvónők hozták az ebédet (persze nem igazából, csak eljátszottuk, mert ő azokat eszi csak meg, amiket az oviban "főznek"), így ette csak a spenótot, paradicsomlevest, stb. Most a rántott hús a "kedvence", de ezt meg csak úgy eszi meg, ha apa felveszi a nyakába és körbe-körbe megy vele a lakásba. Ne kérdezd miért. Almát úgy eszik, (itthon), hogy ha az almacikkekből kis hajókat vágok ki.

Mindegy is, mivel mi ilyen "hülye" szülők vagyunk, minden hülyeségbe belemegyünk, ha az evésről van szó.

Az oviban amúgy rendesen eszik - és ez biztos, mert az ovis időszak alatt elkezdett szépen hízni :) és amikor hazajön tényleg nem éhes.

2013. szept. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez mind szép és jó csak óvodába még nem jármert nem szobatiszta.És meg is kérdezném a gyereket is mit enne meg de nem tud válaszolni.Igy sajnos ne tudom mit adhatnék neki enni már a bolognait se eszi meg eddig azt is megette egyedül ami lecsuszik neki a sóska a tejbegriz semmi más
2013. szept. 23. 13:24
 4/5 anonim ***** válasza:
És akkor mi van ha nem eszik egy 3 és fél éves egy nap? Semmi. Ha ezután sem éhes és veti rá magát a sóskára is akár, akkor lehet tovább gondolkodni, hogy van- e baja. Ha meg ráveti, akkor kiderült, hogy túl nagy feneke volt az evészetnek.
2013. szept. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A "megtöméssel" az a baj, hogy nem tanul meg enni magától, nem azért fog enni, mert éhes, hanem azért, mert Te akarod. Nem alakul ki az önállósága, ha mindig az van, amit Te akarsz. Félre ne érts, nem okoskodok, tapasztalatom van mindkét esetben és nem jók... Nagyon-nagyon nehéz időszak ez. Ha megteheted, hogy többfélét főzz, akkor könnyebb helyzetben vagy, ha nem, akkor marad a találgatás, vagy a képnézegetés a neten. Olyan oldalakat nézegessetek, ahol képes receptek vannak, vagy gyerekételeket fotóztak (pl. nosalty).

Ha most "zöldeket" kíván, próbáld ki neki a spenótot, brokkolit, zöldborsót - főzeléknek vagy pürének. VAgy ahhoz hasonlókat, amiket magától megeszik. (Nálunk még kedvencek: nudli, derelyék, gombócok, turmix, mákos/diós/grízes/kakaós tészta, tejbegríz,palacsinta, goffri, főtt virsli - kábé ezekből szokott válogatni, hogy mit kér)

Megkérdezhetem amúgy, hogy van valami egészségügyi oka annak, hogy 3.5 évesen nem szobatiszta, ill. nem beszél? (Ne vedd tolakodásnak, ha nem akarsz ne válaszolj, végül is nem tartozik a feltett kérdéshez.)

2013. szept. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!