Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2,5 éves lányommal mi van?...

2,5 éves lányommal mi van? Vagy ez normális?

Figyelt kérdés

Szerintem most jó hosszú bevezetést írok.Előre is elnézést!!De muszáj az elejétől leírnom.

Szóval megszületett..a legszebb, kis igazi frizurás dagipofis szépség volt.(most is szép) :) Na de a lényeg nem ez.Szopizni nem akart, állandóan üvöltött...az első 6 hónap maga volt a pokol.Sehol nem volt neki jó..mikor elkezdett forogni egész nap azzal szórakoztatott, hogy hasra vágta magát és üvöltött.Volt hogy ő a szobában a kiságyban sírt, én meg a konyhában.Ez enyhült kicsit mikor már tudott mászni.Felfedezte a lakást..stb.Már nem kellettem én, mint utazó eszköz, mert megoldotta maga.A mozgásfejlődése gyors volt.9 hónaposan már sétált.Szépen elvoltunk, kb 1 éves koráig.Aztán valami bekattant nála, ilyenkor kezdődött a minden ellen való ellenkezése.Pelus, kaja, ital, séta, alvás, fürdés..stb.Alig múlt 1 éves és újra terhes lettem, mondhatni hogy véletlen volt, de nem nézek hülyének senkit, nem védekeztünk, csak megszakítással..tisztában voltam a veszélyekkel..de ez mindegy is.A terhességem végig maga volt a pokol..Egész napos "veszekedések".Ezt nem csináld, azt ne vidd el, nem ugrálunk az ágyon stb.Minden amit nem szabadott azt csinálta.Már nagyon ki voltam.Megszültem, tavaly decemberben.És a kisasszony kicsit javult, pedig be kell vallanom, benne volt a zabszem a seggembe, hogy szegény öcsinek vége lesz, meg nekem is, mert a nővérével nem tudom egyedül hagyni egy percre se, mert baj lesz..de nem..öcsit imádja, a mai napig puszilgatja.Beszélni is azóta beszél kb mióta ő megszületett..viszont azóta folyamatosan.Azt se érdekli ha telefonálok, vagy apával van fontos megbeszélni valónk.Múltkor kipróbáltam..percekig képes mondani, hogy "anya..anya..anya..de anyaa..anya..anya..anya..de anyaa..!!ÁÁÁÁ az őrületbe kerget komolyan.Evésnél: Kanál a kezében és ő mondja: "kicsit forró", mondom én: jó akkor fújjad..megfújja, utána mondja ő: nem forró, mondom én: jó akkor egyed.Lemegy a falat, és kezdődik elölről!MINDEN EGYES FALATNÁL!!!Ja és ha nem válaszolok, akkor jön a végtelenített anyaaaa...anyaaa..

Más.A hiszti még mindig van, csak már máshogy jelentkezik.Pl fekszik az ágyon, a párnát eldobja..ezek után elkezd üvölteni, hogy "a párnám"..és ezt addig üvölti végtelenül, amíg én nem szólok hogy menjen el érte!!De ezt képzeljétek el mindennel!!!

MI VAN A GYEREKEMMEL???Azért kérdem, mert a fiam teljesen más már most..

Kitöltöttem a neten ilyen hiperaktivitás tesztet, és azt írták hogy nagyon valószínű hogy az! :( Dokinak még régen is mondtam hogy milyen problémáim vannak..de rám se bagózott..Nagyon kicsinál idegileg, hogy a 2 éves lányom többet sír mint a 6 hónapos fiam.. :(

Kérdezzetek még ha gondoljátok..Lehet támadni..okoskodni..tanácsot adni..bármi.Annyira egyedül érzem magam komolyan.Úgy érzem baj van vele, és nem tudom mit csináljak.Persze család nem hisz nekem, párom valósággal szerelmes a lányunkba, elég sok mindent elnéz neki, persze neveli is.

Köszi annak aki elolvasta..


2013. jún. 2. 22:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Én elsőre azt mondanám,hogy figyelmet akar,hogy csakis rá figyeljél. Pontosan ezért kérdezget minden falatnál,hogy még véletlenül se tudjál mással foglalkozni.
2013. jún. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el nevelési tanácsadóba.Ott megmondják van-e valami "baja".Ha nincs,akkor elmondják hogyan tudod kezelni ezt a viselkedést.Mondjuk nekem is adtak tanácsot,de hiába csinálom,úgy érzem nem segít,de azért próbáld meg.Kitartást kívánok és türelmet!!!
2013. jún. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom pont ilyen, csak ezek mellé egy nagy mosolyt is csinál.

Nekem is van mellette egy apróságom, de én nem érzem ezt nehéznek, mert nekem a nagy mindenhol eljátszik egyedül, ha meg nagyon idegesit beteszem a kisvakondot (amit ö kisnyulnak hív). De a kicsi 11 hós és ö üvölt mindig, csak nem anyát hanem csak üvölt. ès minden rossz neki.


Hozd át hozzánk a nagyodat majd jól eljátszanak a lányoddal. Tuti lemagyaráznák a csillagokat is.

Szerintem lazíts és gondolj arra, hogy ez ezzel jár.


Megadnád a hiperaktívításos tesztet, kiváncsi vagyok, mit ad ki a lányomra.(tuti nem hiperaktív mert egy rettenetesen jó gyerek, de néha hisztizik, mert 20xx elmondja hogy anya)

2013. jún. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Most hazudnék ha azt mondanám, hogy egész nap foglalkozok vele, mert nem!!Van egy öccse akit szoptatok, de közben ha akarja olvasunk, de már nem akar.Főznöm kell, meg szeretek is.Általában kint van velem a konyhában és nézi mit csinálok..Ha kelt tésztát csinálok, abból mindig adok neki egy kicsit, hogy tudjon vele játszani, ha úgy van adok neki egy fakanalat, vizet meg lisztet, és kevergetheti...stb. Megpróbálom lefoglalni.Szárítót pakolunk le, segít beágyazni, porszívónak a zsinórját mindig ő tekeri vissza..Játszótéren is csak az övé vagyok, mert öcsi vagy alszik, vagy nézelődik.Itthon is játszunk.Elég sokat..De persze van mikor kidőlök, és mikor a kicsi alszik, én is csak bambulnám a tv-, mert fáradt vagyok..ez lenne neki akkora baj?Meg az hogy én is ennék...??
2013. jún. 2. 22:44
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez van nálunk is,csak ő kisfiú.Borzalmas ez a helyzet és egyszerűen nem találok rá megoldást,mert annyira makacs,hogy nem hat rá semmi.Ha szépen mondom,ha ordítok,ha rácsapok,egyszerűen semmi nem érdekli,sőt olyan düht látok benne,mikor rákiabálok,hogy majd felrobban.Olyankor elmegy egy másik helyiségbe,ahol én nem vagyok és dühöng,ha meg ott vagyok ütöget és zavar kifelé.De ez mostanában van kb 2 hónapja,hogy ennyire rossz és most töltötte be május végén a 30 hónapot.Remélem ez csak egy átmeneti állapot és nagyon gyorsan túl leszünk rajta.Egyébként ő is nagyon nagyon aktív és ráadásul már több,mint egy hónapja nem alszik nappal,ami viszont nagyon nagyon fontos lenne.
2013. jún. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Na igen!!!A mosoly..meg az arcvágások!!Ettől is végem van.Valamit csinál, szólunk neki, és erre olyan fejeket tud vágni, hogy az ember zsebében kinyílik a bicska..Olyan mint amikor komplett hülyének nézne.Látszik hogy rafinált..


[link]


Ezt a tesztet csináltam meg.

2013. jún. 2. 22:48
 7/23 A kérdező kommentje:
Na igen..a szépen kérés nálunk sem hat.Elmondom szépen...elmondom szépen és határozottan..elmondom nem szépen határozottan..(most elszakad a cérna)...jó hangosan határozottan mondom...hangosan mondom..és megcsinálja..száj húzogatva!Ja és van, hogy erre nem csinálja hanem leüvölti a hajam, és közli hogy NEM!!!Szívem szerint ilyenkor lekevernék neki egyet..de szerencsére még sosem történt ilyen, és nem is tervezem!!Azért annyi önakaratom van hála az égnek!
2013. jún. 2. 22:53
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

3-ik vgayok. közben rákerestem és kitöltöttem, nekem valószínü nem hiperaktív a gyerekem, jött ki, de elöfordulhat..... duma.


Ez annyira hülyeség, mert bizony 2,5 évesen szerintem telejesen normális, hogy néha hanyat vágja magát és hisztizik, hogy nem tud várni míg leteszem a telefont, vagy sokat ugrál szaladgál.

Ahogy órod téged a lányod idegesít. Èn inkább jót nevetek ezeken a mosolyokon. Ha komoly dolgot csinál amit nem lehet, akkor letérdelek hozzá és elmagyarázom neki. Megérti és figyel rá késöbb.

2013. jún. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
5.vagyok.Én is megcsináltam a tesztet és az jött ki eredménynek,hogy hiperaktív.Hát...nem tudom.Nem mondanám hiperaktívnak a gyermekemet.Egyszerűen csak makacs,önfejű,öntörvényű és borzasztó türelmetlen.Amit ő akar,ami neki kell azt rögtön,de azonnal meg kell csinálni.Ha nem érek rá arra,amit ő szeretne,akkor a borzalmas hiszti kezdetét veszi.De ha látja,hogy nem vagyok vevő a hisztire és nem ér el vele semmit,akkor abbahagyja és odajön mintha semmi nem történt volna.Viszont ha elkezdek neki magyarázkodni,hogy most ezért meg ezért kisfiam anya nem tud most menni a szobádba vagy bármi más,akkor még jobban hisztizik és nem hagyja abba,még színészkedik is,mert a könnycseppek ilyenkor elmaradnak csak úgy csinál,mintha sírna.Úgyhogy mostanába inkább ráhagyom a hisztit és nem kiabálok vele,mert úgysem érek el vele semmit.Ha lenyugszik,akkor elmagyarázom neki,vagyis próbálom,ha figyel rám,hogy abban a helyzetben hogy kellett volna viselkednie.
2013. jún. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Jaj de ismerős.... ha a másodikra nem írod hogy fiú, akkor azt mondtam volna, hogy a mi életünket írtad meg. Dettó ugyanez, szinte szóról szóra, még a becsúszott második, akivel kevesebb a baj is stimmel. A végtelenített anyaanyaanya lemez is ment nálunk folyamatosan.

Csak az enyémek már kisiskolások. A kicsivel semmi baj, normálisan szót fogad, ha elmegyünk valahová tud viselkedni, ha valami van rászólok és leáll. A nagyobbal viszont olyan volt minden egyes nap, mint egy aknamezőn sétálni: sosem tudod, hogy mikor robban.

Kitartás, sok türelem kell egy ilyen gyerekhez, az tuti... Egy picit jobb, ha majd a kicsivel jobban el tudnak játszani és lefoglalják egymást. De persze még nekem is nehezen viseli, ha nem az történik amit kitalált és nem azonnal.

Egy példa: ha a kicsivel megyek valahová, kérdezi, hogy ezt vagy azt lehet-e, mondom, hogy igen de majd ekkor, abba beletörődik, türelmesen vár.


Ugyanez a nagyobbal: Még ovis volt, amikor másnapra sürgős volt neki egy cipő. 5 óra múlt, a közeli cipőbolt 6-ig volt nyitva. Kicsit leadtam, siettünk. Erre megkérdezte: anya, kaphatok fagyit?

Én: Igen, de a cipővásárlás után, mert a bolt mindjárt bezár, fagyival nem mehetünk be. De a cukrászda 8-ig nyitva van.

Na végig nyávogott, kérdezgetett, hogy mikor megyünk már fagyizni? De biztos megyünk? fagyifagyifagyi, mikor megyünk, mikor megyünk??????

A végén már üvöltöttem volna, de visszafogtam magam. De ez a mai napig így van, bár sokat finomodott, de ha valami téma beeszi a fejébe magát, akkor a világból ki tud szekálni vele.

2013. jún. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!