Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak 4 éves gyermekem...

Mit csináljak 4 éves gyermekemmel?

Figyelt kérdés
Négy éves kisfiammal teljesen kezelhetetlenné vált, oviba egy minta gyerek, és itthon "megőrül". Azt hittem azért mert kiadja a gőzt, de decemberben több mint 3 hetet itthon volt és nem változott semmi. VAn egy 1 éves testvére, amikor megszületett súlyos testvérféltékenység lépett fel, ami azt hittem elmúlt, de most újra nem lehet vele bírni. Nem hall ha szólok hozzá, nem fogad szót, majdhogynem ugrál a fején a vendégeknek, családtagoknak és nem érti hogy NEM! Napirend szerint normál családban élünk, veszekedés nem igazán van, úgyhogy ez is kizárva. Vannak vele külön programok, oda van rá figyelve, néha úgy érzem jobban is mint a kicsire. Apuka is rengeteget segít, foglalkozik a gyerekekkel. A legdurvább amikor aludni megyünk, általában egyszerre altatom őket, ha csak én vagyok velük este simán elalszik, de amint Apuka is itthon van már megy a műsor, hogy éhes, szomjas vagyok, engem senki sem szeret, rám senki se büszke stb..... Pedig nap mint nap mondjuk neki az ellentetjét és mégis estére ezeket hangoztatja. Teljesen kétségbe vagyok esve, mert gondolom ez neki sem jó! Próbáltunk erősek lenni, nem foglalkozni a hisztivel, de akkor addig csinálta, ordibált, rugdosott, dobálta magát az ágyba amíg felébresztette a tesót, amikor meg már órák múlva teljesen elborul valamelyikünk agya tőle akkor talán elalszik. Tegnap már együtt sírtam vele mert annyira tehetetlen voltam, ma meg ugyanaz a műsor volt. Ennek sosem lesz vége? Valakinek viselkedett így a gyereke? Menjek el orvoshoz, nevelési tanácsadóba? Nagyon el vagyok keseredve....
2014. jan. 17. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha egy 4 éves gyerek azt mondja, hogy "rám senki sem büszke", az komolyabb,mint egy sima hiszti. Valószínűleg ő tényleg így érzi, függetlenül attól, mit mondtok neki, mennyit foglalkoztok vele. Én gyerekpszichológushoz fordulnék.
2014. jan. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem, hogy olyan nagyon komoly problémát jelez ha ilyeneket mond, az enyém is néha mondja, hogy nem is szeretjük, pedig tudja hogy nagyon is. Csak tudja, hogy ezzel fel tudja hívni a figyelmünket még jobban. Egyébként örülnék ha valaki írna valami okosat mert nálunk is nagyon-nagyon hasonló a helyzet és sajnos már nehezen kezeljük.
2014. jan. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazából mindig voltak nehéz korszakai, kb 2 éves kora óta, nagyon jó kisfiú volt, sőt inkább visszahúzódó, és két évesen kezdte el az első dackort, aztán megszületett a tesó és felborult a kis világa, akkor nagyon nagyon nehezen türelemmel kitartással kicsit jobb lett, és most megint elkezdődött. Akkor is el akartam vinni pszichológushoz, és azért nem vittem mert nem akartam a gyerek előtt panaszkodni rá egy idegen előtt, az orvos meg csak a gyerekkel fogadott. a nevelési tanácsadón gondolkodom, az hogy működik? Nem akarom hogy rossz legyen neki, biztos sok minden megfordul a kis fejében aminek nem kellene. Nagyon nehezen viseli a változásokat az életben, lehet hogy ez is a baj
2014. jan. 17. 22:30
 4/6 A kérdező kommentje:
Amúgy még annyi hogy ő egyáltalán soha nem volt hisztis, semmiért nem toporzékolt, hisztizett. Csak ezek az esti műsorok is inkább hangoskodás, hogy felkeltse a tesót.
2014. jan. 17. 22:32
 5/6 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, Nálatok volt valami ami kiváltotta a viselkedését? Nálatok hogy zajlik a dolog? Hogy kezelitek?
2014. jan. 17. 22:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos mi elég rosszul kezeljük sokszor, mert elszakad a cérna. Ha épp még bírjuk, akkor sokat szeretgetjük (puszi, ölelés) mikor hisztizik, meg mikor megy az esti műsor, de kb 1 óra után mikor már sokadszor ébresztette a kicsit akkor már veszekszünk vele: Nála mindig is voltak figyelemfelkeltő akciók, de akkor lett rosszabb mikor a tesója megszületett. Imádja, játszik vele, de ahogy kézbe vesszük a kicsit ő csinál valamit, hogy rá kelljen figyelni. Egyelőre azon dolgozunk, hogy mi tudjunk türelmesebbek lenni és remélem, hogy akkor nála is elmúlik.
2014. jan. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!