Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Elofordulhat, hogy egy enyhen...

Elofordulhat, hogy egy enyhen autista gyerek szuloje kiakadjon? Felhaborito, ha tudod, hogy a gyerek kicsit mas, es azt latod, hogy az anyja nem birja egyszer turelemmel kezelni?

Figyelt kérdés
2014. jan. 27. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Miért ne akadhatna ki? Mik a szülők? Érzéketlen robotok? Kiakad, megbánja, jobban odafigyel. Fel kell nőni minden feladathoz és ezzel járhat némi kiakadás.
2014. jan. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Majd akkor háborodjon fel ezen bárki is, ha az ő gyerekéről derül ki valami, és bírja mindig cérnával.
2014. jan. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy egészséges gyermeknél is "joga" van egy szülőnek kiakadni.

Azért 0-24-ig gyereket nevelni nem egy egyszerű feladat. Főleg, ahogy nőnek.. elsőnek a dackorszak, majd a hiszti, utána megint egy kis dac, majd kamaszodnak.. stb.

Az ember elfárad és van, hogy bele is fárad!!!


Most, gondold el egy beteg gyermeknél, mennyi figyelemre és türelemre van szükség. Azért az ember nem egy állandó energiaforrás, ő is kimerül, elmerül..

2014. jan. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nem bantam meg es meg mindig duhot es tehetetlenseget erzek.

Nem utottem meg persze, csak nagyon leszidtam olyasmiert, ami tudom, hogy az o vilagaba nem fer bele. Csak mar annyira eleg.

2014. jan. 27. 12:36
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Igen, kiakadhat, mivel emberek vagyunk. Gondolom szereti a gyerekét ugyanúgy, én is kiakadok néha a gyerekeimre ( 4 és 2,5 éves). Egy kis pihenés sokszor sok emberre ráférne.
2014. jan. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Ne haragudj magadra! Nem könnyű egy autista/aspi gyereket nevelni. Ezt a blogot egy barátnőm írja: [link] kezd az elején, kb. 4 éve kezdte, akkor derült ki, hogy mi a helyzet náluk.
2014. jan. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Előfordulhat. Hogy a viharba ne!

Ha nem bántad volna meg, nem tetted volna fel ezt a kérdést :)


Bár az én fiam nem autista, csak a dackorszak tombol nálunk, nekem sokat segít a napi sok magnézium és omega3, hogy jobban bírjam. Ha nem lennék terhes, tuti innék néha egy-egy pohár bort is vacsora után :)

2014. jan. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is enyhén auti. Teljesen megértem az anyukát! Ez egy nagyon nehéz dolog, kezdve azzal, hogy a gyermekünk eltér az átlagtól. Ezt feldolgozni, hogy nem teljesen egészséges, szerintem soha nem lehet igazán. Nekem Temple Gardin segített nagyon sokat. Ha el vagyok kenődve, újra megnézem az előadását. Ő is autizmussal él, tudós, és szerintem egy csodálatos ember:)

Itt az előadásáról egy link.

[link]

2014. jan. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

Attól, hogy a gyerek megkapja a fejére a diagnózist, a szülő idegrendszere nem lesz ellenállóbb (sőt). Ugyanolyan csúnya dolog türelmetlennek lenni az autista gyerekkel, mint más gyerekkel (na jó, talán egy kicsit csúnyább). De mit csináljon az a szerencsétlen szülő, ha egyszer tehetetlennek érzi magát, ha úgy érzi, már mindent megtett, erején felül, mégsem sikerül, ha az energiája végképp elfogyott és a türelme felomondta a szolgálatot? Ugyanazt csinálja, mint más gyerekek szülei: felemeli a hangját, kiabál, rángatja a gyereket, hogy induljon már, befogja a száját, hogy ne üvöltsön már. Nem szép dolog, de hát ilyen az ember (lám, mégsem annyira egyedüli példány, hisz mind ilyenek vagyunk - eltekintve a sok szupermamitól, akiket itt tenyésztenek, kis petri-csészékben, ezen az oldalon). Mindennap eltökélten igyekszünk jobbak lenni, mint tegnap - néha sikerül, néha nagyon nem...


Habááár... felírhatnának a "más" gyerekek szüleinek tartalék idegszálakat... közgyógyra... lennél donor?

2014. jan. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szintén auti gyerkőcös vagyok.

Igen, ki szoktam akadni, de nem többször egyenlőre, mint egészséges tesójánál akadtam ki. Ez a gyereknevelés velejárója, ha a gyerkőc pedig más, akkor több a stressz, a terhelés, a kétségbeesés, így nyilván természetes, ha többször kiakadsz. Emiatt kár marcangolni magad, próbálj fékezni, de sajna nem mindig megy, tudom. Nem a te hibád.

2014. jan. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!