Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tesztek, ha egy másik...

Mit tesztek, ha egy másik gyerek ráüt a gyerekedre? Hogy szólsz rá, ha ott az anyja, de az nem tesz semmit?

Figyelt kérdés
2009. jún. 5. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Leguggolsz a gyerekhez, erősen megfogod a kezét (amelyikkel ütött), a szemébe nézel, és elmondod neki nyugodt hangon, hogy nem volt szép, amit tett. Ő közben ki akarja majd szabadítani a kezét, de te ne engedd, és azt sem, hogy a tekintetét elvegye a tiedről. Csak annyira fogd szorosan a kezét, hogy érezze, a tied az erősebb. Első körben ez. Ha nem segít, akkor az édesanyjával beszélj, de ne veszekedj, mert abból semmi jó nem sül ki, plána a gyerekek előtt nem.
2009. jún. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Szia!Hát ez nehéz kérdés. Vajon mit csinált a gyerekem, amiért a másik ráütött?!Ha semmit, akkor rászólok, mintha a sajátom volna pl Szabad ilyet csinálni? Kérj bocsánatot.Ha csinált, akkor ugyanígy
2009. jún. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Azt mondom h ne csináld, nem szabad - de kedvesen, ha nem ért belőle én inkább arrébb megyek a gyerekemmel nem akarok patáliát.
2009. jún. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom hány évesekről van szó, de én, mikor a 15 hónapos lányomat egy 2 éves, elég vad gyerek, aki már másokkal is verekedett többször, de senki nem tette szóvá, erősen belökte a homokózóba, szóltam az anyjának. Kislányom sírt, én meg mondtam, hogy neked az a dolgod, ha már közveszélyes a gyereked, ide ülsz mellé pletykálás helyett és nézed a gyereked. Azóta is nézi és semmi gond, mások még örültek is, hogy rendet raktam:)
2009. jún. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Miért van minden válasz lepontozva?Hiszen mindenki arra válaszolt amit a kérdező kérdezett: Mit tesztek..?És mindenki leírta, hogy ő mit tesz.
2009. jún. 8. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,lehet belőlük tanulni.:)Tényleg miért pontozzák le a válaszokat?Ha nem tetszett akkor lapozz.Mégegyszer köszi mindenkinek,20 hós a kisfiam a másik gyerek 3 éves.
2009. jún. 8. 08:08
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az unokaöcsemet (2,5) eves lökte le nem reg ket 8 ev körüli gyerek a csuszdan, huzzal innen k***ög felkialtassal. Na akkor elborult az agyam. (ott voltak a szüleik is), nem üvöltöttem velük, bar legszivesebben megtettem volna. Elmondtam nekik, hogy az baromira nem erdekel, ha kiabalnak, veszekednek egymassal, de esznel legyenek mar, hogy lelöknek egy 2,5 eves gyereket a csuszdan, aztan megkertem a szülöket is, hogy figyeljenek oda, mert nem erzem ugy, hogy az en felelössegem lenne megnevelni az ö gyerekeiket, viszont ez sehol nem elfogadhato viselkedes, es amennyiben nem kepesek odafigyelni gyermekük kulturalt jatszoteri viselkedesere, nem kell kijönni.

Hozza kell tennem, hogy en mindeközben a masik oldalon is allok, mert 10 honapos a kistestvere, most jött ki a feltekenyseg rajta. Nalunk az a problema, hogy ö mindenki jatekat ugy kezeli a jatszon, mintha az öve lenne, es a tulajdonosanak sem hajlando visszaadni (persze az öveihez meg senki nem nyulhatna), ilyenkor volt mar olyan, hogy odacsapott idegen gyereknek. Ha megüt valaki, abban a pillanatban indulunk haza, miutan bocsanatot kert. Az irigyseg miatt ketszer szolok ra, harmadszorra szinten indulunk vissza, ha egyedül akar jatszani, azt otthon is lehet, es nem kell összeveszni mindenkivel a jatszon erte...

2009. jún. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!