Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig igenyli a gyerek, hogy...

Meddig igenyli a gyerek, hogy otthon legyen az anyja?

Figyelt kérdés
Reszmunkaidoben szeretnek dolgozni mig kicsi a gyerek, hogy delbe elhozhassam ovibol, isibol...kerdes, hogy meddig igenyelhetik a mai, budapesti gyerekek, hogy ez igy maradjon? 10eves korukig? Mikortol vannak inkabb egyedul el suli utan illetve mikortol nem igenylik anyucit mar jatszani? Nem csak a gyerek miatt kerdem, en is kiakarom hasznalniaz idot vele, amig hagyja, de meddig hagyja, igenyli? Idosebb gyerekkel rendelkezo szulok tapasztalatat varom...
2013. márc. 2. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Nővéreméknek 3 gyerek van, 15-19 évesek most. Amikor a kicsi 4 éves volt, akkor ment el dolgozni négy órába, délelőtt. Azóta is így van. Már ugyan nem ül le velük tanulni, játszani, de azt mondja így kényelmes az élete, így van mindenre ideje. Szerencséjük van sógorom úgy keres, hogy igazából az a kis összeg amit ő megkeres nem oszt, nem szoroz (de valamit csinálni akart), így megtehetik.

Nekem is 4 volt a kicsi mikor visszamentem dolgozni. Igazából azt nem tapasztalom, hogy nálunk gyengébb lenne az anya-gyerek kapocs, vagy kevés lett volna az amit adni tudtam nekik. Inkább tényleg csak nekem volt nehezebb dolgom, hogy kevesebb időből hozzak ki mindent. Magyarul ők mindig csillogó házban ültek le kártyázni míg mi volt hogy arrébb hajítottunk valamit, hogy játszani tudjunk :D

2013. márc. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ovis korban szerintem nem nagyon, mert ebéd után az enyémeknek majdnem leesett a feje, tehát délutánig az lett volna a különbség hogy az oviban vagy otthon alszik. Én egyszer vittem el ebéd után a gyereket, de vérig sértődött, hogy nem fekhet a pici ágyra és nem hallja a mesét.


Sulis korban: eddig napközisek voltak a gyerekek, ők szerették nagyon, főleg mert akkor voltak a különórák. Most 2-kor hozom el őket (külföldi suli) és otthon vagyok velük, hát nem engem igényelnek. Jó, néha társasozunk meg ha kell a leckében segítség akkor ott vagyok, de inkább egymással játszanak, meg azt nézik hogy a szintén itt lakó osztálytárs mikor megy ki... 9 és 11 évesek.

2013. márc. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Enyémek mind délután hozom haza de szeretik ha velük játszom,foglalkozom,pedig a legidösebb 10,5 éves.
2013. márc. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy nevelve vannak. Ha kiskoruktól minden nap otthon vagy velük déltől akkor az lesz a természetes számukra ha nem akkor nem.
2013. márc. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!