Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy ha a testvéremnek van 2...

Hogy ha a testvéremnek van 2 gyereke, de eladósodnak az igaz, hogy a közeli hozzátartozóknak kell átvállalni a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Remélem ez csak akkor van így, hogy ha a gyámhatóság rákérdez a hozzátartozóknál,hogy vállalja-e a felelősséget a gyermekekért, vagy sem.

Nem szeretném más gyerekét nevelni, még karriert sem építettem..ő meg csak ... a vakvilágba...



#gyerekvállalás #gyámhatóság #családi eladósodás
2014. febr. 15. 11:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Nem, ilyen nincs „előírva”. Az tény, hogy ha valamiért a gyerekeket el kellene venni a szüleiktől, akkor a gyermekvédelmi szakemberek előnyben részesítik a családon belüli elhelyezést. Ez érthető, hiszen a gyerekeknek is az a legjobb.

De ez nem kötelező, és az esetedben, úgy látszik, nem is lenne túl szerencsés.

2014. febr. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Ha ilyen merül fel megkérdezik a közeli családtagokat hogy vállalják e és megvizsgálják hogy alkalmasak e a feltételek a gyerekneveléshez nála.
2014. febr. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm! :)


Csak azért gondoltam erre,mert az egyik szülőnk nem dolgozik és gondolom a gyermekvédelmisek lehet,hogy arra is gondolnak,hogy jó...ha az egyik nagyszülő nem dolgozik, akkor ő "ráér" felnevelni a gyerekeket...de ugye ahhoz pénz is kéne..NEM IS KEVÉS...

úgyhogy no comment a dolog tényleg....elég gáz,hogy csak ennyi esze van a tesómnak, de ez vállalhatatlan és kivitelezhetetlen is...hogy adott esetben én neveljem a gyerekeit...:S

2014. febr. 15. 11:45
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Tényleg borzasztó dolog lenne, ha adott esetben nem vágnák rögtön gyerekotthonba őket, hanem neked kéne nevelned a vérszerinti rokonaid. Bár a hozzáállásból ítélve, nem is lenne jó helyük nálad.
2014. febr. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Attol, hogy az egyik szulo nem dolgozik, meg nem vesznek el gyereket senkitol.
2014. febr. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
Hű mekkora gusztustalan vagy Te. Az egy dolog, hogy a testvéred ...bele a vakvilágba, de akkor is a testvéred. Én bármelyik testvéremen segítenék, ha ilyen jellegű problémájuk lenne. Egyszerűen nem tudok napirendre térni afelett, hogy ilyen emberek léteznek, mint Te. Hálát adok az égnek, hogy az én tesóim nem ilyenek...
2014. febr. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem muszáj vállalnod, ha nem akarod, erre nem kötelez senki.

Az más kérdés, hogy a saját testvéred gyerekeit kitennéd idegeneknek, vagy nevelőotthonnak?

Nem felhőtlen a kapcsolatom a testvéremmel, sem a sógornőmmel, de a gyerekek erről nem tehetnek, bármikor bármilyen körülmények között vállalnám őket.

2014. febr. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Még jó, hogy nekem nem ilyen testvérem van, számíthatok rá és fordítva, ő is rám. Tudod, fordulhat a helyzet és lehet, hogy egyszer majd a te gyerekedet kell a testvérednek nevelni.
2014. febr. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 idrzsupos válasza:

A testvér gyerekeinek beválllalása, mert ő felelőtlen, mert gondatlan- nem a gyerekek búne. Viszont nem kötelezhető senki arra, hogy a "másét" nevelje. Bár a testvér nem egyszerüen más. Ha idegen gyerektől valaki ódzkodik, akkor nem fogják ráerőltetni. Éretlen vagy anyának lenni- nemigen vágysz még gyerekre és hát karrier- jogod vaN AZT LEGJOBBAN AKARNI.

A gyerek utáni valós vágy akkor lesz majd hihető bárkinél, ha képes egy "idegen" csecsemőt is ösztönösen szeretni. Aki a 12. lombik után sem érezné képesnek magát idegen gyerek befogadására, annak nem a gyerek a vágya, hanem a saját génjeinek továbbadása- az önimádat egy jellegzetes tünete. (de a lényegi válasz a te konkrét kérdésedre: nem vagy köteles 1 napra sem befogadni a gyerekeket, ha nem vagy képes kötődni a másé iránt, ha nincs benned családi összetartás, ha - ha magadat akarod folyton érvényesülni látni. Remélem, nem bánod meg a döntésed, ha nemet mondasz esetleg most- ez a döntés is TE vagy és nem lehet visszacsinálni soha. Bárki kerülhet észbontóan rossz helyzetbe: na te légy az- ne is más- de ha te máshoz nem vagy képes kötődni, hozzád sem kötődik majd senki, és nem akar majd segíteni, ha mégis belebuknál a kőbiztos karrierépítésbe- és akkor sem nyílik meg majd ajtó, ha netán neked jönne jól. De ezt nyilván magad is felfogtad.

2014. febr. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mielőtt bárki is pálcát törne a fejem felett, semmit nem tudtok rólam... a testvéremről sem..hogy mennyi sz@rt okozott már nekünk!!!

És tudja jól,hogy nem áll jól anyagilag...hogy MER egyáltalán gyereket vállalni így?

Amíg nem jártok más cipőjében, addig jobb lesz, ha nem pofáztok bele a dolgaimba!

Ez azoknak szólt, akik kicsit sem tudnak gondolkodni!


A többi hozzászólást pedig köszönöm!

2014. febr. 28. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!