Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Gyerek maszturbáció? Tapasztal...

Gyerek maszturbáció? Tapasztalat valakinek? Tényleg kinövik? Hogy kezelitek?

Figyelt kérdés

Családban egy kislánynál van ez a probléma. Nekem nagyon fura, ezelőtt nem hallottam róla. Pszichológus szerint majd kinövi, nem szabad rászólni. Nem az én gyerekem, de én nem tudom elképzelni, hogy ne szólnék rá. Telik az idő, közösségben is van, nem úgy néz ki, mintha kinőné, és mivel szeretem, aggódok érte, hogy mi lesz később! BÁrmilyen tapasztalat érdekel!

Köszi


2014. febr. 18. 23:32
1 2 3 4 5 6
 31/53 A kérdező kommentje:

Mármint, egy házaspár szexuális életet valamint a felnőttek maszturbációját nem lehet semmilyen körülmények között sem egy lapon említeni egy GYEREK ilyen jellegű tevékenységével!

Ha ennyire pártoljátok, hogy egy gyerek ilyen módon szerezzen örömöt magának, akkor mi lesz a következő??? A pedofília is "kívánatos" lesz???

2014. febr. 19. 15:27
 32/53 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ne keverd össze a dolgokat! A pedofília és a gyermekkori maszturbáció teljesen más dolog! Az utóbbi teljesen természetes!
2014. febr. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Bár elég ijesztő vitává fajult ez a kérdés, és sanszosnak érzem, hogy engem is a „liberális szuperanyuk” kategóriájába tesz a kérdező, megkísérleg a lényegnél maradni.


Egyik unokahúgom is csinálta ezt kisebb korában (úgy 5 éves koráig kb.), vele úgy oldottuk meg, hogy eltereltük ilyenkor a figyelmét, illetve megbeszélte vele az anyukája, hogy ezt egyedül csinálja. Nyilván többször is szólni kellett, és figyelni rá, és igen, a szülőknek elgondolkodni azon, hogyan tudnák a gyerekükben a feszültséget csökkenteni.


Amit nagyon fontos megérteni szerintem itt, hogy egy gyerekről beszélünk, akire nem szabad kivetítenünk a saját szexuális gondolatainkat, hiszen ő még nem ilyen célból birizgálja magát. Pont olyan ez, mint az ujjszopás/cumizás, egy örömszerző magatartás, rájött, hogy ez neki jó érzés, megnyugtatja. az ujjszopás is ugyanerre való, ezért csinálják a gyerekek, ismerek kisiskolást, aki egyébként „tök menő”, de stresszhelyzetben a szájába kapja a kezét.


Ha mélyebben belegondolunk, az ujjszopás/cumizás egy orális fixáció, ehhez is társíthatnánk mindenféle szexuális gondolatot, mégis elfogadott a gyerekeknél – míg ha felnőttként a tollamat szopogatnám elmélyülten a munkahelyemen, lehet, hogy legalább olyan furán néznének rám, mintha a nunimat moncsolgatnám. :)

2014. febr. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
100%
A pedofilok kárt okoznak a gyerekek lelki, szellemi fejlődésében, de a maszturbálás semmilyen kárt nem okoz!!! Hozzá tartozik a gyerekek természetes fejlődéséhez!
2014. febr. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 A kérdező kommentje:
Én egyiket sem tartom természetesnek. Véleményem szerint, és akárhogy ekéztek itt ez nem fog változni, a szex és az önkielégítés csakis a felnőtt élet része lehet! Ez az egyik ok, amiért elítélem a pedofíliát. Amerikában viszont a pedofilok pont azzal magyarázzák a tettüket, hogy a gyerekek nem aszexuálisok, sőt kikezdtek velük. Nem értek ezzel egyet, nem támogatom, ne kezdjetek ilyeneket írni, de a ti gondolkodásmódotok nekem ezzel van párhuzamban!
2014. febr. 19. 15:36
 36/53 A kérdező kommentje:

Kedves 33-as! Nagyon tetszett a válaszod. Intelligensen állsz a kérdéshez. Hátha sikerül értelmes diskurzust folytatni, nem azt a szintet folytatni, hogyha nem értek egyet a pszichológusokkal, akkor maszturbáljak...

Az egyetlen dolog, amit nem értek, hogy miért kell azt mondani a gyereknek, hogy csinálja egyedül és miért nem azt, hogy ne csinálja, mert ez nem játék vagy gyerekeknek való dolog?

Az ujjszopás párhuzamával kapcsolatban két dolog. 1: arról is leszoktatjuk a gyerekeket, mert árt a foguknak, bacikat visznek velük a szájukba, stb. és megpróbáljuk más módon nyugtatni őket. 2: ujjszopástól még egy gyereket se láttam leizzadni, lihegni, "élvezkedni". Lehet prűdnek vagy ostobának tartani, de ha azt mondod a gyereknek, hogy csinálja egyedül és jót derülsz azon, hogy ezt csinálja, nem növi ki (ezt úgy értem, hogy nem hagyja abba kicsiként, nem azt várom, hogy sose csinálja!), akkor ez megmarad és folytatódik amikor már "olyan" értelemben maszturbál majd. Szóval, szerintem az tolódik túlzottan előre, ami véleményem szerint előre hozza a szexuális élet kezdetét, amit nem pártolok.

2014. febr. 19. 15:45
 37/53 anonim ***** válasza:
91%
"Lehet prűdnek vagy ostobának tartani" - azt teszem. Szerintem megtiltani valakinek, hogy megérintse a _saját_ testét végtelen nagy prüdéria. Pedofíliáról beszélni, csak mert egy kislány magához ér, egyszerűen nevetséges. De beléd ezt nevelték, nincs már, ami változtatna ezen. A gyerekeid sajnálom, nagyon.
2014. febr. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
84%
Ha egy kislány vagy kisfiú a saját puncijához/fütyijéhez ér, az nem pedofília! Akkor lenne az, ha egy felnőtt ember simogatná, és ez az elítélendő, nem a maszturbálás!!!
2014. febr. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 A kérdező kommentje:

37-es! Én is őszintén sajnálom a gyerekeidet, téged és a társadalmat, hogy ilyen gyerekek lesznek a jövő felnőttjei, akiket te nevelsz!

38-as! Senki sem mondta, hogy az pedofília, ha a kicsi ér magához!

2014. febr. 19. 16:52
 40/53 anonim ***** válasza:
100%

"Ha ennyire pártoljátok, hogy egy gyerek ilyen módon szerezzen örömöt magának, akkor mi lesz a következő??? A pedofília is "kívánatos" lesz???"


Te hoztad szóba a pedofíliát a gyermekkori maszturbáció kapcsán.

2014. febr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!