Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Gyerek maszturbáció? Tapasztal...

Gyerek maszturbáció? Tapasztalat valakinek? Tényleg kinövik? Hogy kezelitek?

Figyelt kérdés

Családban egy kislánynál van ez a probléma. Nekem nagyon fura, ezelőtt nem hallottam róla. Pszichológus szerint majd kinövi, nem szabad rászólni. Nem az én gyerekem, de én nem tudom elképzelni, hogy ne szólnék rá. Telik az idő, közösségben is van, nem úgy néz ki, mintha kinőné, és mivel szeretem, aggódok érte, hogy mi lesz később! BÁrmilyen tapasztalat érdekel!

Köszi


2014. febr. 18. 23:32
1 2 3 4 5 6
 41/53 A kérdező kommentje:
Igen, én hoztam szóba, de nem mondtam, hogy ugyanaz.
2014. febr. 19. 17:54
 42/53 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy apró megjegyzés. Az ujjszopásról sem leszoktatunk, csak terelünk. Elhagyja magától és igen, lehet, hogy csak 8 évesen pl. De akkor már egyedül csinálja elalvás előtt. De olyan is van, aki akkor hagyja abba, amikor elkezd játszani és szüksége van a kezeire. Sokféle ember van. De erőszakosan az ujjszopásról sem szoktatunk le.


A maszturbálásról sem. Eljön az az életkor, mikor belátja, megérti, hogy ezt egyedül csináljuk. Előtte a szülő vezeti rá erre.


Szerintem gond, ha nem járod körbe ezt az ügyet, mert remélhetőleg te is anyuka leszel egyszer és nem hinném, hogy rosszat akarsz majd a gyerekednek, éppen ezért fontos nyitnod efelé a dolog felé az ő érdekében.

2014. febr. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a felnőttek büntetéssel, fenyegetéssel szorongást kapcsolnak azokhoz az örömökhöz, amiket a genitáliák nyújtanak, s ezzel arra kényszerítik a gyereket, hogy bűntudatot érezzenek minden alakommal, amikor ehhez az örömforráshoz folyamodnak, akaratlanul is megalapozhatják a későbbi, életet megkeserítő serdülő és felnőttkori szexuális problémákat. Tehát a gyermekkori maszturbáció nem kóros, hanem a fejlődéssel együtt járó természetes jelenség, a fő szülői feladat ilyenkor, hogy ezt elfogadják!"


[link]


[link]


[link]


[link]

2014. febr. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 Erik 22 válasza:
82%

Az interneten lehet a maszturbációról hallani hideget meleget...

Egészséges mert kisebb az aránya a prosztatabetegségeknek.

Ha látjuk hogy csinálja NE tiltsuk tőle el őt.

Csak próbáljunk finoman rácélozni hogy emberek előtt nem illő.

Ez az ember szexuális életének a NORMÁLIS fejlődésének folyamata.

Ha csinálja valószínűleg nem fog róla leszokni.

A maszturbáció ellen is mondjak valamit: A biblia szerint bűn.

2014. márc. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 Snapette ***** válasza:
100%

Kedves kérdező.


Tekintsünk most el mindattól, amit te nem akarsz elfogadni, bár a tudományos világ tényként kezel már egy ideje, nevezetesen a pszichoszexuális fejlődés szakaszait, és beszéljünk csak arról, hogy a gyermekből hiányzik az inhibíció ami a nemi szerveket illeti. Neki pont ugyanolyan testrésze az, mint a bokája, vagy a füle, és nem illeti megkülönböztetett figyelemmel, mert azt majd mi tanítjuk meg neki. Egyszerűen jól esik neki, ha simogatja, mint ahogy általában mindenkinek jól esik, és az, hogy a gyereknek valami jól esik, azt nem igazán tudom az abberált kategóriába sorolni. Azon sem árt elgondolkodni, hogy mit szűr le magának a kicsi abból, ha valamire, ami neki jólesik azt mondjuk, hogy az nem neki való. Nincs, ahonnan ő belássa, vagy felfogja, hogy ez a felnőttek számára a szexualitással kapcsolatos, neki csak egyszerűen jó, kellemes. Egyébként pedig minden gyerek csinálja, csak a legtöbb öntudatlanul, és nem célszerűen, pl szeret mérleghintán ülni, vagy biciklin, de lehet, hogy sosem jut eszébe, hogy kézzel is simizhetné magának. Természetesen bajra utal, ha kezd extrém méreteket ölteni, de általában nem ez az eset, csak annyi, hogy épp felfedezte, hát elszórakozik vele. Ne feledd, hogy ami fogalmakat társítasz vele, azok a te fogalmaid amit egy élet alatt szedtél magadba, a négy évesnek nincsenek ilyen fogalmai, ő csak most kezdi összegyűjteni őket, és nem túl áldásos, ha a testiségről az első benyomása az lesz, hogy neki ezt nem szabad, és ami jólesik, az helytelen. Neki most pont azt kell megtanulnia, hogy mi a különbség az intim és a közösségi szféra közt, és ebben az ő teste az övé teljesen, de nem tesszük közszemlére, mint ahogy a fogunkat sem piszkáljuk mindenki előtt, vagy nem fújunk orrot szembe másokkal, bár azok is természetes és normális dolgok.

Próbáld meg a szexualitást ez esetben leválasztani a te fejedben föltétlenül meglevő férfi-nő viszonyról, mert a kicsinek ilyenek nincsenek a fejében. Őneki ez nem szexualitás és nem maszturbáció, ez neki teljesen ugyanaz, mint a másik gyerkenek az ujjszopás vagy az, ha simogatja a saját haját pl.

2014. márc. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
Köszi, Utolsó válaszoló. Ez nekem nagyon hiányzott ide, hogy ilyen jól megfogalmazza valaki. Remélem szakember vagy, kár lenne, ha nem.
2014. márc. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
100%

Fúúúhaaa :D

"a szex és az önkielégítés csakis a felnőtt élet része lehet!" írta a kérdező.

Akkor most én hihetetlenül nagy bűnt követek el majdnem 15 évesen? Mindjárt elszégyellem magam. *cinizmus*

Emlékszem, én is csináltam, nem szóltak érte, de végül rájöttem, hogy ez nem olyan dolog, amit mások előtt kéne csinálnom.

Unokahúgom (3 éves) kapott ilyen berregő-autó-valamit, és azzal játszott. Terpeszben ült, és teljesen véletlenül eltalálta, és utána mindig direkt úgy ült, hogy az autó neki menjen, mert élvezte. Nekem fura volt, mert meglepett, nem tudtam, hogy reagáljam le, de nem szóltam érte, mert nem vagyok az apja-anyja, majd ők megnevelik (még akkoris, ha az unokahúgomról volt szó). Szerintem te nagyon el vagy tévedve, ha ezt elítélendő dolognak tartod. Lehurroghatsz, nem vagyok se anya, de még felnőtt sem, de ebbe most beleszóltam.

2014. márc. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 sedacurforte ***** válasza:
A sok válasz, hozzászólás nagyon érdekes.3 életév után a pszichoszexuális fejlődés a fallikus szakaszba lép, ahol megjelenik a nemiség, a nemi szervek megismerése, és nem ritka a maszturbálás sem. Ez viszont nem szexuális vágyat testesít meg,csak gyöngédség iránti igényt, tényleges szó szerinti kielégülést nem is tud megélni a gyermek, csak felfedezi saját magát.
2014. máj. 18. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:

Képzeld nálunk a családban 3an vagyunk testvérek.

Én és a hugom is csináltuk ezt.

A hugom kb 1 évesen csinálta a babakocsiban....

A szüleim nem tudták mit csinál.

A lábaival ismételt egy mozdulatsor,ami maszturbálás volt.

Ha megfogtad a lábát elkezdett sírni.

Aztán ezt csinálta vagy 8 éves koráig,egyszer abbahagyta.

Én még a mai napig nem felejtettem el ezt a mozdulatsort,pedig 26 éves vagyok.

A védőnő mondta el akkor anyámnak,hogy mit is csinál a gyerek.

Ebben semmi rossz nincs.Nem minden gyerek csinálja.Ez egy program,van akiben elindul van akiben nem.

Durva ha belegondolsz h 1 éves gyereknek már volt orgazmusa,de így van.

Persze gyerekként én nem tudtam h mit csinálok,csak azt h jó:Ö

2014. júl. 4. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:

Ennyire primitívek hogy lehetnek,te jó ég?

Nekem a húgom még oviban is csinálta játék közben.Le sem kell hozzá öltözni.A többi gyerek meg azt sem tudta mit csinál,nem foglalkoztak vele.

Elég buta lehet az a felnőtt aki ilyesmin fennakad:D

A gyerek idővel megtanulja majd,hogy vannak dolgok,amit nem mások előtt végzünk,nem kell neki ezt mondani,mert idővel majd megjelenik a "ciki" szó fogalma és megérti a dolgokat.Amíg ez nem következik be,nem kell neki szólni.

2014. júl. 4. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!