Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan neveljem szobatisztaság...

Hogyan neveljem szobatisztaságra 2 éves kisfiamat?

Figyelt kérdés
Már elég sokszor sikerül hol bilizni, hol pedig wc-zni!De a nagydolgát csak pelusba hajlando elvégezni! Mikor végzett szol hogy cseréljem ki a pelust! Hogy erjem el hogy a nagydolgot is a bilibe intézze?
2007. okt. 11. 16:11
 1/10 anonim válasza:
82%
Van egy ismerosom, akinek a kisfia 4 eves, a pisiles egyedul is meg neki a wc-be, de a nagydolgot o is csak a pelusba hajlando elvegezni. Szulei mar mindent kiprobaltak, hogy wc-re, de legalabb bilire szoktassak, de nem sikerult. Elmentek egy szakemberhez is, hogy mit tegyenek,aki azt mondta az a lenyeg, hogy NEM SZABAD EROLTETNI, mert az olyan negativ elmenyeket szulhet, aminek a hatasara "orokre" elmegy a kedve a gyereknek a wc-be kakilastol.
2007. okt. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
A védőnőtől épp a múltkor kérdeztem meg, hogy nem vagyunk-e elkésve a szobatisztasággal. A kislányom november 3-án lesz 2 éves és ha bepisil vagy bekakil, akkor csak azt hangoztatja, hogy "nincs kaki, meg pisi!" ilyenkor tudom, hogy van! Szóval a védőnő szerint akkorra kell elérni a szobatisztaságot, mire óvodába megy, erőltetni nem szabad! Az apukám úgy vette rá egy ismerősünk kisfiát, hogy beletett a bilibe valamit vagy beletöltött vizet és ráültették a gyereket. Felállították és megdicsérték, milyen ügyes volt. Azóta szobatiszta. Azt olvastam, hogy a gyereknek "agyilag" kell rá megérni, ha ez nincs még meg, akkor ki kell várni.
2007. okt. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
89%
Tudomásom szerint a gyerekek idegrendszere 2 és fél évesen lesz elég fejlett ahhoz,hogy szobatiszták legyenek, ergo addig fölösleges erőltetni.Az fiam is pont akkorra lett "nagy fiú",addig hiába akartam siettetni. Persze van aki hamarabb rákap,de semmiképp ne frusztráld.:)
2007. okt. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Én a kisfiammal megbeszéltem (nem sokkal múlt akkor 2 éves), hogy mostantól nincs pelenka. Persze Ő ezt még nem nagyon értette meg. Tehát attól a pillanattól kezdve nem adtam rá pelenkát soha, még éjszakára sem. 3 nap volt nagyon nehéz, de 1 hét alatt teljesen szobatiszta lett éjjelre is. Ő jobban szerette a WC-t szűkítővel. A lényeg, hogy megszidni mert bepisilt, vagy bekakilt nem szabad, csak dicsérni, ha sikerült WC-be, vagy bilibe elvégeznie a dolgát. Nálunk ez vált be, de persze minden gyerek más. sok sikert!
2007. okt. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
jo hogy itt valaszoltatok,mert nalam ellenpelda van es ez sem jo a gyerekorvos szerint.8 honapos a fiam es mikor kakilni kell elindul a wc fele nezi a bilijet es ha nem ultetem ra ordit es visit.en hibaztam mert 6 honaposan azthittem ideje elkezdeni,azert is mert surun cserelgettem de igy is piros letta popsija pedig kentem,de annyira tetszett neki hogyha bepisil vagy veletlenul bekakil ordit es tepi le magarola koszos pelenkat.megcsak most kezd jarni de az "ufo"javal kozlekedikez orokke a furdobe.hat ez se jobb!
2007. nov. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
93%
Az én fiam 25 éves. Akkoriban még nem "gyártottak" ennyi elméletet arról, hogy mennyi minden kihat majd egész életére, s mi mindentől lehet lelki sérült. Automata mosógép nem volt, eldobható pelenka sem, legfeljebb egy keskeny papírbetét. Úgy szoktattuk szobatisztaságra, hogy ölünkbe vettük a bilit, ráültettük, s úgy meséltünk, énekeltünk neki. Nagyon szerette, magától kérte. Persze ez rengeteg időt vett igénybe, sok szeretetet és türelmet is. 11 hónaposan teljesen szobatiszta volt, s azóta sincs semmilyen lelki sérülése...
2007. nov. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
97%

En babysittelek evek ota (8)....es hat nincs recept. Abban egyetertek, hogy nem szabad eroltetni DE igenis nem ok. bepisilni a gatyoba mikor 25 ezerszer megkerdezed a kis lurkot, hogy kell-e menni....Ne felejtsuk el a 2 eves gyerekek igazi kontrollmaniasok. Minden NEM csakis azert, hogy citerazhassanak a szuleik idegszalain.

Most en is dolgozom egy 2.5 evessel a bilihasznalaton es hat nemkonnyu. Legutobb jatszani mentunk es valahogy elfelejtettem extra pelust vinni. Bekakkantott a lelkem...nem volt mas valasztasom, mint a klotyoba kiszedni a kakit a pelusbol (fujfujfuj milyen szornyu vagyok!!!!) es visszarakni ra a hasznaltat...na hat gyermekem imadni kezdte ezt a ritualet azt vettem eszre. Ha kaka van, rohan a klotyoba es varja, mikor pottyan a salakanyag es boldogan huzza le a wc-t azzal, hogy "viszlat kaki".

Nagyon fontos, hogy mindig akkor kapjuk el, amikor eppen benne van a "kinyomasi" folyamatban ( az enyem szeret elbujni egy kicsit) es akkor gyorsan cselekedni. Akkor megvan a sikerelmeny mindket oldalon es lehet dicserni kis ugyes kontrollmanias 2 evesunket!

ui. mellesleg en szaloncukorral vesztegetek de ettol megpraktikusabb az m&m's csokigolyo mogyoro nelkul! Kissebb, tobb van egy zacsiban. Ez is mukodni latszik.

2008. jan. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Tévedésből kerültem a kérdéshez, én még csak várom a babámat, de hallottam egy történetet: kertes házban laknak, nyáron rászánták a napjaikat, hogy egész nap kint voltak a kislányukkal, pelus nélkül, minden sarkon bilivel. Nem volt más lehetősége a babának: ha menet közben pisilt, a lábát érte, kint lemosdatták, ha elérte a bilit óriási apa-anya örömünnepet csináltak. Példaképe az édesapja, vele példálóztak mindíg, hogy ha ment wc-re. Utánozni akarta, ez is fontos volt. Időigényes, mint a többi módszer, nekem valószínűleg majd ez lesz a választásom.
2008. jan. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
96%
nem egyszerhasználatos pelust kell ráadni, amiben már eléggé komfortosan érzik magukat, hanem ruha pelust, ami eléggé rossz nekik, és akkor majd szobatiszta lesz.
2008. febr. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Unokatesóm a nyárra esküszik. egyik fia 14 hónapos volt, de csak nappalra lett még akkor.

Másik fia nyáron a kisgatyóba pancsizott és kakálni kellett neki. Kijött es bilire ült mire papírt hoztam közölte : kende-kende

Vagyis olajos popsi törlő kendő.

:)

2010. jan. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!