Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Zavarban van és ezért úgy...

Zavarban van és ezért úgy csinál, mintha a terhére lennének az osztálytársai?

Figyelt kérdés

Itthon nagyszájú,vagány kislány,a családban úgyszintén,a közeli barátokkal ugyanígy.

Mind az óvodában és az iskolában is azt vettem észre,hogy vágyik az osztálytársai társaságára,mindent meg is tesz,hogy odafigyeljenek rá,ha ezt viszont elérte,nem tud hogyan reagálni a közeledésükre és úgy viselkedik,mintha a terhére lennének a barátkozással.

Persze megvan a 2-3 állandó barát és ha kellő türelemmel van a másik gyerek,akkor más felé is tud nyitni,de nem várhatja el,hogy ez mindig így lesz majd az életben.

Nem azt akarom,hogy ő legyen a világ,az osztály közepe,de nekem is rosszul esik és látom,hogy a kis osztálytársainak is,hogyha zavarban van,azt csak ilyen elutasító hmmmmmmmmmmmmögéssel és leintős jajjjjjjjjogással képes kifejezni.

Hogy tudnék neki segíteni?Volt valakinél hasonló?

8 éves


2014. febr. 21. 06:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Most hirtelen az jutott eszembe, hogyha áthívná pár barátját játszani, az általában oldani szokta a feszülséget. Vagy ha lenne egy szülinap a közeljövőben, akkor rendezhetnél szülinapi bulit ahova már egy szélesebb kört meg lehetne hívni.
2014. febr. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem arra kellene ösztönözni, hogy inkább néhány kiválasztott emberrel barátkozzon, ismerkedjen össze közelebbről. Ha sokan figyelnek rám, én is zavarban vagyok, de ha egy-két kedves emberrel beszélgetek, akkor nem. Ha csak egy gyerek figyel rá, attól gondolom ő sem jön annyira zavarba. A barátok a közösségben olyanok, mint egy védőpajzs, ami mögé az ember elbújik, akik közé az ember szükség esetén visszavonul. Biztos tudod, hogy ki az az osztálytársnője, aki aranyos, kedves. Biztasd rá, hogy rajzoljon neki valami kedveset ajándékba vagy készítsen karkötőt, gyöngyképet stb., vagy adj neki plusz egy szelet csokit uzsonnára, hogy a másikat odaadhassa annak a lánynak. Ha jól halad a dolog, tudd meg, milyen különórára jár a kislány, hátha a tiédnek is kedve támad csatlakozni. Aztán ha jó idő lesz, menjetek el együtt fagyizni vagy játszóra, hívjátok meg őket egy péntek délután játszani, vagy vegyél meg egy menő gyerekfilmet dvd-n és mozizzanak otthon.
2014. márc. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!