Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az unokahúgom nem tudja...

Az unokahúgom nem tudja kitörölni rendesen a fenekét, pedig már majdnem 14 éves. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Elég kényes kérdés, tudom. Az anyukája nagyon el van keseredve, mert amikor jönnek hozzánk is és a lány elmegy a WC-re ált. anyukáját kell, hogy megkérje, hogy törölje ki a fenekét. Azért törli ki az anyja, mert ha nem teszi meg, a lány nem tudja magának rendesen kitörölni és hát ez...elég ciki helyzeteket idéz elő pl. az iskolában. Mit lehetne tenni? Egyszerűen nem tudja megtanulni, pedig próbálja, de sosem sikerül. Volt valaki hasonló helyzetben?
2009. dec. 10. 16:41
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
18%
Esetleg kézhosszabbító műtét? Erre gondoltak már?
2009. dec. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Nem értem, mire gondolsz, de szereték komoly válaszokat kapni, mert ez azért nem kis probléma a lánynak és a szüleinek. Nem hiányoznak rossz megjegyzések.
2009. dec. 10. 16:50
 3/40 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Szerintm a nedves törlőkendő megoldás lehetne!Azzal tuti ki tudná törölni,és még higiénikusabb is mint a sima wc papír.

2009. dec. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
69%
Nem értem! Mi az, hogy nem tudja magának? Nekem is van 2 gyerekem, de utoljára 4-5 éves korukban csináltam ilyet! Hát még a végén a férje fogja törölgetni?? Akkor zuhanyozzon utána, vagy vegyenek bidét, vagy járjon szaros bugyiban! Rögtön tudni fogja ne félj!
2009. dec. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
95%

Nem beszéltek még orvossal?!

Biztos van olyan védőnő vagy akár gyerekorvos aki foglalkozik ilyesmivel mert ez nem egy normális dolog!

2009. dec. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy olyan lesz a bugyija és ez a ciki, de ő is tudja, hogy ez ciki, nem direkt csinálja.
2009. dec. 10. 16:56
 7/40 anonim ***** válasza:
75%

Én 14 évesen már "szerelmes" voltam és nem anyukámat kértem meg hogy törölje ki.áá

Ezt nagyon gyorsan meg kell azaz már megkellett volna oldani!!

Miért vártak eddig??hisz egy gyerek már pár évesen megtanulja...

2009. dec. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Nem mertek beszélni orvossal, ez tényleg egy olyan téma, amiről ebben a korban nagyon nehéz beszélni. Volt nálam az anyuka nem rég, sírt, már nem tud mit kitalálni, próbálták a nedves törlőkendőt is.
2009. dec. 10. 16:58
 9/40 A kérdező kommentje:
Nem tudják ezt mire vélni. Nem a szülők "hibája", van nekik másik két gyerek és velük sosem volt ilyen probléma. Milyen orvoshoz forduljanak?
2009. dec. 10. 17:10
 10/40 anonim ***** válasza:
95%
Hát ez tényleg ciki. De most konkrétan mit jelent, hogy nem tudja kitörölni? Az alapossággal van a gond, vagy a technikával. A nedves törlőkendővel se megy neki, az mit jelent? Ugyanúgy összekeni a bugyit? Ha a technikával van a gond, akkor otthon "házi feladatként" kellenne gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni. Mert szerintem elég hosszú a keze, hogy odaérjen. Ha a próbálkozások ellenére se megy neki, akkor mindenképpen orvoshoz kell fordulni. Tényleg nagyon kínos dolog, de ahhoz, hogy normális kamaszkora legyen a leányzónak, inkább az orvos előtt legyen kínos, mint a barátai, majd a fiúja előtt legyen az. Ha kell vigyék egy kicsit messzebb orvoshoz. De mindenképpen lépjenek már a szülők!!!
2009. dec. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!