Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek a kisfiammal, hogy...

Mit tegyek a kisfiammal, hogy szót fogadjon nekem?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves kisfiam és már nem tudom kordában tartani. Az édesapjával december óta külön élünk mert rossz hatással volt rá az állandó veszekedésünk. Eleinte nem kereste hetente egyszer-kétszer látta, de most állandóan ott akar lenni. Engem elmond mindennek olyan csúnyán beszél velem, hogy sokszor a sírás kerülget, nem fogad szót, meg sem hallja ha rászólok. Úgy érzem csődöt mondtam mint anya! Nem tudom mit tegyek! Kitől kérjek segítséget? Mit ronthattam el? Azt tudom, hogy elkényeztettük mert szinte mindent megkapott amit kért. Az a baj, hogy az apjával teljesen mások a nevelési elveink. Ma például mondtam hogy nem ehet több édességet de mikor elkezdett hisztizni valami miatt az apja egyből azzal vigasztalta volna, én rá szóltam a fiam meg engem mondott el mindennek meg engem ütögetett. Úgy érzem, hogy én már ehhez kevés vagyok.
2014. febr. 22. 18:41
 1/4 Shai-Hulud ***** válasza:

Most úgy őszintén: néha egy jól elhelyezett anyai pofon csodákat tud művelni!


Nem vagyok híve a testi fenyítéseknek, de néha sajnos muszáj. Felneveltem 4 gyereket, és nagyon ritkán kn került sor arra, hogy bármiért is megüssem valamelyiküket. De néha elkerülhetetlen a dolog.


Egy 3 éves gyerekkel még nem tudsz leülni és megbeszélni a dolgokat, mert nem is fogja fel, meg nem is érdekli a lelkibeszéd. Náluk még inkább a jutalmazás-büntetés elvet kell alkalmazni, de sajnos van olyan helyzet, mikor egyszerűen az elfenekelés a jó megoldás.


Az apjával meg meg kellene beszélned, hogy függetlenül attól, hogy köztetek mi van, vagy mi nincs, hogy haragszotok-e egymásra, vagy nem, az ilyen viselkedésnek kizárólag a gyerek látja a kárát, ő lesz az, aki megsínyli , ha a két szülő ellentétesen neveli... Ezt valahogy mindenképpen tisztáznotok kellene, és minél hamarabb!

2014. febr. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már próbáltam, hogy rávágok egyet de annál jobban mondja meg üvölt.Próbáltam azt is, hogy nem veszem észre mit mond meg mit csinál hátha abbahagyja, de ez sem vált be.Már szépen el is magyaráztam neki,hogy ne csináljon,mondjon ilyeneket mert anyának rossz, ettől szomorú lesz, megígéri, hogy jó lesz de persze ezt elfelejti,persze ez egy 3 évestől nem meglepő.
2014. febr. 22. 21:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon komplex és mélyebb probléma, mintsem internetes tanáccsal megoldható lenne..

1. A pároddal külön váltatok= gyászreakció a gyereknél, aminek szerves része a harag. A harag általában afelé irányul, akit a legjobban szeret, mert veled érzi biztonságban magát. Tudom, hogy hülyén hangzik, de ennek örülni kell.

2. A pároddal előzőleg sok volt a vita. Valószínűleg látott egy helytelen konfliktuskezelési módot, emellett a sok feszültség az érzelmi életére mindenképpen hatással volt. A felnőttek veszekedése szorongást okoz a gyereknél.

3. A pároddal ellentétesek a nevelési elveitek, amit nem rendeztek kultúrált formában úgy, hogy ne a gyerek előtt történjen az ellentétek átbeszélése. Ezzel a gyereket megzavarjátok, a biztonságérzetét csökkentitek, amire szintén szorongással (hiszti, dühkitörés) válaszol.

Intelligens felnőtt embernek felül kell tudnia kerekedni az érzésein és nem játszmára felhasználni a gyereket. (itt apukára gondolok)

4. Volt párod megaláz a fiad előtt, tiszteletlen veled, nagyon rossz példát mutatva ezzel.

Erre ellenszer, ha a sarkadra állsz és kerek perec megmondod párodnak, hogy így nem beszélhet a fiatok előtt veled, mert ez komoly károkat okoz benne. Te vagy a nő, aki életet adott a fiának és akit egykor szeretett, ha most már nem is szeret, de tisztelnie kell!

A nevelést úgy lehet korrigálni, ha a volt pároddal tisztázzátok a kereteket és a gyerek előtt is ezt teszitek. Az sem baj, ha nem értetek mindenben egyet, de a fiatoknak tudni kell, hogy mit lehet apánál és mit anyánál. Ezt nagyon nagyon következetesen át kell gondolni és rengeteg türelemmel, pozitív megerősítéssel, de kellő határozottsággal betartatni.

Ehhez neked támogatásra lenne szükséged én szakembert ajánlanék, családterapeutát.

2014. febr. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Mindenképp tenni fogok az ügy érdekében, hogy változást láthassak a fiam életében.Egy nagyon rossz korszakon vagyunk túl de remélem még visszafordítható ez az egész amit szegénykémnél elértünk.
2014. febr. 23. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!