Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Segítség. Mit tegyek egy éves...

Segítség. Mit tegyek egy éves kisfiammal, ha folyton sír, amikor nincs az, amit Ő akar?

Figyelt kérdés
Semmit nem tudok Tőle csinálni. Ha kimegyek a konyhába, ha wc-re, ha leülök a gép elé....stb. rögtön sírni kezd és ha nem veszek róla tudomást folytatja, ki tudja meddig folytatná... Nem hajlandó játszani a játékaival, hiába ülök le mellé. Ha más itt van nálunk, akkor talán még le tudja kötni, vagy ha beültetem a babakocsiba és kimegyünk sétálni. De ezen kívül folyton sír. Az biztos, hogy nem fáj semmije, nem lázas, nem beteg. Egyszerűen nincs az amit Ő akar. Lassan megőrülök, ha nem tudom megszüntetni ezt az állandó ordítást :-(
2012. dec. 18. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a zenét azt általában minden gyerek szereti.Ha az én kisfiam nyugtalan és kézbe se marad meg zenét rakok be vagy porszívózok:-)5 hónapos.Van mikor nyűgös és csak akkor alszik el ha megy a porszívó,szerencsére nem mindig van ez így.
2012. dec. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy, hogy válaszoltál :-) Amikor a fiam még 5 hónapos volt, tündér jó gyerek volt. Soha nem sírt, csak, ha éhes volt, folyton mosolygott, mindent kezébe vett, nézegetett. De ahogy tudatára ébredt, kb. 10-11 hónaposan, azóta terror, nem tudok tőle semmit tenni. Most is itt ül az ölemben és ordít, mert nem engedem a billentyűzethez. Pedig dolgozom és sokat szoktam, mivel egyedül nevelem és muszáj néha gép elé ülnöm, akkor is, amikor Ő nem alszik...
2012. dec. 18. 17:52
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Légy türelmes vele, valószínáleg szeparációs szorongás, vagyis kezd rájönni, hogy ti nem egy személy vagytok és ez megviseli. Gyakori testkontaktussal hamar túl lehet rajta lendülni, játszatok sokat, ölben, énekelve, táncolva stb. Idő kell neki, hogy megszokja a realitásokat :)
2012. dec. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

szia,hát engem is zavarna ha ekkora lennék, hogy ott ülsz a gép előttés nem velem foglalkozol. :)

az enyém dettó ilyen, kicsinek angyal volt, kb 1 évesen kezdett kifordulni magából. nála tutira szep. szor ahogy már írta a máiks válaszoló meg jön a foga is. próbáld megoldani, hogy kevesebbett vagy a gép előtt, ha kell csináld éjjel. vagy ha nem megy és tényleg sokat ülsz a gép előtt, akor add bölcsibe. ez neki se jó neked se jó, én nem vagyok a bölcsi híve, de jobb lenne talán.

amúgy én ha ilyenje van, sokat szoktam kézben hurcolni, és van hogy ha hurcibálom 5 percig, és uténa lerakom, akkor levan egy darabig. vagy pl. úgy mosogatok,m hogy viszem magammal, és odarakom a konyhapultra, és akkor addig ott katat-matt ülve, szerencsére már érti, hogy nyugton ott kell ülnie. vagy segít főzni is, odahúz egy széket a pulthoz, körberakom más székekkel, és kotorászik az evőeszközös fiókban. ha söprök, akkor segít söpörni. de sokszor van mostanában, hogy nem tudok egy dolgot folyamatában elvágezni, mert jön és nyafog, sír. ...akkor kicsit vele vagyok, majd megpróbálom folytatni....ez így elég döcögős, nehézkes fárasztó, de majd ez is elmúlik. tudom, mert a kislányommal anno ugyanezt játszottuk végig. sok türelem, próbáld bevonni dolgokba, és ha kellesz neki, akkor add meg ezt. ;)

15 hónapos kisfiú és 4 éves kislány anyukája

2012. dec. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Egy egyévestől sajnos nem várható, hogy egyedül eljátsszon :( Szerintem csináld vele a házimunkát:lábassal zörömbölni, porszívón lovagolni jó móka nekik, de a gépes munkádat sajnos a babamentes időre kell korlátoznod. Vagy őt bízod valakire, vagy az alvása alatt startolsz a géphez.
2012. dec. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát nagyon igazatok van :-(( Sajnos elkapott a munkahév, mert muszáj és nem figyeltem pici fiam lelkére. Igen-igen engem akar :-)))) megoldottam, ha az ölemben ül már nem sír, hanem nem hagy dolgozni :-) motoszkál az asztalon, nagyon érdekes neki (mert ugyebár tiltott gyümölcs)

A wc és konyha még nem megoldott mivel mindkettő icipici nem komfortos...

Köszönöm szépen, hogy felnyitottátok a szemem :-)

2012. dec. 21. 15:55
 7/8 anonim ***** válasza:

A kislányom 3 hónapos kora óta eljátszik egyedül. Teljesen jól megvan. Hiszti ellen a hideg víz volt a megoldás, először csak pohárral a nyakába, mikor nem volt hajlandó beszüntetni a folyamatos oktalan ordítást, aztán a hideg (langyos) vizes zuhany ruhástól. Na, mikor másodszor mondtam neki, hogy jön a zuhany, ha nem hagyod ezt abba! szipogott, leállította magát, és közölte, hogy már nem is sírok. Mindig megbeszéltük persze, hogy hogyan lehetett volna a konfliktust kezelni.

Hagyd első lépésnek, hogy sírjon. Egy idő után észreveszi. Nővérem lánya észrevette olyan fél óra után, hogy ez nem megy, és nekiállt játszani.

2012. dec. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Első beíróra:

Bizony, Ranschurg Jenő is javasolja a monoton hangforrást (pl. porszívó) a kisgyermek altatásához, ha más tényező nem használ. Alapvetően a hibás nevelési-gondozási attitűd kizárása a legfontosabb, míg a módszerkeresés másodlagos.


Ez nem azt jelenti, hogy minden kisgyerek szereti a monoton hangot (fehér zaj), vagy hogy el tudna rá aludni. De sok kisgyermeknek segítség az elalvásban.

2013. jan. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!