Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Extrém akaratos, hisztis...

Extrém akaratos, hisztis gyerek nagyobb korára "megszelidülhet"? Most lesz 6 éves.

Figyelt kérdés
Jár TSMT-re, pszichològushoz is pár hete, mert már az egész család rámegy... Ismer valaki ilyen gyereket, aki kicsinek nehéz eset volt, de nagyobb korára elmúlt?
2014. márc. 10. 08:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem magától nem múlik el. Van egy ilyen alaptermészete, amit talán lehet javítani, de sok tényező belejátszhat. Mit eszik - talán valamilyen diéta segíthet (pl. gluténmentes, szénhidrátszegény, persze nem árt kivizsgálni). Hogy érzi magát otthon, ill. közösségben - talán túl sok stressz éri. Próbálj minél többet olvasni gyereknevelésről, hátha van valami, amit még nem próbáltál ki, esetleg nézd meg a Szuperdadust. Én még elvinném kineziológushoz is, hátha valamilyen oldás segít.

Egy kisfiút ismerek, aki elég problémás volt, de 3 éves korára nagyon sokat változott, az én nagyobbik fiam is sokat javult az ovi hatására.

2014. márc. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is Őt ajánlom!!! ---> [link]


Rengeteget számít a szülő hozzáállása,sokszor ha nem is vesszük észre,de mi generáljuk a vitákat,és konfliktusokat a saját gyerekünkkel.Nekem van 3! 1 lány, 2 fiú.Nem unatkozok,főleg a fiúk mellett. Volt káosz itt is,nem 1x,aztán a kezembe nyomták ezt a könyvet,nézem a műsorát is,hihetetlen,de működő képesek a tanácsai! Nem kell ide pszichológus,meg kivizsgálás! Érteni kell a gyerek nyelvén,ahányan vannak,annyi fajták,és annyi módon kell hozzájuk ,,szólni,,. Tényleg nagyon ajánlom,olvasd el,vagy nézz meg pár műsort visszamenőleg...bizarr,hogy némelyik családban már mik mennek,még is meg lehet oldani,és meg lehet regulázni a gyereket! Remélem segítettem. Erőt,és kitartást kívánok!!

2014. márc. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 lcs ***** válasza:
100%
kronobiológia :) csinálatass egyet, és baromi jó tanácsokat tudnak adni a gyereked személyiségéhez :)
2014. márc. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A Szuperdada könyvet pedig keresem, egyenlőre sehol nem kapható. Esetleg tud valaki valahol, vagy van valakinek eladó???
2014. márc. 14. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!