Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktivitas, figyelemzavar,...

Nitókrisz kérdése:

Hiperaktivitas, figyelemzavar, vagy fejlodesi rendelenesseg?

Figyelt kérdés
Sok hasonlo kerdes van, ennek ellenere szeretnem a velemenyeteket kerni. A kisfiam 3.5 eves, mar kilenc honaposan elkezdett jarni (elotte maszott, de nem kuszott, rogton maszni kezdett, de csak az egyik labat hasznalta, a masikat huzta), nagyon hamar elkezdett beszelni, es gyorsan sok szot hasznalt, mondatokat. Ertelmes, okos gyerek, de ... Nem tud egyhelyben maradni, csak a mesefilm koti le, ideig oraig. Egyedul nagyon rovid ideig jatszik, hosszabb ideig egy jatek sem koti le, csak a szaladgalas, ugralas. Enni nem tud asztalnal, kozben is mozognia kell. Folyamatosan mozog, "vibral". Ha beszelunk, sokszor kozbevag, neha lehetetlen kommunikalni mellette. Szot fogadni nem akar, mint aki nem erti mit mondok, pedig ha visszakerdezem visszamondja. Gyorsan duhbe gurul es akkor lehetetlen lecsillapitani. Ha elmegyunk valahova, az utcan is ugral, mindenre fel akar maszni. Az ovibol kek zold foltokkal jon haza. Rajzolas, gyurmazas is csak percekig koti le. Turelmetlen, ha valami nem sikerul neki duhbe gurul es nem folytatja. Sokszor agressziv, foleg ha nem az van, amit szeretne. Tanulni viszont gyorsan tanul, az anyanyelve mellett mar egy masik nyelvet is beszel, ert (az apukaja mas nemzetisegbeli). Nagyon lefaraszt, nap vegere teljesen kivagyok tole. Szerintetek van ra esely, hogy hiperaktiv ezek alapjan?
2014. márc. 16. 23:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Mintha az én most 4 éves fiamról írnál, de szóról szóra! Nekünk is ez volt a gyanúnk, aztán megnézettük, enyhe idegrendszeri fejletlensége van, ami TSMT tornával gyönyörűen fejleszthető-idővel meg is szűnik majd.
2014. márc. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
14%
Igen, az ilyen hiperaktivitást ki szokták nőni, egyébként meg meg kell próbálnod keményebb szankciókat alkalmazni xD. Határozottan szólj hozzá, de ilyen korban legtöbbször csak egy tockossal tudod magad nyomatékosítani.
2014. márc. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%
Valami gond valszeg van. Amikor a mászással volt a gond (csak az egyik lábát használta) milyen kezelést kapott?
2014. márc. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%

ha nagyon sarkítani akarom a dolgot akkor mondhatom, hogy kétféle gyerek van. egyik a sajtkukac, másik az akit ha leültetsz a homokozóba reggel, este ugyan abban a pózban veszed fel :D


miért kell mindenben a rosszat keresni?

"Hiperaktivitas, figyelemzavar, vagy fejlodesi rendelenesseg?"

ebben a kérdésben hol van az, hogy normális? mert ez az :)


hiperaktivitás: 6 éves kortól beszélhetünk róla, súlyos figyelem zavar ami az iskolában jön ki. mivel azt írod, hogy könnyen tanul, nem hiszem, hogy erre kéne gondolnod.

(egyébként a hiperaktivitás nem egyenlő a túlmozgással, az csak velejárója, de más a jelentése)


figyelemzavar: egy 3-4 éves gyerek 5-8 percre kell tudni lekötni a figyelmét olyannal ami érdekli. azt írod megvan, tehát ezt is kizárnám így látatlanban.


fejlődési rendellenesség: mi van??? hogy jön a fejlődési rendellenesség ahhoz, hogy nagyon izgága a gyerek és a mozgás ami leköti? :O milyen fejlődési rendellenességre gondolsz egyáltalán? nem is értelek...


dackorszakos, sok mindent szeretne már tudni, de még nem elég ügyes hozzá, ez frusztrált lesz, dühös. ez is teljesen normális ebben a korban.

az meg, hogy nem fogad szót, szintén életkori sajátosság amit neveléssel lehet legjobban kiiktatni.


bocs, de tényleg szíven szúrt, hogy fel se merül benned, hogy minden rendben a gyerekeddel. legalábbis a kérdésedben. nagyon súlyos betegségeket próbálsz ráhúzni miközben amit leírsz róla, a 3-4 évesek többségére igaz :(

2014. márc. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A húgom kisfia hasonló, mint a Te kisfiad, igaz, Ő már 7 éves lesz. De mindig is ez a szófogadatlan, mindenre felmászó, rohangáló gyerek volt. De az oviban mindig jó gyerek. Türelmes, segítőkész, udvarias, szófogadó. Sőt! Ha pl nálunk van, simán bírok vele, játszunk, rajzolunk, akármi. De ahogy megjelenik az anyja, vagy az apja, rögtön olyan lesz, mint akinek elmentek otthonról. Teljesen kifordul magából.

A húgomék elváltak, náluk ez a legnagyobb gond a gyerkőccel. Nehezen dolgozza fel a válást, szeretné, hogy a szülei újra együtt legyenek. Mindezt ezzel a viselkedéssel vezeti le. :(

2014. márc. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Ugyan ez a lányom!

Elvittem a Nevelési tanácsadóba, ahol felmérték.

Semmi baja.

Mondták legyek keményebb, parancsoljak rá..

Evés. Leülünk, eszünk. Ha nem eszi, feláll, akkor egyszer szólok neki, ülj levenni, mert ha mégegyszer felálalsz, kiviszem a tányérod, s befejezted az reggelit/ebédet/vacsorát. Éhes marad, de így megtanulja ülni kell, enni. Bevált!

Ugyan ez ha rajzolunk, gyurmázunk. Feláll, akkor elpakolom, s nincs helyette tv. Tv korlátozása napi 1 óra!

Ha rossz, büntetés. Sarokba állítás.

Utcán kezét nem elengedni.

Megmondták kerek perec, néha egy egy pofon nem árt, hogy tudja meg meddig lehet elmenni...


Most lett 5 éves a lányom, de nagyon jó gyerek lett!

Mindenben megváltozott így, hogy keményebb lettem, nem az van amit ő akar, hanem amit én mondok. Ha csendben kell ülnie, akkor csendben ül a bankban. Régen inkább nem vittem...

2014. márc. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Teljesen az én fiamat írtad le. Néha már teljesen kétségbe vagyok esve, mert nem mindig van türelmem hozzá, és azon rágódom, hol rontom el.

A védőnő azt mondta, ez nem hiperaktivitás. Viszont figyelemzavaros, nem fogad szót, nem is mindig hallja meg, ha hozzá szólok, mert rohangál és mondja a magáét.

Mi is TMST tornára járunk a 4 éves fiammal, mint az első válaszadó. Remélem idővel kinövi.

2014. márc. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

UI: nálunk a ráparancsolok dolog nem jött be. Már azon kaptam magam, hogy kezdek teljesen katonás lenni vele, de semmi értelme. Mesével viszont lehet motiválni, ha valamit el akarok érni nála, mindig gyártok hozzá egy mesét is. Persze el kell jutni odáig, hogy meghallja.

Pl: nem akar levest enni? Tudod, hogy járt a nyúl, amikor véletlenül megette a gazda karfiollevesét?... és kitalálok valamit, amíg hallgatja, ül egyhelyben, én meg kanalazom be a levest a szájába.

Persze ez se mindig jön be, van amikor háromig kell számolnom..stb.

2014. márc. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A 4 éves fiam ugyan ez.

Az óvónők szerint hiperaktív.A védőnő szerint nem az csak túl sok az energiája.

Mi arra gondolunk,hogy hiányzik neki egy tesó akivel órákat tudna hancurozni.Most dolgozunk az ügyön. :)

2014. márc. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%

Első vagyok. Kifejtem a válaszom. :) Nem akarok megmondó embernek tűnni, csak mi is ebben "szenvedünk" így alaposan utánajártam a témának, és hátha segíthetek.

Általában jellemző, hogy a kimaradt vagy nem megfelelő módon/ideig történő kúszás-mászás miatt az idegrendszer nem kap elegendő ingert, ezáltal kisgyermek korba lépve idegrendszeri fejletlenség/éretlenség alakulhat ki. Ez nem azt jelenti, hogy hiperaktív/szerzett (!) figyelemzavaros - mert ezek valódi betegségek, csupán azt, hogy az idegrendszer hamarabb elfárad, így hajlamosabbak a szélsőséges viselkedésre, az összeszedetlen-koordinálatlan mozgásra, annak ellenére hogy a mozgásigényük hatalmas. Ha kezeletlen marad, akkor ez az "éretlenség" megmaradHAT, ezáltal később tanulási zavarok/diszlexia alakulHAT ki. Természetesen az idegrendszer spontán-életkor előrehaladtával is érhet, de nagy segítség lehet a TSMT torna, ami kifejezetten azokat a területeket fejleszti, ami babakorban kimaradt. Tulajdonképpen az egésznek az alapja a mozgás (és közben mondókázás, éneklés), csak a TSMT egy tudatos, személyhez kötött torna, ami sztem csak hasznukra válik. Legalábbis én sok pozitív változást vettem észre, megjelent pl egy olyan reflex (pörgetés közben mozognia kell a szemgolyóknak), ami eddig nem volt. A lényege, hogy "bekapcsolja" azokat az agyterületeket, amik eddig nem voltak stimulálva. Viszont elég költséges dolog (egy alkalom 3500-4000 Ft), de jó hír, hogy pár alkalom után elsajátíthatóak a gyakorlatsorok, és otthon is lehet csinálni. Nem is gondolná az ember, hogy milyen egyszerű mozgáselemek (mászás, pörgés, ugrálás, jobb-bal agyfélteke tornáztatása) és mennyire fontosak lehetnek. Sok sikert a nagyfiúnak!

2014. márc. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!