Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktivitas, figyelemzavar,...

Nitókrisz kérdése:

Hiperaktivitas, figyelemzavar, vagy fejlodesi rendelenesseg?

Figyelt kérdés
Sok hasonlo kerdes van, ennek ellenere szeretnem a velemenyeteket kerni. A kisfiam 3.5 eves, mar kilenc honaposan elkezdett jarni (elotte maszott, de nem kuszott, rogton maszni kezdett, de csak az egyik labat hasznalta, a masikat huzta), nagyon hamar elkezdett beszelni, es gyorsan sok szot hasznalt, mondatokat. Ertelmes, okos gyerek, de ... Nem tud egyhelyben maradni, csak a mesefilm koti le, ideig oraig. Egyedul nagyon rovid ideig jatszik, hosszabb ideig egy jatek sem koti le, csak a szaladgalas, ugralas. Enni nem tud asztalnal, kozben is mozognia kell. Folyamatosan mozog, "vibral". Ha beszelunk, sokszor kozbevag, neha lehetetlen kommunikalni mellette. Szot fogadni nem akar, mint aki nem erti mit mondok, pedig ha visszakerdezem visszamondja. Gyorsan duhbe gurul es akkor lehetetlen lecsillapitani. Ha elmegyunk valahova, az utcan is ugral, mindenre fel akar maszni. Az ovibol kek zold foltokkal jon haza. Rajzolas, gyurmazas is csak percekig koti le. Turelmetlen, ha valami nem sikerul neki duhbe gurul es nem folytatja. Sokszor agressziv, foleg ha nem az van, amit szeretne. Tanulni viszont gyorsan tanul, az anyanyelve mellett mar egy masik nyelvet is beszel, ert (az apukaja mas nemzetisegbeli). Nagyon lefaraszt, nap vegere teljesen kivagyok tole. Szerintetek van ra esely, hogy hiperaktiv ezek alapjan?
2014. márc. 16. 23:02
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nagyon sokan valaszoltatok es koszonom szepen nektek!


Eloszor kedves negyes, neked szeretnem irni, hogy hidd el, nem "akarok" semmit az eg vilagon rahuzni a gyerekemre. Tudom, hogy mi a kulonbseg az eleven, szofogadatlan gyerek es kozte. Mielott kiirtam a kerdest utanaolvastam, mert probalok valaszokat talalni. Az nem normalis, hogy egy ilyen koru gyerek egy percre sem tud nyugodtan maradni, semmi se kosse le. Probalunk kovetkezetesek lenni es nem az van, amit o akar, de semmi nem hasznal, mert mintha meg sem hallana, amit mondunk neki. Mashol is igy viselkedik, ovodaban, idegenekkel, mindenhol. Mivel kulfoldon elunk, sajnos itt nem ugy mukodik, hogy fogom es megbeszelem a vedonovel, vagy a gyerekorvossal, ezert probalok en utanajarni eloszor, hogy miert lehet ez. Hidd el, hogy a nap kb. 18 orajaban ez a viselkedes idegorlo es meg a csaladunk is ramehet. Korabban en is elutasitottam, hogy a gyerekemnek barmi baja lenne, de egyre inkabb be kell latnom, hogy valami nem stimmel. Sajnos az, hogy ertelmes, okos semmit nem jelent, ettol meg lehet figyelemzavara, az teljesen mast jelent. Mint ahogy a fejlodesi rendelenesseg is.


Valaki irta, elnezest nem jegyeztem meg a szamot, hogy az o kislanya is hasonlo volt, de tobb fegyelemmel javult. Hat mi is folyamatosan probaljuk ezt, de semmi. Orulok neki, ha egyaltalan valamit bele tudok eroltetni enni, nem meg hogy leuljon az asztalhoz enni, ha ez lenne, akkor sem erdekelne, inkabb nem enne. Probaltuk tobbszor, hogy ha nem fogja a kezunket, nem fogad szot, akkor hazajovunk - semmi haszna. Azt elertem, hogy legalabb veszelyes helyeken, az uton atmenve megfogja a kezem, de akkor is tobb felszolitasra, es van amikor akkor sem hallja meg, nekem kell megfognom, de akkor legalabb nem tepi ki magat. Sarokba allitas semmit nem er, probaltuk.


Azt hiszem a masodik valaszolo irta a verest (illetve fejre kopintast), hat az ilyen esetekben sajnos ez csak olaj lenne a tuzre. Volt amikor kapott a fenekere, amikor mar elszakadt a hur, vagy a kezere csaptam, de nem erek el vele semmit az eg vilagon, csak meg dacosabb, mergesebb. Amugy sem vagyok hive az ilyen nevelesnek, de persze nem kotelbol vannak az ember idegei, de mint mondtam semmi semmi ertelme, csak egy meg durcasabb, konokabb es szomorubb gyerek, mert o nem erti meg, hogy miert "bantom".


Kedves elso, a torna nagyon jo otlet, koszonom szepen, a problemam az, hogy kulfoldon elunk es itt nem elrheto, de majd probalok en kitalalni akkor neki valamit, ha sikerul a netrol lelesni. O nem kuszott, rogton negykezlab (illetve haromlab) maszott, majd szinte segitseg nelkul elindult.

2014. márc. 17. 13:03
 12/14 anonim ***** válasza:
Első és utolsó :) válaszoló vagyok. Nagyon szívesen leírom Neked priviben a gyakorlatsorokat, ha szeretnéd. Igen, az én fiam is ugyanez volt, csak nála gyakorlatilag még a mászás is kimaradt. Teljesen (meg)értem amit írsz, vannak dolgok-nevelési eszközök, amik egyes gyerekeknél tényleg nem használnak, és ott vmi van, amit lehet hogy más nem ért meg, de kezelni kell. Ettől még okos, értelmes, sőt, kifejezetten magas IQ-jú gyerek, de idegőrlő tud lenni nagyon, bizony, a mi házasságunk is megsínylette. És akkor van egy szintén "atomanti" másfél éve öccse, aki most éli felfedező korszakát... de legalább Ő mászott... :)
2014. márc. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Mi is most kezdtük el a tornàt,hasonló problémàk miatt. Az első és utolsó vàlaszolónak köszönöm én is a részletes leìràst,mert nagyon jól leìrta dolgokat!!! ;)
2014. márc. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Az ADHD szindróma mond neked valamit? Egyébként külföldön erre már vannak szakosodott praxisok is, ott meg tudod vizsgáltatni őt. A szülés milyen volt, volt komplikáció? A beszéde milyen?
2014. márc. 27. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!