Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Járt már itt valaki? Tanulási...

Járt már itt valaki? Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottság?

Figyelt kérdés

A korábbi kérdésem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__proble..


itt mindent leírtam,köszönöm ha valaki megosztja a tapasztalatát.



2012. máj. 22. 07:47
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Konkrétan mi a kérdésed? Én dolgoztam ilyen bizottságban, lehet, hogy tudok segíteni.
2012. máj. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Szia!


Bocsánat itt nem részleteztem,ezért linkeltem mert ott már mindent leírtam,gondoltam ha új kérdést teszek fel cél irányosan kapok választ.

Nos..januárban a nev.tan komplex vizsgálatot csinált,amiről szakvéleményt is kaptunk.A linkelt fórumon a kérdésemnél belinkeltem a szakvéleményünket,ha megteszed ,hogy megnézed nagyon hálás lennék.

A szakvélemény szó szerint nem tartalmazza a pontos diagnózis,kérdeztem amikor megkaptam tőlük a szakvéleményt,hogy miért nem így írták rá? a helyet hogy BTM-est írnak rá,gondolom ugyanaz..de a fiamnak fejletlen az idegrendszere,figyelemzavaros-hiperaktív ,és diszlexiás.heti 5 fejlesztésre járunk,ebből heti 2 a magán alapozó mozgásterápia.8 alkalom 20ezer FT,mivel hiperaktív a terapeuta,egyenlőre nem rakja be csoportba,ami kedvezőbb áron is lenne) így egyénileg foglalkozik vele,ami szerintem sokkal jobb mint a csoportos,és jó lenne még így hosszú távon biztosítani..de nem vagyunk sajnos túl jó anyagi helyzetben.Sokan tanácsolták,hogy menjek el a bizottsághoz kérjek hivatalos szakvéleményt tőlük.Mert a tankönyv ingyenes lehet számára,de nem tudom hogy pl emelt családi pótlék ilyen esetben jár-e? tartós betegnek számít-e a fejletlen idegrendszer miatt,vagy a többi probléma miatt?De mindenképpen érdemes lenne szerintem kivizsgáltatni náluk,a későbbiekben jól jöhet egy hivatalos szakvélemény.Mi a véleményed?


az egyszerűség kedvéért a szakvélemények:

[link]


[link]



köszönöm szépen előre is!

2012. máj. 22. 08:20
 3/27 A kérdező kommentje:
Én kérhetem magánúton a vizsgálatot?
2012. máj. 22. 08:22
 4/27 anonim ***** válasza:
Tehát van egy nevelési tanácsadós véleményed, ami alapján kapja a gyermeked a terápiás ellátást. Most szeretnétek egy szakértői bizottságos véleményt is. A vizsgálatot kérheti a szülő is, de akkor legyen egy pedagógiai véleményetek is, amit kérhetsz az iskolából a gyermekedet tanító pedagógusoktól.
2012. máj. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

"Tehát van egy nevelési tanácsadós véleményed, ami alapján kapja a gyermeked a terápiás ellátást. Most szeretnétek egy szakértői bizottságos véleményt is. A vizsgálatot kérheti a szülő is, de akkor legyen egy pedagógiai véleményetek is, amit kérhetsz az iskolából a gyermekedet tanító pedagógusoktól."


Így van, köszönöm erre nem is gondoltam,a tanár néni volt aki javasolta a vizsgálatot,majd kérek tőle.


A nev.tan szakvéleményről mi a véleményed,az "állapotát" illetőleg?


A kedvezményekről,emelt családiről tudsz esetleg valamilyen információt?


Nyári szünetben eltudom vinni?mert a tanév alatt nem tudom megoldani,mert ügye suli után mindennap fejlsztésen van.


köszönöm!

2012. máj. 22. 09:03
 6/27 anonim ***** válasza:
Hol jártatok nevelési tanácsadóban? Ez a vélemény egy eléggé gagyi, hogy úgy-mondjam, mert igazából nem tartalmazza, hogy miért is BTM-s, milyen fejlesztendő területek vannak,(különben nem is BTM, hanem BTMN). Nem is ez a lényeg, hanem hogy nem értem a nev. tan, miért nem javasolt szakértői vizsgálatot. Mit mondtak, amikor átvetted a véleményt?
2012. máj. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

"Hol jártatok nevelési tanácsadóban? Ez a vélemény egy eléggé gagyi, hogy úgy-mondjam, mert igazából nem tartalmazza, hogy miért is BTM-s, milyen fejlesztendő területek vannak,(különben nem is BTM, hanem BTMN). Nem is ez a lényeg, hanem hogy nem értem a nev. tan, miért nem javasolt szakértői vizsgálatot. Mit mondtak, amikor átvetted a véleményt?"


Pest megye-Dunaharaszti

Köszi :D.. na ez én így konkréten nem akartam kiírni,hogy

gagyi az egész..

Azt mondták valószínűsítik,hogy a születésénél elszenvedett oxigénhiányra (+hiperbilirubin)vezethető vissza a fejletlen idegrendszere.. majd rám zúdították a leírt eredményeket,amiből túl sokat nem értettem, mondták hogy figyelemzavaros,és "nagyon mozgásigényű" kérdeztem akkor ő hiperaktív?? igen..de ők ezt a kifejezést már nem használják... de ha egyszer ez az "állapot" hivatalos megnevezése használják,és ne keljen mindent harapófogóval kihúzni!!

KÉrdeztem pontosan mivel állunk szembe,azért az hogy éretlen az idegrendszere,eléggé ledöbbentet.. plusz az összes primitív reflex meg van még nála,rossz az egyensúlya,a térérzékelése,alacsony az IQ-ja,kötött a karjaiban az izomtónus.. CSAK ködösítettek ,hogy majd rendbe jön,két év múlva kontroll... heti 2 mozgásterápiát javasoltak (ebből 1 -et tudnak biztosítani??!! ) egy grafomotoros,és 1 diszlexia .

Szóval úgy éreztem kissé elnagyolták ezt a szakvéleményt..


Te fejlesztő terapeuta,szakember vagy?Abból amit ki lehetett bogozni a "szakvéleményükből" abból a valag értékelésből amit én nem értek,köztük bender teszt : 32 pont (életkorának megfelelő,igen gyenge szint) mit takarnak?Kérlek írd meg a véleményed,senki nem mond semmi :((((

2012. máj. 22. 09:27
 8/27 A kérdező kommentje:
konkréten=konkrétan
2012. máj. 22. 09:28
 9/27 anonim ***** válasza:
56%

Én azt javaslom, hogy menjetek el a Vadaskertbe egy kivizsgálásra. Ott kaptok egyértelmű diagnózist és a juttatásokhoz is tudnak megfelelő papírokat adni.

Az ő szakvéleményüket pedig a TKVSZRB is elfogadja, az alapján állítja ki a papírokat.

Nálunk legalábbis így volt.

2012. máj. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


Köszönöm,Én is gondolkodtam már a vadaskert alapítványon..letudod nekem írni menetét,hogyan zajlik a vizsgálat,egyszer,vagy többször kell elmennünk?Szükséges orvosi beutaló (ezt mintha valahol olvastam volna? ) mennyibe kerül egy ilyen komplex vizsgálat? Nyáron tanítási szünetben is lehet mennyi?Sokat kell várni az időpontra?Bocsi ha sok a kérdés :)

2012. máj. 22. 10:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!