Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3,5 éves kislány "lopkod",...

3,5 éves kislány "lopkod", hazudozik és egy igazi drámakirálynő. Mit tennél vele, érte?

Figyelt kérdés
Oviba nem vették fel, 2 kisebb tesója van. Elkényeztetve nincs. Kérlek, ha már választ ìr, gondold tovább annál, hogy ezek csak figyelemfelkeltő akciók. Már akkor is akaratos ès hisztis volt, mielőtt a tesói születtek.
2014. márc. 21. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűen ilyen...az én 3 évesem is ilyen, neki 2 nagyobb és egy kisebb tesója van, és ők nem ilyenek. Ha mindig elmagyarázod neki, hogy ezt nem szabad, azt így kell, előbb-utóbb használni fog, de sajnos van olyan, hogy ilyen a természete. Nekem az apjától örökölte, ő ilyen. :-(
2014. márc. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%

Ha nem lenne elkényeztetve, vagy tényleg megfelelő módon lett volna nevelve, vagy több figyelmet kapott volna, mint amennyit egyébként kapott, akkor nem csinálna ilyet.

A fiam is ennyi idős és 1. nem lopkod, mert mi is példát mutatunk neki, mi sem lopunk, illetve le van neki magyarázva, hogy az egy rossz dolog, nem szabad lopni, mert azért más megdolgozott vagy pénzbe került neki,

2. nem hazudozik, ő még abszolút nem is ilyen korszakában van, hogy ilyen eszébe jusson, de ha ilyen előfordulna, akkor leülnénk vele és megbeszélnénk, hogy az őszinteség nagyon fontos és nem szabad hazudni, mert az amúgy is előbb-utóbb kiderül és az akkor már sokkal rosszabb, mindig az ember legyen őszinte, még akkor is, ha az nem feltétlenül könnyű, de mindenre van megoldás

és 3. nem is szokott drámázni. Jó, néha hisztis, de azt meg lehet kezelni. Türelemmel és következetességgel, némi törődéssel az ilyen helyzeteket is ki lehet kerülni.

És én sem vagyok egy hú, de milyen tökéletes anyuka, mert nálam is elgurul néha az a bizonyos gyógyszer, vagy válok egy adott helyzetben türelmetlenné, idegesség, de alapvetően van egy nevelési módszer, van egy általános dolog, amihez alapvetően tartom, illetve a párommal tartjuk magunkat. Így néha van gond, de a gondok nem ilyen mértékben súlyosak, sőt nem is súlyosak, de alapvetően rend és béke uralkodik nálunk.

Szóval még nem késő, hogy máshogy legyen hozzáállva a dolgokhoz.

2014. márc. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Semmit, ha amúgy a családban minden rendben van (pl. a szülők között).

Miért nem vették fel oviba? Idéntől minden 3 éves gyereket fel KELL venni, sőt, BE KELL ADNI oviba (eddig csak a nagycsoport volt kötelező). Ha decemberben 3 éves, akkor decemberben kell.


Továbbra sem kell kényeztetni, sokat fog okosodni a következő években. Viszont legyél igazságos vele: ha a kicsik piszkálják, védd meg őt is, és ne mondd neki, hogy "te vagy az okos nagy, neked kell engedni".

Én is nagyobb tesó vagyok, és egész életemben ezt hallgattam, mindig a "kicsinek" volt igaza. Egy életre tönkretették a kapcsolatunkat a szüleim.

2014. márc. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy ekkora gyerek nem lopkod, azt sem tudja mi a lopás. Megtetszik neki valami és azt elteszi. Minden alkalommal el kell neki mondani, hogy ezt nem szabad, mert más hiányolja azt amit ő elvett. Neki kell visszaadnia. Hazudni szintén nem szoktak ennyi idősen, csak a valóságot ferdítik el. Ez mind életkori sajátosság ami vagy előjön egy gyereknél vagy sem. A drámázás pedig természet kérdése, felnőttben is gyerekben is van ilyen. A lényeg, hogy beszélj vele nagyon sokat, nem kell büntetni, szidni stb. meg kell neki magyarázni a dolgokat és hogy a tetteinek következményei vannak. Idővel leszokik róla, főképp ha következetesen cselekszel vele szemben. 3.5 éves a fiam, hasonlóképp viselkedik pedig még tesója sincs. Bölcsődei gondozónő vagyok, számtalan ilyen esettel találkoztam már, nem meglepő és egyedi a tiétek.
2014. márc. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azért tettem "" közé, mert tényleg csak begyűjti a neki tetsző dolgokat. Viszont ez elég kellemetlen tud lenni, már ha csak arra gondolok, hogy egyszerű használati tárgyak nem ott vannak, ahol kellene és mikor a legjobban kellene.

Oviba azért nem vették fel, mert évvesztes, és megtelt a kiscsoport az idei évvesztesekkel... meg hát látták már a nagy pocakomat is, nyilván ez is benne volt. Köv. tanévtől lesz kötelező, hogy minden 3 évesnek ovi, nekem ezt mondta a vezető.

Egyébként sokat beszélgetünk, érti, megérti, eddig rendben. A "hazugságokkal" az a baj, ez összefügg a drámajelenettel is, hogy pl megfogom a kezét, ő elkezd ugrálni, visìtani és azt üvölti, hogy ne rángassam, ne bántsam. Kíváncsi leszek, mikor jelent fel vmelyik jóhiszemű szomszéd...

Az egyik tesó is dackorszakos és tud hisztizni, de egész más. Ő vadabb és "egyszerűbb", nem ilyen fifikás.

2014. márc. 21. 14:04
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

2-es vagyok, isten áldja, aki lepontozott.

De attól még azt gondolom, hogy egyáltalán nem általános és életkori sajátosság az, amit itt a kérdező leírt. Nálunk az oviban baromi ritka az, hogy valaki lop. Van ilyen, talán egy gyerek. Hazudozni? Ez sem hiszem, hogy annyira általános dolog lenne. Igazán drámázni? Ez sem mondanám, hogy alapvetően bárkire is igaz lenne.

És ezt a válaszomat is nyugodtan le lehet pontozni, de ha valaki már ennyi mindent csinál összességében, nem hiszem, hogy ott tényleg minden rendben lenne és tényleg minden eszközzel azon lettek volna vagy lennének, hogy ez változzon, vagy tényleg annyi figyelmet kapna, hogy ez változzon.

Valamiért csinálja ezt a gyerek. Vagy a másik kettő mellett ő nem kap annyi figyelmet, amennyit még igényelne, vagy tényleg sokszor úgy van vele a szülő, hogy ráhagy dolgokat, vagy megkap dolgokat, amiből meg aztán ilyen gond lesz.

Le kell vele ülni, meg kell vele beszélni a dolgokat és ha a szülő úgy látja, hogy ezek figyelemfelkeltő dolgok, akkor szenteljen rá nagyobb figyelmet.

2014. márc. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

2. Szerintem te semmit nem értesz ebből, csak osztod az èszt, ne haragudj, hogy ezt ìrom. Tipikus, van egy relatìve könnyű természetű gyereked, és aki nehezebb feladatot kapott, az már csak h.lye/béna lehet. Ennyire bele látsz mindenki életébe, nem hiszem. Én sem dicskszem ezekkel a dolgokkal. Ötleteket inkább várnék.

Nem akarom rátenni ezt a nagytesó terhet, én is utáltam gyerekként. A 3 közül ő kapja legtöbb figyelmet, mert kiharcolja. Normális módon is, könyvet hoz, meséljünk, tanuljunk, sütünk, főzünk. Azt viszont neki is világosan elmondtam többször, hogy én nem a feneket kinyalós anyuka vagyok, hanem vmit vmiért elvet szeretném követni. Vannak szabályok, van bünti (vmi szeretett dolog elkobzása, sarok). De volt már, hogy kikaptak veszélyes és tilos dologért. Neki talán inkább vhogy túl kéne járni az eszén, mert néha ijesztően okos...

2014. márc. 21. 14:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Sok okosat nem tudok írni, viszont a sarok és tárgyak elkobzása, nem tanácsod, mert még pici és igazán még nem érti, viszont a következetesség, hisztinél soha ne érje el célját, ha valami rosszat csinál hisztizik, rögtön megbeszélni mert később nem tudja már összekapcsolni miért kapja a leszúrást, ha hisztizik addig nem foglalkozom vele, ha abba hagyja, lenyugszik, el kell magyarázni, h így nem viselkedünk stb, de, ha emberi hangon szól akkor beszélhetünk. És soha ne könyörögj neki hisztinél, viszont, ha abba hagyja fordíts felé szeretetteljes figyelmet. A "lopakodás" szerintem figyelem felkeltés. Tényleg vannak könnyebben kezelhető gyerekek, akiknek a szüleinek fogalmuk sincs min megyünk keresztül. Az ovit kötelességet, tényleg eltolták.
2014. márc. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!