Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A lányom nem szeret suliba...

A lányom nem szeret suliba járni hazudozik mit csináljak?

Figyelt kérdés
A reggelekkel van gond leginkább a suli előtt elkezd sírni,hogy nem akar bemenni.7 éves.Amúgy a tanulással nincs gond jól tanul beszéltem a tanárnőjével.Előfordult,hogy olyat hazudott,hogy az unokatestvérét súlyos baleset érte és zokogott közbe pedig nem is történt semmi baja.Ezt a tanárnőjének mesélte.Ahogy elkezdődik a tanítás nincs baj de addig sír és az osztálytársai sem játszanak így vele.Próbáltam beszélni vele és látszólag meg is értette de nem hiszem.Félek,hogy a hazudozás miatt nem lesznek barátai.Már én is fenntartásokkal fogadom ha mesél valamit mert nem hiszek neki.Mit tegyek?Pszihológushoz vigyem vagy várjak még?
2011. szept. 22. 17:10
1 2
 1/11 x) ***** válasza:
100%
Nem kell félteni.. Új dolog neki az iskola, minden olyan bonyolultnak látszik, nem érti még. Hagy sírja csak ki magát, ne érdekeljen. Hamar rá fog jönni hogy nem ér el semmit a sírással. Minden kisgyerek szeretne inkább otthon lenni anyuval, de meg kell szoknia hogy iskolába kell járni. Ha majd fölfogja ezt az egészet akkor rájön hogy nem is olyan rossz dolog az az iskola és ahelyett hogy sírna jobb neki ha játszik a többiekkel. Én óvodában voltam hasonlóképpen de mikor anya elment 10-15 perc múlva már nem is érdekelt és mentem játszani a többi gyerekkel. :)
2011. szept. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod!Remélem így lesz.De engem inkább a hazudozás idegesít.Remélem megérti,hogy nem jó amit csinál.Sokszor beszéltem már vele erről!
2011. szept. 22. 17:28
 3/11 x) ***** válasza:
90%
Ha megtudod hogy hazudott akkor pedig kisebb büntetések... nem nézhet tv-t egy napig, vagy korábban kell lefeküdnie. Persze szívtelen módszer de inkább ez minthogy elfajuljon a dolog. :)
2011. szept. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Figyelj, ha nincs rá különösebb oka, hogy sírjon, vagyis nem piszkálja, csúfolja, terrorizálja senki, hanem csak azért nem akar bemenni, mert utálja, hogy tanulnak, nem érdekli az oktatás, vagy téged hiányol, akkor egyszerűen még nem iskolaérett.

8 évesen kell legkésőbb iskolába adni mindenkit, tehát ha 1-2 héten belül nem javul a helyzet, szerintem inkább vedd ki, és majd jövőre kezdje a sulit.

2011. szept. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért hazudta a balesetet, hogy magyarázattal szolgáljon a sírására.

Valamiért magányosnak érezheti magát, és szorong, de hogy mi az oka..? Te ismered a legjobban.

Gondolom eleve zárkózott típus lehet.

Ha hamarosan nem javul a helyzet, én csak jövőre íratnám suliba, addig elvinném egy fejlesztőközpontba, ezekben általában pszichológus is működik.

2011. szept. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én voltam kis elsős, egyik nap mindenki hazamehetett akinek volt "papírja" nekem nem volt szülői engedély, de azt mondtam a helyettesítő napközistanárnak hogy van és szépen kisétáltam a suliból. Az anyám jött kb. 2 órá múlva értem, én persze sehol és mindenki engem keresett, a még a pincét is mégnézték. (nagyon egyedül éreztem magam, ezért akartam hazamenni, a kis barátnőmet hazavitték) Amúgy haza találtam, és a szomszédok behívtak... az anyám kétségbeesve jött haza, hogy megnézze itthon vagyok-e, utána menni akart a rendőrségre. Szegényt megsajnáltam és többet nem csináltam vele ilyet. 35/N
2011. szept. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
most másodikos a lányom!
2011. szept. 22. 19:51
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolso!Frászt hoztad anyudra az tuti!Szegény!:)
2011. szept. 22. 19:52
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Mi lett veletek? Elvitted pszichológushoz a lányodat?
2011. nov. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 csak barbi válasza:
én velem ugyen ez volt pedig én 11 évesen voltam ijen és anyum azt csinálta hogy beszélt velem és mindenap hijába sírtam azt monta hogy fel hivja a tanárt hogy engedjen haza és minden reggel ugye el kisért a suliba és ezek a mondatok után rájötem hogy minden hiába volt probáld meg hátha segit nekem segitet
2014. febr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!