Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nagyon makacs, dacos gyereket...

Nagyon makacs, dacos gyereket hogy lehet bilire szoktatni?! Egyáltalán ráültetni?!

Figyelt kérdés

2 éves kislányom egy igazi kis tündér, az egyetlen rossz tulajdonsága, hogy annyira nagyon makacs, hogy az új dolgoknál mindig futunk egy tisztelet kört, amíg pár percben kihisztizi magát. Pl. ha új cipőt kap, a megvétel és az első alkalom, amikor ráadom kész tortúra, 5 perc földön fetrengés, aztán mivel nincs közönség befejezi, legközelebb már semmi gond, maga is próbálja felvenni, stb. És nagyjából mindennel eljátszuk ezt, ha újfajta ruhadarabbal találkozik, mármint ha előtte nem használtunk harisnyát, akkor az első alkalom gond, utána semmi probléma.

Eddig nem forszíroztam a bili kérdést nagyon mert úgy gondoltam ráérünk, jah, mert hogy eddig mér ráülni sem volt hajlandó. De a minap eszembe jutott, hogy szerintem itt is ez a gond, egyszerűen nem akar ráülni. Pedig olvastunk róla könyvet, érdeklődik a wc használat iránt. Egyébként is nagyon okos, érdeklődő, nyílt gyerkőc, de ezzel nem tudom mit lehet kezdeni. Valahogy az a gyanúm, hogy ha ráültetném erőszakkal, és menne először a parádé, legközelebb már semmi gond nem lenne. De hát erőszakkal még sem lehet ráültetni. De akkor mégis hogy lehet hozzálátni a szobatisztaságra nevelésnek, ha rá sem hajlandó ülni. Wc szűkítőt is vettünk, reméltem majd az meghozza a kedvét, de nem.

Társasházban lakunk, az a megoldás, hogy levegyem róla a pelenkát csak úgy nem kivitelezhető, pedig valószínű ez lenne a legjobb, legproblémamentesebb megoldás...


Szóval, mit tennétek?! :)

Legkésőbb azért nyáron el szeretném kezdeni a szobatisztaságra nevelést...



2014. márc. 22. 15:09
 1/10 Jégtánc ***** válasza:
Nem erőltetném egyáltalán,lehet hogy két hónap múlva már magától is érdeklődne.Biliztetés azért más dolog mint a cipő vagy ruha vásárlás.Nekem mindhárom gyermekem téli,azaz kb 2,5 éves korukban kezdtem el a szobatosztaságra való szoktatást.Nyáron mikor jó idő volt és nem kellett attól tartani hogy meg vagy felfáznak.Lányomnál is így csinálom majd.Mondjuk ő szereti a bilijét még pelusban is ráül:)))
2014. márc. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Vedd le róla a pelust. + nálam még az is bevált, hogy hagytam, hogy utánam jöjjön, és lássa, ahogy wc-zek. (három éves most a kisfiam, én előző nyáron- azaz két és fél éves korában kezdtük a biliztetést.( de akkorra már Őt is érdekelte, nem kellett erőltetni)
2014. márc. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Ez egy nagyon rossz gondolatmenet, amibe itt te belefogtál!

Az, hogy kap egy új cipőt, amit dacból először nem akar felvenni, az egy dolog.

A szobatisztaság pedig egy másik dolog! Szobatiszta akkor lesz egy gyerek, ha megérik rá idegrendszerileg.

Azt nem lehet ráerőltetni egy gyerekre, csak mert te úgy gondolod, hogy kész van rá.

Felismeri az ingert, hogy neki kell pisilni vagy kakilni? Szokta mondani vagy mutatni, hogy érzi, hogy kell neki? Ha levennéd a pelenkát, időben tudná azt jelezni? Tehát szól, hogy kell és el is jutnátok a biliig? Mert ha ezekre nem a válasz, akkor ez nem dac, hanem szimplán nem érett még rá! És ezt nem szabad erőltetni!

A szobatisztaságot a gyerekeknél pont úgy kell elképzelni, mint a felnőtteknél. Érzem, hogy kell pisilnem, ezért elmegyek a wc-re és pisilek. Aztán a gyerekeknél jön a következő fokozat, ami az embernél úgy néz ki, hogy kell pisilnem, elmegyek, de éppen a férjem bent van a wc-n, ezért meg kell várnom, hogy ő végezzen. Nyilván nem az utolsó pillanatban megyek, így nem fogok összepisilni magam a wc előtt, hanem meg tudom várni, míg a férjem végez. És ami a legutolsó fokozat nappali szobatisztaság terén, hogy állsz egy nagy bevásárló központban, előtted van 5 ember, teli kocsikkal, akik éppen fizetnek, de érzed, hogy kell pisilni, úgyhogy szépen végigvárod, míg fizetsz, majd pedig elmész a wc-re.

Tehát a gyerekek is előbb felismerik, hogy kell nekik pisilni vagy kakilni, biztonsággal el is jutnak a bilihez, wc-hez, mert időben érzik az ingert, majd pedig megtanulják vissza is tartani azt, ha szükséges.

És majd ha ez mind összeáll, akkor válik éretté a gyerek a szobatisztasághoz.

Szóval ez nem úgy működik, hogy te eldöntöd, hogy 2 évesen szobatiszta lesz a gyereked, mert lehet hogy csak 2 év 8 hónaposan lesz az, mert akkor érik meg rá. És te a fejedre is állhatsz, hónapokig is naponta 7-szer átöltöztetheted, ha a gyereked nem fogja érezni időben, hogy kell neki pl. pisilni.

2014. márc. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Kisfiam is 2 éves, ugyanígy vagyunk az új dolgokkal, hatalmas hiszti. Párszor ráültettem, először hiszti, na akkor gyorsan el, nehogy rettegjen tőle. Másodjára ráült pár percet, produktum nem volt. Harmadjára megint hiszti. Mondom hagyom, nehogy ezzel rontsam el. Most az van, hogy szem előtt van a bili, van hogy odamegy, nézi, akkor mondom hogy rá kell ülni, abba kell pisilni, kakilni. Néz rám, aztán otthagyja. Majd tavasz végén jobban rállok a témára, mert úgy veszem észre, hogy nem igazán érti mit akarok a bilivel. Magyarul nem érett még rá. Ha időközben találsz vmi jó praktikát oszd meg légyszives :)
2014. márc. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as, félreértetted, én is azt írtam, hogy erőszakkal nem lehet ráültetni :)

És nem erőltetem, ezt is írtam, de úgy gondolom, hogy 2,5 évesen még ha nem is produkál a bilibe, jó lenne, ha legalább ráülni hajlandó lenne, hogy valami kis előre lépés történjen, ismerkedjen a dologgal...

2014. márc. 22. 15:29
 6/10 anonim ***** válasza:
2,5 éves volt a lányom, amikor gondolt egyet, és szobatiszta lett. Nappalra 2 hét alatt, a 3. Hét közepén éjjelre sem kérte a pelust. Én sosem erőltettem, megkérdeztem, érdekli-e. Ha nem, nem. Erőltetni nem kell, felesleges.
2014. márc. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Dettó mintha a fiamról írtál volna :D

Új cipő? Hiszti

Új pulcsi? Hiszti

Új sapi? Hiszti

Borzalmasan öntörvényű bír lenni. Kb 1 éve vettük meg a bilit, akkor lehetett másfél éves, 2 éves koráig rá sem nézett, ordított ha rá akartam tenni, nem is piszkáltam vele, talán csak egyszer. Mindig jött velünk WC-re, aztán egyszer peluscserénél, mielőtt ráadtam volna a tisztát, megkérdeztem, hogy pisil-e bilibe, mert már mondta akkor, hogy kéri a tiszta pelust, gondoltam hogy pisilni szeretne. Aztán belepisilt. Most ott tartunk, hogy ha van kedve, ráül. Ha nincs, akkor nem. Egy szem gumicukorért cserébe viszont bármikor produkál :) Nem tudom, hogy mennyire jó dolog a gumicukrot összekötni a pisivel, dehát jobbat egyelőre nem tudok, ami beválik.

Szóval szerintem a pozitív motiváció is sokat számít, amúgy meg, majd ráül ha úgy érzi, erőszakkal nem lehet.

Sokszor előfordul az is, hogy miután levettem róla a pisis pelust, először azét hisztizik, hogy hozzam a tisztát, utána meg már nem hajlandó felvenni, merthogy pisil ő a bilibe. Nálunk amúgy a bili mindig látótávolságban van.

2014. márc. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom is akaratos,mondjuk azért nem ennyire durván:) Nálunk sem érdekelte a bili.Majd egyik reggel mondta,h nem akar felvenni pelenkát.Mondom,jó,de akkor a bilibe kell pisilni,meg kakilni,ne legyen a ruhája pisis.Fogta magát,ráült a bilire és belepisilt.Ez volt tavaly április 19-én.Nyárra teljesen megbízhatóan szoba és ágytiszta lett.Szóval szerintem te is várd meg,amíg ő jelzi a dolgot,h felkészült.Persze azért mondogathatod mire való...
2014. márc. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én biztos nem próbálnám szobatisztaságra nevelni. Jaj neked, ha rájön, hogy ez kiváló terep a hatalmi játszmákra. Hagyd a bilit a fürdőszobában, ha megnézegeti, említsd meg, mire használják a nagy gyerekek. Ha próbálkozik, persze dicsérd meg, de ne te akard, hogy ő belepisiljen, mert az úgy nem szokott működni.
2014. márc. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én sem sietnék ennyire, igaza van az utolsónak, ne csinálj belőle nagy ügyet, ne neked legyen fontos a bilizés. Nagyobbik fiam másfél éves korától volt wc szűkítő és bili a fürdőszobában. Megfigyeltem, hogy a fürdés kezdetén szinte mindig pisil a kádba. Egyszer (még nem volt 2 éves) kérdeztem tőle fürdés előtt, hogy a bilibe vagy a wc-be szeretne pisilni. A szűkítőt választotta, belepisilt, megdicsértem. Ettől kezdve ez minden este így történt. De mégsem lett szobatiszta 3 éves koráig, mert sosem szólt, hogy pisilni-kakilni kell. Képes volt akármennyi ideig ülni a kakis pelusban. Aztán pont a 3. szülinapja előtt, 1 hét alatt szobatiszta lett, és pár héttel később már éjszakára sem kellett pelus. Lehet, hogy hamarabb is sikerült volna, de csak ekkor jutott eszembe, hogy milyen jó lenne strandra menni pelus nélkül. Ezt elmondtam neki, mire ő úgy döntött, hogy most már nem kell pelus.

A kisebbik fiam is már pisilt többször bilibe (másfél éves), tudja, mire való, de még nagyon távol vagyunk attól, hogy szobatiszta legyen. Majd nyáron kiderül, lehet, hogy a kertben hagyom majd pelus nélkül szaladgálni.

Szerintem te is találj ki valami olyan dolgot, amit csak akkor lehet csinálni, ha nincs már pelus, hátha a kislányodat is lehetne így ösztönözni. És akkor majd ő akar a bilire vagy a wc-re ülni.

2014. márc. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!