Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babám ha mérges,...

9 hónapos babám ha mérges, frusztrált, akkor durváskodik, csíp, karmol, mar. Le lehet szoktatni erről? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

nagyon édes baba, kedves, nagyon szeretjük, gyengédek vagyunk vele, ő is az volt, de most valami változott, ha nem tetszik neki valami, elég durván mar, karmol, csap a kis kezével (pl. a pelenkázón ha hanyatt tartjuk, és ez nem tetszik neki)

ő ilyen marad amúgy? akinek hasonlóan viselkedett a babája ilyen kicsinek, mit tapasztalt? hogy oldotta meg? hogy múlt el? elmúlt?


köszönöm előre is :)


2014. márc. 4. 22:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Ki fogja nőni :)
2014. márc. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor próbálgatja határait, azt hogy kinél mit szabad, figyeli, hogy hogyan reagáltok arra amit csinál. Még picike, nem tudja dühét kezelni, ráadásul eddig ugye mindent szabad volt, és most hirtelen korlátokba ütközik,anya rászól, mérgesen néz, nincs hozzászokva hogy valami nincs megengedve. Mozgása is fejlődik, egyre ügyesebben el tud érni dolgokat, minden érdekli. A lényeg, hogy következetesnek kell lenni, amit tegnap nem volt szabad, az ma se és holnap se legyen megengedve. Én ilyenkor felveszem megölelgetem lassan nyugodtan beszélek hozzá, mondogatom neki, hogy nyugodjon meg és szépen megdícsérem ha lenyugodott. De ez csak akkor válik be ha még nem pörgette be magát teljesen. Ha nagyon hisztis, akkor lekötöm valamivel a figyelmét, adok neki valami játékot, átviszem a másik szobába, stb és ha megnyugodott, akkor megdícsérem, hogy milyen ügyes volt. Szerintem az is fontos, hogy lássa, néha te is mérges vagy, és ilyenkor hogy viselkedsz. Pl. ha már 26odszor dobja ki az etetőszékből a kanalát, akkor durcásan nézek rá, elmondom neki, hogy most anya mérges mert a baba rosszalkodik. Hidd el érti és figyeli, hogy hogyan viselkedsz ilyen helyzetben.

Nagyon oda kell figyelni ebben a korban, nem szabad megerősíteni a babát abban, hogy hisztivel megkapja amit akar. Nem is gondolnánk mennyire intelligensek a babák már ebben a pici korban is, nálunk pl. 1 évesen már simán tudja, hogy kivel mit lehet megcsinálni, kit lehet "hülyére venni" úgymond :-) hogy pl. ha jön a nagybácsi, akkor ő mindig fel szokta venni, futkorászik vele fel le a házban és ő ezt ugye baromira élvezi, szabályosan hisztizik amikor meglátja és követeli, hogy vegye fel és rohangáljanak. Amint kimegy a képből, azonnal visszatér a nyugodt kisbabám, aki aranyosan eljátszik a szőnyegen. Tudja, hogy én ezt nem szoktam csinálni és nem is várja el. Ugyanígy a nagypapa, akit ha meglát akkor azonnal eldob mindet , mert tudja hogy ő képes órákig kézben cipelni és megmutogatni minden kacatot a szekrényen, vagy nála ki lehet pakolni a konyhaszekrényt. Eleinte zavart, hogy a nagyszülők nem tudnak neki nemet mondani, de amióta látom, hogy csak velük viselkedik így, velem SOHA, de tényleg SOHA nem csinálja ezt, azóta belenyugodtam. Végülis én vagyok vele egész nap, a nagyszülőknek nem feladata a nevelés.

Ha nem hagyja magát pelenkázni, akkor adj neki valamit amivel elszórakoztatja magát amíg tisztába teszed, vagy pelenkázd máshol. Ebben a korban már nemigen szeretnek 5 másodpercnél tovább nyugton maradni :-) Én pl. odaadok neki egy tiszta pelust amíg vetkőztetem, törölgetem, azt elrázogatja aranyosan, amíg tisztába teszem.

Szerintem sz is fontos, hogy tényleg csak azt tiltsd meg neki ami veszélyes lehet, mert az sem jó, ha folyamatosan korlátokba ütközik, nem fedezheti fel a környezetét. Pl. az asztalterítő húzogatás vagy virágföld piszkálásnál, inkább levettem a terítőt és elpakoltam a virágokat oda ahol nem éri el.

A lényeg a következetesség, hidd el az ő érdeke is az, hogy megtanulja a szabályokat, sokkal kiegyensúlyozottabb baba lesz. Lehet hogy az elején egy darabig ellenkezik, de bele fog nyugodni, hogy vannak dolgok amiket nem szabad.

2014. márc. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kisfiam 7 hónapos kora körül volt ilyen, csapkodott, én mindig rászóltam szépen, anyuék meg csak megfogták a kis kezét, jelezve hogy ezt nem szabad. Kb 1 hónapig tartott nála és azóta nincs is ilyen.

Tényleg kinövik, próbálgatja az erejét de nekünk kell megtanítani hogy mit szabad és mit nem. Szépen vagy kicsit erőteljesebben rá kell szólni hogy ezt nem szabad, megfogni a kezét. Megfogja tanulni.

2014. márc. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!