Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Most már megérett a testi...

Most már megérett a testi fenyítés, ugye?

Figyelt kérdés
5 éves, folyamatosan lop az óvodából több mint 2 éve. Volt szép szó, magyarázás, ígérgetés, kiabálás, óvónőnek szólás, a helyzet változatlan. Betelt a pohár. Nem azért lop, mert itthon kevés lenne a játéka vagy a figyelem, a testvére sose lopott. Mintha be lenne kódolva, vagy én már nem is tudom, de hihetetlen, nem engedhetjük, hogy tovább csinálja, milyen felnőtt lesz belőle??
2014. márc. 24. 07:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a szakember segítségének bevonása érett meg szerintem.
2014. márc. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nebelési tanàcsadóban van ingyen pszichológus, oda fordúljatok.
2014. márc. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

" Volt szép szó, magyarázás, ígérgetés, kiabálás, óvónőnek szólás, a helyzet változatlan"


Nem írod, hogy büntetés, következmény stb. Első körben következetesen és szigórúan büntetném ezt, ilyen nagy gyereknek már aztán igazán van lehetőség büntetést adni. Ha pedig ez sem hoz változást, akkor gyermekpszichológushoz fordulnék.


Megverni semmi értelme, de ezt te is tudod, csak a saját tehetetlenséged dühét vezetnéd le.

2014. márc. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha 2 év alatt nem sikerült megoldani, valóban forduljatok szakemberhez. Nem szégyen, hidd el, de a kívülálló sokkal pontosabban meg tudja látni a dolgok okát, nem beszélve arról, hogy a gyerek esetleg olyasmit is elmond neki (vagy máshogy kideríthető - rajz, játék, stb.) amit neked nem.


Nem hinném hogy bármi is pozitív irányba változna ha megvernéd.

2014. márc. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az óvónő azt mondta, várjunk a következő "tanítási" szezon elejéig, ha addig nem változik, jöhet a pszichológus. Ő is mondja, természetileg is egészen más, mint a testvére, makacs és duzzogós (akárcsak itthon). Nem akarom, hogy emiatt még nehezebb legyen neki később (na meg a hajam is kihullik lassan).
2014. márc. 24. 08:57
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ismered a mondást? Üsd a rosszat, még rosszabb lesz.

Egy óvodásnál a lopásnak mindig érzelmi háttere van. Ti biztos hogy mindent megtesztek érte, de ez a kisgyerek mégse érzi magát jól a bőrében. Ne várjatok semmire, legkevésbé a következő tanév elejére. A Nevelési Tanácsadókban (új nevükön Pedagógiai Szakszolgálatoknál előjegyzéssel dolgoznak, tehát jelentkezzetek be mielőbb.

Valószínűleg kérnek majd óvodai véleményt is, de ne várjatok az ovis beutalásra, mert azzal is heteket veszíthettek. Szülői kérésre is fogadják a gyereket.

2014. márc. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

Elárulnád, h a kedves édesapa vagy édesanya lennél?

Megjegyezném, h a gyermek ilyen viselkedése a családban történő problémák miatt van.A gyerek a tünethordozó.Ezt az óvónéninek is illene tudnia.... pszichológia első éves anyag.

Forduljatok szakemberhez, de családtherápia lesz belőle, és nektek is rendbe kell hozni a dolgaitokat.

MENJETEK SZAKEMBERHEZ!!!MINDENKINEK EZ AZ ÉRDEKE!!!

2014. márc. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem hiszem, hogy a veréssel előnyére változna a helyzet. Szerintem hallgass az óvónőre.
2014. márc. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az egyik válaszoló kérdezte, én az anya vagyok. Nem tudom, milyen problémák lennének, mert a férjemmel abszolút semmi gond nincs köztünk. Ő egész kicsi korától ilyen "fura", már 7 (nem viccelek, hét) hónaposan elkezdte a hisztikorszakot, csak néztem, amikor letettem egyszer hasra, és ordítva kezdte csapkodni (!!!) a padlót. :O Az óvónő azt mondta, a kistesó miatt se lehet, hiszen előtte is ilyen volt. Ő egyébként a középső gyerek, mindig nehezen kezelhető volt, mintha lenne neki valami zizije néha, pedig értelmes, nagyon szépen rajzol, számol, satöbbi, csak vannak ezek a "bónái".
2014. márc. 24. 14:26
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az javítja a prognózist, hogy a családban minden rendben, de hogy a gyereknek mégis problémája van, arról elég ékesen beszél a tünete. Nem is értem miért nem javasolta az óvónő már sokkal korábban pszichológus fölkeresését, Persze csak akkor, ha ez a "lopás" komolyabb az óvodából egyszer-egyszer hazavitt játéknál, ami jó esetben már az öltözőben előkerül, és sose minősítjük lopásnak, csak megbeszéljük a gyerekkel, hogy másnapig kölcsön veheti. Vagy nem, de akkor esetleg választhat valami mást...

Forduljatok szakemberhez, aki segít megoldani ezt a rejtélyt, és főleg segít a kisgyereknek harmonikusabban illeszkedni a családba és a tágabb környezetbe is.

2014. márc. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!