Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Divat még verni a gyerekeket?

Divat még verni a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Itt ha az ember azon a véleményen van, hogy az ne ütlegeljük a szeretteinket, akkor lepontozzák. Szerintetek ez átlagos manapság, hogy a szülők verik a gyerekeket, vagy csak véletlenül futok bele mindig az ilyesmibe? Szerintetek ez rendben van? Megengedhető? Egy gyereknek nem jár, ami egy felnőttnek: hogy nem lehet büntetlenül bántani? Aztán meg jönnek a kérdések, hogy miért verekszik a gyerek az oviban. Igaz, engem meg a bátyámat sose vertek, mi se verjük a gyerekeinket. Az enyém például 2 és 3/4 éves, hát huncutkodik persze, meg is szoktam büntetni, el is tudja mondani, miért kapta a büntit, megbeszéléssel különben is rengeteget el lehet nála érni. De még odáig sose jutottam, hogy megverjem. Vajon én lennék a kisebbség? Vajon egy verekedős szülő gyerekének milyen problémamegoldási módszerei lesznek, ha felnő? Vagy még fel sem nő, máris üti ő is a társait?
2011. nov. 5. 18:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
63%

Én kaptam kiskoromban néha egy pofont, ha nagyon nagy hülyeséget csináltam. És nem lettem lelki beteg és nem is verekedtem soha, és a gyerekeket sem ütöm meg, de úgy gondolom ettől nem lett semmi bajom.

Egyébként nem minden gyerek hallgat a szép szóra. Unokatesómnak van egy fia, és milliószor kérték, hogy viselkedjen, szépen kérték, de mikor egy kaviccsal kezdett dobálózni a lakásban, és mindent dobált szét, akkor kapott. Pedig ő már nem is olyan nagyon kicsi, 7 éves. Arról nem is beszélve, hogy a kishúga is ezt látta és elkezdte volna utánozni. Utána normális lett.

2011. nov. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
elvenném tőle, amivel rosszalkodik, és húzna a büntibe. utána nyugodt beszélgetés. be kell látnia, MIÉRT nem szabad azt csinálni, amit csinált. és nekem is meg kell értenem, miért csinálta. lehet, hogy csak épp nem foglalkoztunk vele és másképp nem tudta magára felhívni a figyelmet. persze ez nem mentség, de az okok megértése elgondolkodtató lehet.
2011. nov. 5. 18:55
 3/25 anonim ***** válasza:
79%

Abba bele se gondoltál, hogy elképesztő mennyiségű egészséges generáció nőtt fel úgy, hogy kapott néha egy pofont? (Mielőtt belekötsz: más az, ha valaki időnként kap nevelő jelleggel testi fenyítést, mint ha valakit félholtra vernek...)


Míg a mai generációra csúnyán sem szabad nézni, aztán megvan az eredménye.


És régen elképesztően sokan felnőttek úgy (egészséges lelkületű felnőtté, nem vérengző vadállatokká) hogyha rosszat csinált, vagy kezelhetetlen volt, akkor bizony kapott egy pofont a tanártól.


Ma jobb lett minden ebbe a fene nagy liberalizmusban, ahol a gyerekeknek tippjük sincs arról, hogy nekik kötelezettségeik is vannak?


Körbenézek magam körül (ja, én is fiatal vagyok, 20-on éves) és sírógörcsöt kapok. A fiatalok egy, tekintélyesebb része elképesztően szemtelen, hanyag, kötelezettségeket hírből sem ismerő (természetesen van egy széles kivétel réteg is - de sajnos maholnap jó 40-60% azok száma, akik nem a normális társaság közé tartozik) fiatal.


Ez ismét nem azt jelenti, hogy baj van azzal, ha buliznak, vagy bármi ilyesmi. De hozzánk a raktárba érkeznek olyan diákmunkások, hogy én egyszerűen rosszul vagyok néha. A legegyszerűbb munkafolyamatot nem képesek megcsinálni, hanyagok, felelőtlenek, és ha esetleg megpróbálod őket munkára rávenni, kikérik maguknak.


És ez a tendencia egyre jobban terjed. Maholnap azért kell aggódni, hogy hol lesz a rendesen dolgozó réteg? Felnőnek a fiatalok abban, hogy a pénz az istenük - és nem képesek érte semmit tenni. Ha kihal az őket eltartó szülői réteg, akkor mi lesz?

2011. nov. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
énrám aztán mondhat bárki bármit, de azt, hogy liberális lennék, akár a gyereknevelésben vagy bármiben, aligha. a fegyelmezésnek az én véleményem szerint minden szempontból sokkal jobb eszközei is vannak. amúgy a verésből nem hiszem, hogy lehet kötelességtudatot meríteni.
2011. nov. 5. 19:03
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi számít verésnek?

Pl. egy pofon, fenékre verés, kézre csapás?

Szerintem élete során a legtöbb szülővel minimum egyszer előfordul, hogy hirtelen indulatból, ijedtségből gondolkodás nélkül rácsap a gyereke kezére, vagy ráver a fenekére. (Ezt 3-5 év körülieknél gondolom, amikor pl. ezerszer szól egy veszélyes dolog miatt és a gyerek 1001-edszerre is odamegy vigyorogva.) Nagyobbaknál szemtelenség esetén szintén elcsattan 1-1 pofon, ha a szülő nagyon felháborodik és szintén majdnem reflexből reagálja le a helyzetet.


Ha 1-2-szer előfordul ilyen egy élet során, azt nem tartom bűnnek. Vannak olyan szituációk, amikor nem használ a szép szó, a lelki fröccs, de egy popsira ütés hitelesen közvetíti a gyereknek, hogy most aztán tényleg túlment egy határon és anya nagyon mérges.


Ha ez nem mindennapos, nem módszeres, nem puszta szülői agresszió-levezetés, nem a szülő aktuális hangulatemberségéből adódik, nem fizikai terror, akkor nem tartom halálos bűnnek. Más az, ha valaki meg sem próbál SOHA szavakkal hatni, hanem rögtön üt.


Egy őszinte szeretetkapcsolatba szerintem belefér 1-2 popsira ütés, attól nem lesz valaki rossz anya. Jelzésértékű "ütéskére" gondolok persze, nem durva, fájó ütlegelésre.

2011. nov. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
37%
Ki így fegyelmez,ki úgy.Én bizony odacsapok egyet a popeszra,ha már elszakad a cérna...
2011. nov. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

A gyerekverés, soha nem volt divat. Ahol az, ott a családdal nagy a baj!!! DE. Egy-egy seggre pacsi, vagy nyakleves, kézre verés, vagy füles nem árt. Ezek a kis meglegyintések olyasmi hatással vannak a gyerekere, mint mikor megfogja a gyertya lángját. Legközelebb emlékezni fog, hogy a kézre verést miért kapta és nem fog rosszat tenni. A gyertya lángot is csak egyszer fogja megfogni hidd el.

Ha Te úgy érzed már ez is sok, természetesen azt el kell fogadni, hiszen csak és kizárólag neked van jogod ebben döntést hozni és ez annyira személyes dolog szerintem, hogy a döntésért elítélni senkit nem szabad. Viszont azt tudni kell, hogy a szülőnek mindkét esetben nagyon nagy önkontrollra van szüksége, mert ha nem üt a fejére nőhet a gyerek, ha meg üt és azt viszi túlzásba, na azért életfogytiglant adnék.

2011. nov. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
66%
Én bizony odacsapok a fenekére, vagy a kezére 32 hónaposomnak ha arról van szó. Többször elmondom, hogy nem szabad, miért nem szabad, de ha ugyan úgy csinálja akkor csapok. Abból már ért. Nálunk a bünti (szobába küldés stb. nem jött be). Inkább üssek a fenekére, mint hogy magára rántsa pl. a lámpát vagy valamit, mert nem ért a szép szóból. Ha kibüntetném, és kimennék a szobából, menne vissza és csinálná amit elkezdett. Nagyon ritkán ütöm meg, mert egyébként szófogadó kisfiú, de néha muszáj. Én is kaptam, és itt vagyok, egészségesen, nem lettem verekedős, és agresszív.
2011. nov. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. ja, ezt a fajta nevelést, én nem tartom verésnek. Az számomra már kategória.
2011. nov. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Gondolkozom nagy erőkkel azon, amiket írtatok. Nálunk a családban közel s távol nem divat megütni a gyerekeket semmilyen szinten, és a férjem családjában sem. Tanult, rendezett életű, családos emberek lettünk mindannyian, pedig biztos mi se voltunk nagyobb angyalok gyerekkorunkban, mint a példaképp felhozott gyerekek. Én azt gondoltam, hogy az ütés ma már csak alacsonyabb intelligenciahányadosú emberek szokása, de a kommentekből is látom, hogy sajnos nem.

Amúgy a határ a verés és az odalegyintés között egyértelműen ott van, hogy fáj-e a gyerekeknek. Viszont ha meg nem fáj, akkor mi a visszatartó ereje? Ha meg fáj, akkor az nem bántalmazás? Miért gondoljátok, hogy aki nem üti a gyerekét, az kevésbé szigorú? Nem lehet, hogy épp a nagyobb szigor, következetesség is oka annak, hogy a dolog nem csúszik ki az ember kezéből, így nincs szükség képletesen szólva a "fakanálra"? Bár olyan kérdező is volt már itt, aki fakanállal vertea 3 éves gyerekét. TRagédia.

2011. nov. 5. 21:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!