Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A ti ötévesetek is ilyen?...

A ti ötévesetek is ilyen? Problémája lehet, vagy ez normális?

Figyelt kérdés

Ötéves lányom jó gyerek, élénk, érdeklődő, okos.

Néha hisztizik ugyan, de nem gyakran, és általában sikerül gyorsan lenyugtatni.

De kiborít az állandó kérdéseivel. :)

Persze mindig mindenre válaszolunk, de megőrülök már tőle, hogy ötpercenként megkérdezi ugyanazt, ráadásul olyanokat, amire tudja a választ.


Általában így néz ki egy párbeszéd:


- Anya, neked mi a kedvenc színed?

- A piros.

- Miért?

- Mert szép élénk, vidám szín, és nekem az tetszik.

- Hogyhogy?

- Jobb érzés nekem piros színt látni, mint valamilyen másikat.

- Hogy érted, hogy mint valamilyen másikat?

- Hát mint például a feketét, sárgát, zöldet, stb.

- Aha.


És 10-15 perc múlva megkérdezi ugyanezt. Akkor szép nyugodtan elmondom, hogy már az előbb ezt megbeszéltük, közli hogy "ja tényleg", és pár perc múlva megint elölről kezdi.


Gondoltam arra, hogy esetleg úgy érzi, keveset foglalkozunk vele, és csak a figyelmet akarja felhívni magára ezzel, de kb az egész világ körülötte forog, ennél többet már képtelenség törődni vele.

Vagy esetleg memóriazavara lehet?


2-3 éves korban kellene ennek normálisnak lennie, akkor meg is volt a miért-korszak, szépen kinőtte, és most 2-3 hónapja megint csinálja.


Ez normális, vagy aggódnom kellene?



2014. márc. 31. 09:30
 1/10 anonim válasza:
Normális.
2014. márc. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én 5 éves fiam is sokat kérdezősködött, de sosem ismételgette magát. Neki elég volt 1-2 alkalommal ugyanazt a kérdést feltenni, nem tért vissza rá.
2014. márc. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Az én kisfiam is olyan egyértelmű dolgokat kérdez meg néha, amire nem is lehet igazán válaszolni, csak azt mondani, hogy ez így van. Nincs oka, nincs indoka, ez ilyen. Aztán megkérdezi még 4-szer.
2014. márc. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én öcsém meg egy barátnőnk kislánya kb. egyidősek. A barátnő kislánya így volt, mint a te lányod, a miénk nem kérdezte újra ugyanazt. Végül semmi bajuk nem lett, sőt éppen hogy az én öcsémnek van egy nagyon enyhe diszlexiája. Szóval ne aggódj.
2014. márc. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Párom lánya is ennyi idős és ő is ilyen, azt hittem eddig csak engem idegesít ennyire. Nála is vannak ilyen kattanások. Beszélünk egyik nap valamiről, másnap már van hogy nem is emlékszik rá és csak néz rám bután. Szoktam is mondani neki, hogy "olyan vagy mint öreganyám" :D Olyan dolgai vannak néha, hogy égnek áll a hajam. Ma reggel például késésbe voltunk, mondom neki hogy nyisd ki légyszi az ajtót. Ez ment is, tudja már hogy a cirka 20 kulcs közül melyik a jó. Na mondom hurrá talán kijutunk a lakásból. Mondom neki, hogy légyszi tedd bele a kulcsot kívülről a zárba. Erre jön megint azzal az érthetetlen nézésével. Na mondom most ebből mi nem világos? Hát, hogy mit jelent az hogy kívülről...ááááá... és egy csomó ilyen dolga van. Mondom neki, hogy légyszives ezt vagy azt hozz ki a fürdőből, vagy a szekrényről és jön vissza üres kézzel, hogy ott nincs. Ott van az orra előtt, de ő nem találja... Vagy mikor mondom neki, hogy ma ovi után pakolós nap van összerántod a szobádat szépen, akkor jön azzal hogy most fáj a lába, fáj a feje stb. és úgy tud szenvedni holott nyilván semmi baja nincs csak szörnyen lusta mostanában és türelmetlen. Mintha visszafelé fejlődne. De gondolom ezek normális dolgok lehet hogy kezdenek értelmesebbek lenni hirtelen sokat várunk el tőlük.
2014. márc. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ebből a párbeszédből nem nyilvánvaló, de szerintem arról is lehet esetleg szó, hogy azért nem rögzül meg nála a válasz, mert nem érti igazán, nem teljesen ért vele egyet.

A példánál ugye a kedvenc szín elég szubjektív, mert bizonyos esetben más színek sokkal jobban illenek, vagy tetszenek. Idősebb már, mint két éves, ezért lényegileg megalapozottabb válaszokat vár. A gyermekeknek szóló magyarázatok az iskolai oktatás során is egyre bővülnek, mélyebbé, részletesebbé válnak.

Lehet, hogy a példánál eleve a kedvenc szín fogalmát nem teljesen értette, azt, hogy hogyan lehet egy szín a többinél jobb, vagy szebb, csak nem pontosan azt kérdezte, így igazából nem is kapott választ, azért maradt fenn továbbra is a kérdés a számára.

Persze, ha ez más dolgoknál is gyakran előfordul, akkor tényleg érdemes lehet egy idő után, mert akár felvett rossz szokás is lehet, szóval egy gyermekpszichológust felkeresni.

Általában a gyerekeknél nem kell mindent mellre szívni. Emlékszem, én hasonló koromban az "r" betűről a poén miatt leszoktam és elég nagy munkával ismét "l" - es változatban gyerekeskedtem, lóka letek mogyoló és a végén annyira hozzászoktam, hogy amikor komolyan bepánikolt a család, alig tudtam visszaszokni.

Memóriazavarra vannak jó tesztek, például az a két képes, felismerő játék, amikor minden képnek a párját meg kell találni, az egy príma játék ebben az esetben sokat elárulhat.

2014. márc. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A 6-os vagyok.

Kérdezni nem mindig könnyű, én már öreg róka vagyok, de előfordul, hogy többször is nekifutok a guglinak, mert nem jó kérdést teszek fel, ezért nem maradéktalan válaszok jönnek be, vagyis azt is meg kell tanulni.

2014. márc. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én 5 éves fiam is pont ilyen:)!

Állandóan beszél,állandóan kérdez.

Az ovi 10 perc sétányira van,de annyit beszél az idő alatt,hogy alig bírom feldolgozni:)!

Szerintem mi is ennyi idősen ennyit kérdeztünk,mert hát így tanul a gyerek:)!

Engem nem zavar,sőt főzéskor is ott van,simán elmondja a süti hozzávalóit,ha éppen azt sütünk,vagy hozza magától az alapanyagokat a hűtőből.

Nincsen ezzel semmi baj:)!

2014. ápr. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én az óvónéniktől pont ez miatt kaptam fejmosást tegnap. Heti 1x fejlesztőhöz jár a lányom, ő azt mondja semmi baj nincs fele, szépen dolgozik, odafigyel a feladatokra, meg tudja oldani őket stb. Itthon sincs vele probléma. Szépen nyugisan le tud ülni rajzolni, gyöngyöt fűzni, csendben eljátszik. Ha mondok neki valamit megérti és szó nélkül megcsinálja. A hisztis korszak szerencsére nálunk egy az egyben szinte kimaradt. NAgyon kis nyugodt, kiegyensúlyozott ITTHON, na az óvodában vagy ha társaságban van mint akit kicseréltek. Állítólag bent teljesen szétszórt, csapong össze-vissza, 2 percet nem tud megülni a hátsóján, nem rossz, szót fogad csak ott szörnyen eleven, nem lehet 2 percre lelőni, mert utána újra hangosan beszél, csapong össze-vissza, be nem áll a szája. Az óvónő szakszerűen megmondta, olyan "minden lében két kanál". Szerintük ez nem normális és most valami másik fejlesztőhöz akarják elküldeni. Ők tudják, ők a szakemberek, nem tudom ezek mennyire normális dolgok nála.
2014. ápr. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ritkán de az én ötévesem is csinál ilyet. Szerintem nem emlékszik vagy nem figyelt a válaszokra.
2014. ápr. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!