Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4 éves gyerek. állandóan...

4 éves gyerek. állandóan hisztizik, mit csináljak?

Figyelt kérdés

mindenért hisztizik..egy csepp víz ráment gatyájára,úgy üvöltött mint a sakál.

oviba se akar menni,hisztizik reggelente..:D

tudni kell,el van kényeztetve... -.-'


2014. ápr. 6. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Nevelni kellene.....
2014. ápr. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem bünteted, nem ordítasz vele, hanem "CSAK" nem figyelsz a hisztijére! Ha nincs közönség, előbb-utóbb abbahagyja, leszokik róla.
2014. ápr. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
18%
2 pofon aztán megtanulja mi a rend a büdös a kölök!
2014. ápr. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

nyugiban el kell neki magyarázni amikor éppen figyel, hogy a következő hisztinél mire számíthat (pl: le foglak ültetni a fotelba és ott maradsz, míg le nem higgadsz. ha megnyugodtál, kijöhetsz és megbeszéljük) és be is kell tartani következetesen.

nem szabad elérnie, amit akar, legyen szó tárgybirtoklásról, extra figyelemről amit ilyenkor kap vagy bármiről. Egyszerűen ha nem ér célt, akkor előbb-utóbb be fogja látni, hogy felesleges műsort rendeznie.

Ha otthon vagytok ,akkor a legjobb, ha kivonod a forgalomból, míg megnyugszik. Jelöljetek ki egy helyet, legyen az egy kis szőnyeg, vagy egy fotel vagy akármi, ide tudod "száműzni" picit, míg lenyugszik. Egyre hamarabb lesz képes lehiggasztani magát, meglátod. Nyilván nem szabad hagyni, hogy kárt tegyen magában vagy bármiben, de azt kell éreznie, hogy erre a viselkedésre senki nem kíváncsi, nem is ér el vele semmit, ellenben, ha megembereli magát, és normálisan képes megpróbálni megbeszélni veled amit szeretne, akkor lehet esélye.

Ezért aztán neked kompromisszum késznek kell lenned, 4 évesen hagyhatod kicsit önállósodni bizonyos dolgokban. Pl eldöntheti, melyik pólóját vegye fel, vagy hogy almát vagy körtét vigyetek az oviba gyümölcsnapra stb és had menjen be intézze egyedül a zöldségesnél... Érezze, hogy nem alárendelt teljesen, számít a véleménye stb, de azért azt is éreztetni kell vele okosan, hogy egy családban bizony nagy az egymásrautaltság. pl kérsz valamit, ő nem akarj, erre te nyugodtan megmondhatod neki, hogy jó, de akkor majd te sem teszed meg neki legközelebb, amire ő kér téged. ezen azért egy 4 éves már el szokott gondolkozni, ki is próbálják és rövid időn belül belátják, hogy ez nem lesz jó nekik hosszútávon, mert hoppon marad amikor a segítséged kéne...

4 éves, nem olyan kicsi már, eddigre teljesen jól felmérte, kinél milyen viselkedéssel érheti el, amit akar. Ha változást akarsz nála, akkor először a saját hozzáállásodat kell átgondolnod. Határozottság és következetesség nélkül bizony a farok fogja továbbra is csóválni a kutyát...

2014. ápr. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1. hozzászóló: anyád.

3. az erőszak nem vezet sehova;)

4. köszönöm:) de igazából csak rá akarom adni a kabit,hogy induljunk oviba,és cincogó hangon nyávog,h nem akar,és nem veszi fel a kabátot..

2014. ápr. 9. 17:07
 6/10 anonim ***** válasza:
32%

Tied, kerdezo.

Ha nevelsz egy gyereket, az nem fog hisztizni. Ennyi.

Elso voltam.

2014. ápr. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező sajnos egy cipőben járunk. Az én 4 éves kisfiam is nagyon hisztis, és nem azért mert NEM VOLT NEVELVE. Ő születésétől kezdve ilyen kis hisztis, nyavalygós. A mi hisztinknél az segít, ha határozott, és erőteljes hangon kezdek beszélni hozzá (nem kiabálok), hanem pl. jól van ráfröccsent a víz túléled ne aggódj. Sokszor az segít, ha elterelem a figyelmét (teljesen más őt érdeklő témába kezdek). Az ovi nálunk is nagy mumus :( szerintem soha nem fogja megszeretni. Sokszor hagyom hisztizni, és amikor látom, hogy már fárad átölelem, és megbeszéljük a hiszti okát. Én úgy veszem észre, hogy azért lassan ritkulnak már ezek a hisztik, és remélem előbb-utóbb el fogja nőni őket.
2014. ápr. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Honnan tudod,hogy hogy van nevelve a gyerek?

ha nem tudsz értelmes választ adni,akkor kattints el,görgess tovább, etc. Egy normális ember ezt teszi,érted? De nem..neked muszáj volt ide írni. Minden gyerek szokott néha-néha hisztizni...de ez nem attól van,hogy NINCS NEVELVE -.-' Istenem,látom te is egy IQ fighter vagy.. :) A továbbiakban kérlek,erre ne válaszolj ^^

2014. ápr. 10. 14:22
 9/10 anonim ***** válasza:
szia!húúúú ez engem is érdekelne.kislányom van és megbolondít.mindenért hisztizik katasztrófa.
2014. ápr. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Fordított pszichológia. Nekem is van 1 hugom, most lesz 4 éves. Mindig azt mondom neki hogy nem szabad, erre megcsinálja. Egyik nap nem volt kedve enni, megmondtam neki hogy én fogom megenni, nehogy megegye. Erre megette az egészet nevetve. :)
2014. ápr. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!