Feladtam, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Lányom 4 éves középső csoportos. Már 3 hete nem akar oviba menni, hány reggel. Nem eszik az oviba semmit, azt mondja nem ízlik az étel, holott másfél éve ott eszik. Mindig nagyon jó evő volt, sokszor a dadustól kétszer kért enni. Soha semmilyen gond nem volt vele. Most viszont sír, hány ha megyünk az oviba. Bent egyetlenegy falatot sem eszik, szó szerint!!! Egész nap éhen van. Mi lehet a baj, hogy valtoztassak ezen? Már annyira sajnálom szegényt.
2014. ápr. 23. 09:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Valami érhette ott valaki részéről. Ő így tiltakozik ezellen. Próbáld felkutatni az okokat, mi változtatta meg a hozzáállását.
2014. ápr. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Valami trauma érhette, még az sem biztos, hogy az étkezés kapcsán.

A pedagógussal konzultálj, hogy mi történt 3 héttel ezelőtt.

2014. ápr. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Már ezerszer kérdeztem, öt is és az ovonenit is, de azt mondják egész nap jókedvű viszont mihelyst evesre kerül a sor végez,nem eszik hanyingere van a kajatol. Itthon meg rengeteget eszik.
2014. ápr. 23. 09:11
 4/24 A kérdező kommentje:
Az óvónő azt mondja nem történt semmi sem az ég világon! Már ezt is kérdeztem.
2014. ápr. 23. 09:12
 5/24 anonim ***** válasza:
78%
Te nem vihetsz be neki álatlad készített főtt ételt?
2014. ápr. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, szóval általad készítettet?
2014. ápr. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem főznek máshogy? Nálunk a konyha vezetőjét lecserélték, azóta ehetetlen az étel 90%-a, ragad, odasült, nyers, íztelen stb, pedig előtte istenien főztek.
2014. ápr. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Idáig evett rendesen, sosem panaszkodott az ételre. Másfél év után miért találja ki, hogy rossz? És ha szólnék az óvónéninek, hogy mondják neki azt, hogy én főztem neki az ebédet, nem a konyhás néni? Így azt gondolná, hogy az én főztöm. Hátha jobban megenné. Nagyon jó evő a lányom, itthon is és máshol is, rokonoknál, nagyszülőknél, nincs rá panasz, szinte mindent megeszik, jó étvággyal. De itthon, már reggel mikor ébresztem nem akar felkelni, nem akar kakaót inni. Ma reggel pl az utcán hányt, hogy nem akar menni oviba. Biztos, hogy az evéssel van baj, mert ha itthon reggel pár kanál műzlit sikerül belediktálnom, sírva kérdezi, hogy " ugye mondod majd hogy reggeliztem itthon?". Nem akar bent enni, akármit is csinálok.
2014. ápr. 23. 10:32
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet h vmelyik kis csoporttársa ijesztette meg? Próbáld erről faggatni. Lehet ott van a kutya elásva. Vmivel megtömték a fejecskéjét az étellel kapcsolatban ha ott eszik akkor ez meg az lesz, vagy ezt meg azt főznek bele stb. Lehet kicsit értetlenül fogalmazok, de ezt próbálnám kikutatni tőle h hátha vmelyik gyerkőc miatt nem akar enni egyáltalán. Mert ha otthon eszik szépen csak oviban nem akkor ott annak vmi oka van. Főleg ha eddig nem volt kifogása ellene.
2014. ápr. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Már mindennel próbálkoztunk, hetek óta erről faggatjuk. Nemcsak mi, hanem a rokonok, barátok is. De nem mond semmit sem, csak annyit, hogy nem akar ott enni, mert nem szereti. Holott idáig aztán tényleg az egyik legjobb evő volt bent a csoportban. Sajnálom szegényt, már nem tudom mit csináljak, az óvónő azt tanácsolta, hogy üljünk le velük és beszélgessünk ezzel kapcsolatban, hogy mit lehetne tenni.
2014. ápr. 23. 10:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!