Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a helyzet akkor ha az...

Mi a helyzet akkor ha az integrált ovi 60-70km a lakohelyünktöl, és nem tudjuk megoldani az utazást?

Figyelt kérdés
Más is volt ilyen helyzetben?Még nem jött papir a TKVBSZ-töl de valoszinü hogy azt az ovit fogja kijelölni.Tudom hogy az utiköltséget téritik,de csak hajnali busszal tudnánk bemenni,de ha nem bir ülni a buszon 1,5-2órát?Pervaziv zavar a diagnozis,nem szobatiszta,bár reménykedek a nyáron hátha sikerül.

2014. ápr. 25. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
nincs támogató szolgálat aki szállítja a gyereket? mi a világ végén lakunk,de van egy szolgálat,aki hozza-viszi őket úgy 7000E ft-ért.
2014. ápr. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A szak. biz. olyan óvodát jelöl ki, amit veletek is egyeztet. Egy pervazív zavar diagnózisos gyerektől képtelenség elvárni és belekényszeríteni egy ilyen helyzetbe. Még egy felnőttnek is sok, ha pl. a munkahelye ekkora távolságra van a lakóhelytől.


Valami más megoldást kell keresni, integrálni a helyi óvodába, felvenni gyógyped. asszisztenst, utazó gyógypedagógussal megoldani a fejlesztését.

2014. ápr. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,ma voltunk a Nevtan.-ba és nekik sincs ötletük.Erröl az segitö szállito szolgálatrol tavaly is érdeklödtem,de azt mondták,hogy max. tölünk 30km-re levö településig van engedélyük.Probáljuk majd kérvényezni, remélem a bizottság segit ebben.Nagyon meg vagyok ijedve,szegénykém fél idegen helyen,ezt is emlitettem a pszichiáternek,hogy irja a szakvéleménybe .Köszönöm a megnyugtatást Nektek!:)
2014. ápr. 25. 20:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia, én gyermekemnek is ugyanez a diagnózisa. Mivel nincs autónk és az ovi messzebb van, nekünk is szállító szolgálat utaztatja. De vannak ovis társai, akik annyira messze élnek, hogy kollégisták. Ha nem jön szóba a bentlakásos ellátás, akkor célszerű keresni szállító szolgálatot. Nálunk sem jött nagyon szóba a tömegközlekedés, vagyis az első évben busszal mentünk, de gyermekem nem bírta. Remélem találtok megoldást a helyzetre!
2014. máj. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!