Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek, ha a gyerekek...

Mit tegyek, ha a gyerekek semmibe vesznek?

Figyelt kérdés
Tanácsot szeretnèk kèrni. 4 gyermekem van az ötödikkel 32 hetes várandós vagyok. Kb.1 hònapja a nagyobbik fiam szinte kezelhetetlen. Szò szerint átnèz rajtam,bármit mondok neki,semmibe veszi. A kisebbik fiam meg termèszetesen utánozza. Pròbálkoztam már kedvesen,szigorúan,jutalmazva és büntetve kezelni a dolgot,de semmi nem használ. Látom rajta,hogy örül annak amikor én ideges vagyok ès kiborulok. Most,hogy várandós vagyok sokkal èrzèkenyebb is lettem ès sajnos nem bìrom már lelkileg a terhelèst. A fèrjem szinte èjjel-nappal dolgozik mèg hètvègèn is,ìgy sajnos ő nem tud ilyenkor besegìteni. A hètvègèk a legrosszabbak egyedül. Kèrlek titeket,hogy akinek hasònlò problèmája van ès tud valami okosat tanácsolni,az ìrjon. Köszönöm!
2014. ápr. 26. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Hány éves a gyerek? Mi a konkrét szituáció?
2014. ápr. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
11 èves a fiam. Konkrétan hazudik,vissza beszèl. Mindenhol tùrkál ès ha rászòlok,akkor csùnyán visszabeszèl. Van,hogy ellop itthonròl dolgokat ès az iskolában elajándèkozza a gyerekeknek. Agresszìv ès bántja a testvèreit,utánna persze letagadja ès a szemembe hazudik. Bármiért szòlok neki,ùgy csinál mintha ott sem lennèk ès nem is szòltam volna. Ha meg rákiabálok, kinevet,csùfolòdik ès fakèpnèl hagy. Rendesen levegőnek nèz.
2014. ápr. 26. 12:46
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 13 lesz a fiam, nálunk is megy ez a visszabeszélés, arcoskodás. Múltkor egy nagyon durva beszólása után megkapta élete első anyai pofonját, azóta visszacserélődött. Volt ám lelkiismeretfurdalásom utána nagyon, vérg-cinek éreztem magam, de így utólag azt mondom, h sokkal hamarabb kellett volna és egy csomó balhét megspórolunk.

32hkm

2014. ápr. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos már volt,hogy engem is ùgy felhùzott,odacsaptam. Ettől még rosszabb lett a helyzet. Olyan szavakkal illetett,hogy leìrni is durva lenne. A leg enyhèbb az volt közülle,hogy nem vagy jó anya,utálak te szemèt. :(
2014. ápr. 26. 14:30
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Szia, nem tudom, hogy tudsz-e angolul, de ha nem, szerintem akkor is sokat segítshet. Én tegnap kezdtem el nézni youtube-on Jo Frost sorozatát, két rész fent van. Supernanny a címe. Írd be, hogy Supernanny Full DVDRip, akkor biztosan megtalálod. Más anyáknak segít. Igaz nekem még csak 9 hónapos a kislányom, de a nővérem 4 éves kisfia is kezd rosszalkodni. Verést, kiabálást nem ajánlom. Ha kiabálsz, azzal azt sugallod, hogy elvesztetted az irányítást. De van még több tipp is a videón. Sok sikert, remélem megoldódik!
2014. ápr. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha már így elkanászodott a gyerek akkor megpróbálkozhatsz egy gyermekpszichológussal vagy nevelési tanácsadóval.

A férjed meg elbeszélgethetne a gyerekekkel egyszer nagyon alaposan.

2014. ápr. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nevelèsi tanácsadóban már többször voltam vele,de nem vezetett eredmènyhez. A fèrjem rendszeresen elő veszi egy alapos beszèlgetèshez,de a gyerek csak hallgat nagyokat ès másnap ott folytatja ahol abbahagyta.
2014. ápr. 29. 09:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Mióta tart ez nála?
2014. ápr. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"A leg enyhèbb az volt közülle,hogy nem vagy jó anya,utálak te szemèt. :("


És erre mit reagáltál a konkrét szituációban?

2014. ápr. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez most 1 hònapja tart nála.
2014. ápr. 30. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!