Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit rontottam el a kisfiam...

Mit rontottam el a kisfiam nevelésében?

Figyelt kérdés

5,5 éves a kisfiam ,és kb 2 hete volt a papáéknál és azóta abszolút nem hallgat rám ,üvöltök egész nap vele hogy ne csináld ,feküdj le délután meg rakjál rendet,stb....

Nem vagdossa magát a földhöz meg semmi brutálisat nem csinál de egyszerüen nem hallgat rám!!!

15 hetes kismama is vagyok és nagyon nem kéne az idegeskedés!

A hugára aki 20 hónapos soha nem volt féltékeny!Mit tegyek??


2014. máj. 2. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Egyszerű:büntesd meg. Pofonnal vagy olyan dolgok megvonásával, amiket szeret. Engem így neveltek a szüleim, így lett tekintélyük a szememben. Persze sosem bántottak vagy zsaroltak, de megtanítottak arra, hogy a dolgoknak következménye van.
2014. máj. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
"üvöltök egész nap vele " ez a baj. Becsukta a füleit, hogy ne hallja. Határozd el, nem üvöltesz. (úgyse ér semmit) Talán egy nap ne is nagyon szólj, csak amit muszáj, csendesen. Figyeld meg, hogy felkapja a fajét: mi van? Dúdolásszál,énekelgess, úgy dolgozz. Az fogja érdekelni.
2014. máj. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

jól van első, okos vagy... pofonnal neveltek, de nem bántottak?


Kérdező, valami oka csak van, ha ilyen hirtelen változott, nem történt valami a nagyszülőknél?

2014. máj. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

semmit nem rontottal el. Az en lanyom szinte ugyanez, annyival rosszabb, hogy visszafelesel olyan stilusban ahogy en sose mertem volna senkivel igy beszelni, nemhogy az anyukammal. Bicskanyitogato pedig "csak" 3 es fel eves.

Mi most keszulunk nevelesi tanacsadohoz menni mert egyszeruen kikeszit. Mindenert hiszti, kovetelozes stb. es semmilyen buntetes es megvonas nem hasznal. A csokira meg a kedvenc mese hianyara is kb. megvonja a vallat.

Szoval ha tarthatatlan nalatok is a helyzet, szerintem erdemes nektek is megprobalni, hatha mondanak valami okosat.

2014. máj. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Azért van különbség egy pofon és a fizikai bántalmazás között. 10éves korom alatt kb 2-3 nevelő célzatú pofon csattant el,és mindegyik jogos volt. Egy ilyen korú gyerek próbálgatja a határait,ha nem húzol határokat, azt hiszi,nincsenek.
2014. máj. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az üvöltésnek, ha mindennapos, semmi értelme. Persze van, hogy az embernek eldurran az agya, de muszáj megpróbálnod higgadtan viselkedni, hiszen te vagy a felnőtt! Lehet, hogy most egyszerűen ilyen időszaka van. Próbáld ki, hogy kiabálás helyett minél gyakrabban jutalmazod, dicséred, ha valamit (akármilyen kis dolog is) jól csinál. Adj neki feladatokat, amitől fontosnak érezheti magát (és szívesen megcsinál). A másik, hogy olyan dolgot követelj csak tőle, amit képes megtenni. Pl. biztos vagy benne, hogy ennyi idősen még szüksége van délutáni alvásra? Érdemes vele ezért összeveszni? A rendrakásnál működhet az, hogy amit nem rak el a helyére, besöpröd egy szemeteszsákba és egy ideig nem adod vissza (ha pedig nem hiányolja, akkor ideje megszabadulni tőle).

Kicsit lazíts, ne légy ilyen görcsös! Ha ideges vagy, számolj el 10-ig, vegyél mély levegőket, esetleg menj át egy másik szobába. Aztán gondold át, megéri-e bosszankodni, és egyáltalán miért, kire is vagy mérges. A szeretet szerintem csodákra képes, nekem van két rettentő makacs természetű, hisztis fiam, de egy ideje a fent írtakat követem, és sokkal könnyebb lett velük. Ha fáradtnak és ingerlékenynek érzed magad, szedj magnéziumot, igyál citromfű teát. A gyerekek visszatükrözik a környezetük hangulatát, ezért is fontos, hogy te rendben legyél.

2014. máj. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pihenj, és kérj olyan segítséget, aki napközben futtatja , játszatja, amikor levegőztök.
2014. máj. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
22:37: nincs különbség, mivel a pofon az fizikai bántalmazás.
2014. máj. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Először is. Előtte minden rendben volt köztetek? Hallgatott rád? Korábban a papáék után volt változás? Neked milyen a papáékkal a kapcsolatod? Egyet értetek nevelési kérdésekben, vagy ellened dolgoznak? Tudja a gyermek otthon a határokat, a szabályokat? Mivel bünteted, mivel jutalmazod? A kiabálás a tehetetlenség jele, ami teljesen érthető időnként, de sajnos a viselkedésproblémát nem hogy csökkentené, inkább növeli.

Higgadt és nagyon következetes szabályokra van szükség akkor is, ha ez terhesen nagyon nehéz. Legyen fix napirend. Aludni minden nap ugyanakkor menjen, mint az oviban. Ne legyen kötelező aludni, de ágyban pihenni igen.

Rendrakás mindig kötelező, segíthetsz persze neki, de ennek is legyen rendszere, mikor. (pl ebéd és séta, fürdés előtt este)

Váratlan elvárás ne legyen a gyerkőc felé, tudja kiszámítani a szabályokat. Ha kiszáll az ágyból, visszaviszed határozottan, de nyugodtan. Ha kell tízszer is. Könyvet olvashat, ha nem alszik, de egy órás pihi kötelező.

2014. máj. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!