Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kétségbe vagyok esve hol...

Kétségbe vagyok esve hol rontottam el? Bővebben lent

Figyelt kérdés
4éves gyerekem nem hallgat a szóra dühösködik pukkad ha beküldöm büntetésbe püföli az ajtót ilyen dührohamot kap vagy nem is tudom! Már szinte kiabálnom kell hogy meghallja de akkor is pár perc és mintha nem is mondtam volna semmit! Irigykedik és mostanában a kistestvérét is bántja! NAgyon elvagyok keseredve! Hol rontottam el? és a legfontosabb kérdés mit tegyek?? Én ezt nem akarom csinálni nem akarok kiabálni utálom ilyenkor magam! SEgitsetek anyukák mi történik velünk? Különbség nincs téve a gyerekek között kicsit nehéz mert veszekednek nem hadják egymást játszani és együtt sem tudnak játszani nagyon ritka de akkor is csak ugy ha ott vagyok velük!
2013. jún. 28. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha teheted, szervezz egy délutánt csak kettőtöknek, akkor megfigyelheted, mi történik, hogy viselkedik.


A kistesót bízd rá valakire, és menj el a nagyobbal egy nyugodt, kedélyes sétára egy parkba, játszótérre, játszóházba, állatkertbe, vagy amit ő szeret. Próbálj végig derűs maradni, élvezd a vele töltött időt. Üljetek be egy fagyizóba, beszélgess, bolondozz vele. Ha elborul a kedve, te próbálj meg akkor is nyugodt maradni, csak annyit kérdezz, hogy szeretne-e inkább hazamenni, s ha minden kötél szakad, valóban vidd haza, de egy percre se haragudj rá közben. Jót fog tenni, meglátod.

2013. jún. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Találkozott a dackorszak a féltékenykedéssel.

Addig van cirkusz, amíg van közönség. Tehát ha nem foglalkozol a látványos hisztivel (hadd püfölje az ajtót, idejéből kitelik, pl.), akkor el fogja hagyni. Ha sikerül a hisztivel több figyelmet kivívnia, akkor rendszeres lesz a cirkusz.

Most nagyon nehéz figyelmen kívül hagyni, illetve nem szentelni rá több energiát, ha csinálja a fesztivált, de ha következetesen "lesz.arod", akkor elhagyja. Ha lenyugszik, megpuszilod, megmondod, hogy nagyon örülsz hogy lehiggadt, és okos nagyfiú/nagylány módjára viselkedik.

Magyarán:

Ha rosszul viselkedik, kivonod a szituációból, nagyon jó, ha bezárod a szobájába. Ha lehiggad, megdicséred, megerősíted, hogy ez a viselkedés a helyes.


A féltékenységen kicsit segíthet, ha van olyan időpont minden nap, mikor csak vele foglalkozol. Pl. a kicsi fél órával előbb fekszik, ti meg még beszélgettek, vagy reggel ha korábban kel, akkor még összebújtok kettesben.


Nincs a gyerek elrontva. Egyszerűen most próbálgatja, meddig mehet (még) el, hol vannak a határok.

Vasbeton következetesség kell. Meg türelem és türelem.


Attól, hogy felemeled a hangod, időnként elveszted a türelmed, haragszol rá, mérges vagy: nem szabad utálnod magad. Ha idegesítenek ideges leszel, attól hogy anya lettél, még te is érző ember vagy. A gyereknek ilyenkor nyomatékosan el lehet mondani, hogy anya most nagyon-nagyon mérges, haragszik rá. Azért kiabál. Ha nem szeretné, hogy mérges legyél, akkor viselkedjen.


A "nem"-es mondatok se mindig jók, legfeljebb ötletet adsz vele.

Tehát a "ne hisztizz" helyett a "nyugodj le" sokkal jobb. A "ne ugrálj az ágyon" helyett a "gyere le a szőnyegre". Így azzal is tisztában van, mit kell tenni, hogy "jó gyerek" legyen.


Ha lehet, menjetek játszótérre, járjatok össze ismerősökkel, hogy vele egykorú (és egynemű) gyerekkel is tudjon játszani, ebben a korban sokat számít egy-két év is.

2013. jún. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kiabálni nincs értelme. A büntetésnek van. Helyre kell tenned a dolgokat, és szabályokat felállítani és betartatni. Javaslom, nézd meg:

http://www.youtube.com/watch?v=Z1Put1ps6T4

2013. jún. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm már azt hittem végleges hibát követtem el amit nem is tudok kijavitani az nagy csalódás lett volna és szomorúság! Megfogadom a tanácsokat!
2013. jún. 28. 15:27
 5/8 anonim ***** válasza:
43%

A testvérféltékenység általános jelenség, ez van. Szeretettel és türelemmel legyél mindegyik gyermeked iránt, ennyit tehetsz, és bár a kisebbek mindig egy picivel több törődést igényelnek, életkori sajátosságokból kifolyólag, a nagyobbra majdnem annyi időt, figyelmet szánj.


A fenti beírónak üzenem, 4 évesen más nincs dackorszak. Maximum valami pszichés probléma miatt lehetnek túl erős érzelmi kitörései egy 3 év felettinek.

Kedves kérdező, leírásod alapján a nagyobb gyermeked viselkedésében nincs semmi extrém.

2013. júl. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%

A fentinek üzenem továbbá, h a dackorszak (ami kizárólag 1-3 éve kor között fordul elő) nem közönségről szól.


Javaslom önismereted mélyíteni, és megismerni jobban a kisgyermekek motivációit, és nem árt egy kis empátia sem, h a helyükbe tudd képzelni magadat, mennyire nagyon kiszolgáltatottak még az 1-3 évesek, és épp csak kialakulóban az éntudatuk, szándékos manipulációra meg képtelenek.


Viszont 4 évesen -lásd, kérdező gyermeke- már tényleg számít olykor a "közönség", de ezt nem dackorszaknak hívjuk, hanem óvodás korszaknak.


Egy óvodapedagógus

2013. júl. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*A fenti beírónak üzenem, 4 évesen MÁR nincs dackorszak.
2013. júl. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Adok egy tippet,nekem óvónéniként be szokott válni. Amikor már végképp vége a türelmemnek és azt mondom,hogy nincs tovább,ez nem mehet, akkor egyértelműen,nyomatékosan de nyugodt hangon közlöm a gyerekkel az érzéseim,azt hogy mit okoz a viselkedése és visszautasíthatatlan utasítást adok neki,amit határozottan és következetesen betartok.

PL: "Nézd Tomi, most már rettentően feldühít a viselkedésed és nagyon kétségbeestem,hogy nem hallgatsz rám. Zavar a viselkedésed és látod, a többieket is zavarja. Ezt fejezd be kérlek, indulj és moss kezet"

Ez egy példa volt, de ajánlom figyelmedbe Thomas Gordon könyveit, a P.E.T.-et elsősorban. Remélem használ ;)

2013. júl. 11. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!