Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit rontottam el 11 hónapos...

Mit rontottam el 11 hónapos kisfiam nevelésében?

Figyelt kérdés
Kisfiam 11 hónapos. Már egy ideje álandóan ütöget. Mutatom neki, hogy simi, mondom, hogy nem szabad. Annál jobban csinálja. De nem csak odalegyint, hanem nagyon nagyot tud ütni és még közben a hajamat is tépi. Most már annyira kivagyok tőle, hogy bőgtem is, ő meg kinevetett. Mit csinálok rosszul, nem értem?
2009. jún. 5. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Azt hiszem még az elején rá kellett volna ütni a kezére!csináld te is azt amit ő!Csak persze finomabban!Lehet lepontoztok,de ha valamit esetleg rosszul csinál valaki,akkor már csak ez a módszer marad!!!Persze nem biztos,h a te hibád!Nem minden babánál jön be a szép szó!
2009. jún. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ütni kezd, egyszerűen tedd le, ne foglalkozz Vele, amíg meg nem nyugszik. Mond el Neki, de csak egyszer, hogy amíg így viselkedik, addig nem veszed fel. Ha úgy tűnik megnyugodott, akkor vedd fel megint, de tedd is le, ha újra kezdi.
2009. jún. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Azt szoktam csinálni amit a második hozzászóló írt, de akkor meg jön utánam mint egy kiskutya és mindent hozzám vágy vagy veri a fejét a földbe. De nem mindig ilyen csak ha rájön a dili. De nekem olyan rosszul esik, most teljesen kiborultam.

Az első válaszoló taktikáját is kipróbáltam de kiröhögött és még jobban csinálta tehát nem láttem értelmét, hogy ütögessem.

2009. jún. 5. 15:11
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos már játéknak veszi a dolgot. Tetszik neki, ahogyan reagálsz és azért csinálja. Ha megüt, egyszerűen tedd le, legjobb, ha a járókába és hagyd, hogy kidühöngje magát. Majd megnyugszik és egy idő után rá fog jönni, hogy nem érdemes ütögetni téged (mást se!), mert utána bünti van. Ő még nem érti, hiába mondod, hogy fáj, főleg, ha még fura, neki mókás arcokat is vágsz. Azt hiszi, ez valami játék és "csakazértis" csinálni fogja..ő arra, hogy elsírtad magad éppen emiatt válaszolt úgy, hogy jót nevetett, azt hitte, hogy az is a játék része...Ne hagyd, légy következetes és ezt kívánd meg mindenkitől, aki a babával foglalkozik! Ja! És ha megütöd, visszaütsz, akkor az csak olaj a tűzre, hisz ő még nem fogja fel, hogy miért kap... nagycsaládos anyuka
2009. jún. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Nekem is ez volt a problémám, és én is írtam ide egy pár hónapja. Azóta leszokott róla pedig semmit nem csinálok másképp. Csak rá szóltam és mérgesen néztem. Szerintem ez egy ilyen időszak próbálják feszegetni a húrt.Szerintem neked is abba hagya majd. Csak most újdonság neki.
2009. jún. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Szépen lepontoztátok az első válaszolót pedig igaza van. Egy 11 hónapos baba már érti azt hogy nem szabad.
2009. jún. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
első válaszolónak igaza van, én is ezt csináltam mert ugyan ez volt nálunk. már abba hagyja ha szólok neki, csak csúnyán néz rám :)
2009. jún. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%
sziasztok!első vagyok!azt már tényleg tudja,h mi az ami neked és neki is fáj!ha ráütsz és visszaüt,akkor te meg még nagyobbat mint ő!ha rájön,h az neki is fáj és nem játék,tudni fogja,h neked is fáj,éppúgy ahogy neki és ha elpityergi magát veled sem fogja többet csinálni!ha eddig nem értette a szép szót,akkor most sem fogja,mert már hozzászokott!!!Nem szabad az ilyen viselkedésen rokonoknak vagy bárkinek nevetni és aranyosnak találni,mert ő is azt hiheti,hogy ezzel imponálni tud másoknak!
2009. jún. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi mindenkinek a választ, én nem pontoztam le amúgy senkit, csak fel:) Próbálom a mérges fejet meg, hogy nem szabad. Csak az a furi, hogy mást megért, hogy nem szabad ezt meg nem, de reméljük idővel változik. Ja és nem szoktunk soha nevetni rajta ha ezt csinálja. Csak úgy félek, hogy verekedős kisfiú lesz belőle.
2009. jún. 5. 19:02
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is voltam ebben a helyzetben most 3 éves a kisebbik fiam. Vele voltak ilyen problémák 2 évesen.

Én elöször erélyesen rászoltam és ha nem hallgatott rám akkor ment a pofon. Ha ennek ellenére is ütött akkor én is ütöttem. Utánna pedig beraktam a kiságyba és hagy hisztizzen idejéböl kitelik. Persze félszemmel figyeltem.

2009. jún. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!