Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3 éves gyermekem nem motiválha...

3 éves gyermekem nem motiválható, dacos, és semmi sem érdekli. Mit rontottam el, mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

3 éves, és alig-alig beszél. Elindultunk mindenféle vizsgálatokra vele. Eddig semmit sem találtak.

Illetve ma a beszédfejlesztő központban voltunk a pszichológusnál. Ő azt mondta, hogy alapvetően nem is a beszéddel van baj. (Amit mondasz egyébként mindent hibátlanul visszaismétel, csak nem akar válaszolni.)

Hanem azzal, hogy semmi sem érdekli, és ami nem érdekli, azzal nem is hajlandó foglalkozni. Iszonyú dacos, és akaratos. Átirányított minket a nevelési tanácsadóba.

Teljesen el vagyok keseredve. Igen, nagyon problémás gyermek volt már az elejétől kezdve. Engem sajnos nagyon kikészített, bevallom sokszor nem volt hozzá elég türelmem.

2,5 éves koráig nem volt egy átaludt éjszakánk, a szoptatással is megkínlódtam.

Azt én is észrevettem, hogy ami nem érdekli, azzal nem hajlandó foglalkozni, gondoltam is, hogy az iskolában lesz vele majd elég bajunk. Nem tudom, hogy hogyan segíthetnék ezen, vagy mit rontottam el?

Miért van az, hogy a korának megfelelő játékok nem nagyon érdeklik? Nem kirakózik, nem épít, nem rajzol. Csak az autóit tologatja egész nap.

2 hónapja járunk oviba. A dacra egy jó példa, hogy 1 hónapig nem volt hajlandó az oviban pisilni, ezért délben el kellett hoznunk. Most már ott alszik, de mondják, hogyha rájön a hiszti, semmivel nem tudják megnyugtatni.

Szóval jelenleg az a diagnozis, hogy adott egy nagyon rossz természetű gyermek, akinek a dacát nem tudtuk kezelni, és egyáltalán nem érdeklődik a környezete iránt, nagyon nehezen motiválható.


2013. ápr. 9. 20:31
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:

Kevés az info,de kicsit nekem autizmus gyanús.

Ha az autózás érdekli,abból kell kiindulni, és minden játékot, fejlesztést e köré csoportosítani. Az egyforma autókat párosítani, a különbözőket külön rakni, színeket tanulni velük, arányokat kisebb-nagyobb, az autóknak utat garázst építeni, autópályát rajzolni, színezni.

2013. ápr. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

azt mondod, hogy mindenféle vizsgálaton túl vagytok.

az autizmust kizárták?


"Amit mondasz egyébként mindent hibátlanul visszaismétel, csak nem akar válaszolni."

ezt echolálásnak hívják, ez egy nagyon erős autisztikus tünet. a fiamnál csak ez volt, és autizmus gyanún volt 2-3,5 éves koráig csak emiatt!

(azt mondták vagy jön más, vagy elmúlik az echolálás és elkezd rendesen kommunikálni, szerencsére az utóbbi történt nálunk 3 éves korában).


azt írod még, hogy nem motiválható, csak az autóit tologatja, ha rájön a hiszti az óvónők se tudnak vele mit kezdeni. ezek nem dühkitörések inkább? hogy kommunikál? mennyire szeret veled játszani vagy a többi gyerekkel? otthon milyen? evészavar?


gyermekpszichiáternél voltatok?

furcsa ennyi "tünettel" az a diagnózis, hogy "dackorszak", ezek nem igen foghatóak a dacra, megértem a sok megválaszolatlan kérdésedet.

én a vadaskertet ajánlom neked, ők profik, velük nem igen tudtok félrenyúlni és legalább lenne kinek feltenned a kérdéseidet :)

2013. ápr. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Gyermekorvos, védőnő, óvónők, logopédus kizárták az autizmust.

Tudom, ők nem olyan szakemberek, akik ezt 100 % biztosan meg tudják ítélni.

Én is sokat olvastam az autizmusról, meg van egy barátnőm, akinek a kisfia 1-es típusú, legenyhébb autista.

Hát, sokkal, de sokkal gázosabb, mint a fiam, szegényke.

Szóval én szinte 100 % biztos vagyok benne, hogy nem autista.

Most a nevelési tanácsadóba irányítottak bennünket, de nem tudom, ott mit mondanak majd. A beszédfejlesztő központban gyermekpszichológus vizsgálta meg, ő azt mondta, hogy nincs elmaradva a korától, csak egy kicsit a beszédben. Viszont egy csomó vizsgálatot nem tudott vele megcsinálni, mert a gyermek, ha valamit nem tudott, egyből rávágta, hogy nem, nem.

2013. ápr. 9. 21:15
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Minden autista más, a gyerekorvos, a védőnő, a logopédus pedig nem értenek hozzá, ez tapasztalat!!!!

Menjetek a Vadaskertbe, ott értenek hozzá.

(Nekem is autigyanús, mondom ezt auti gyerek szülőjeként.)

2013. ápr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én még ilyen 1-es típusról még az életemben nem hallottam... max. magasan funkcionáló autizmusról, ahova általában az Aspergeresek tartoznak. Meg atípusos autizmusról is hallottam már. De ilyenről, hogy 1-es, még soha. Viszont mostanra már elég sok auti gyereket ismerek, és tényleg a sok-sok közös vonás ellenére mindegyik teljesen más, úgyhogy nem szabad összehasonlítgatni őket.
2013. ápr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy 1-10-ig osztályozzák őket, és az 1-es a legenyhébb, a leginkább fejleszthető. Az övé olyan.
2013. ápr. 9. 21:34
 7/32 anonim ***** válasza:
Hol osztályozzák így? Ez nekem nagyon fura...
2013. ápr. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a Vadaskertből van diagnózisunk, és a pontos megnevezés: "autizmus spektrum zavar, azon belül Asperger-szindróma". De tudok Debrecenben, Szegeden, Bethesdában diagnosztizáltakról, többüknek láttam a záróját, és ilyen számozással még az életben nem találkoztam....

És minden autizmus fejleszthető... csak más-más módszerekkel.

2013. ápr. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Jó, felejtsük el az autizmust, azon kívül ezer más problémája is lehet egy gyermeknek.

Más ötletek?

Miért lehet az, hogy a gyermek nem hajlandó csinálni azt, amihez egy kicsit is meg kéne erőltetnie magát?

2013. ápr. 9. 21:45
 10/32 anonim ***** válasza:
Nem csak a nem hajlandó csinálni.. az is... de hogy naphosszat autókat tologat, 3 évesen alig beszél, nem játszik korának megfelelő játékokat, hiszti esetén nem lehet megnyugtatni... eddig 3-ból 3 "tipp" autizmusra. Én más lehetséges okot nem tudok elképzelni, pedig láttam már sok "problémás" gyereket. Ne ódzkodj az autizmustól, mert egy magasan funkcionáló auti messze "jobb", mint bármilyen más, "problémás" gyerek! ;) És nekünk a diagnózissal minden "gondunk" megoldódott, megértettem, kaptam hozzá egy "kulcsot", azóta tudom kezelni. Nem csak én, mások is. Az oviban az elmúlt egy évben rengeteget fejlődött.
2013. ápr. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!