Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Fiam 5éves lesz és elvittük...

Fiam 5éves lesz és elvittük külön úszásra mert szeretne megtanulni úszni de be sem akar menni a vízbe és sír. Valaki hasonló helyzetbe volt már?

Figyelt kérdés
Már harmadik alkalommal voltunk és most már azt mondja hogy nem akar járni.Erőltessem vagy azzal csak rosszat tennék?Semmi negativ élménye nem volt,az oktató is nagyon kedves volt.Hiába kérdezem nem mond semmit csak hogy én nem lehetek vele.
2014. máj. 5. 23:06
 1/7 anonim ***** válasza:
28%

csak hogy én nem lehetek vele

Tessék?

2014. máj. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mármint hogy nem mehetek be vele a vízbe...
2014. máj. 5. 23:16
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

hm...

kis meleg vizes medence? más szülő van a gyerekkel a medencében?

Agyerek fiú vagy lány és az edző?

2014. máj. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
csoportos oktatásra irasd be és ne menj vele.
2014. máj. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom, hogy most ne erőltesd. Én ugyan ilyen voltam. Nekem muszáj lett volna usznom, mert olyan betegségem volt, amit csak úszásal lehetet javítani. 6 évesen vittek le elősször és még csak a medence mellé sem akartam menni, pedig imádtam a vizet, jártam anyukámekkal uszodába is meg természetes vízhez is. Aztán fél év múlva megpróbálták újra és mosolyogva mentem a többiekkel oktatásra.

Azóta meg már úszóedző lettem. :)

Szerintem lassíts vele. Járjatok el vele vizes helyekre és csak játszatok vele ott, semmi elváras ne legyen vele szembe és szeintem hamar vissza jön a kedve, főleg, hogy mindjárt itt a nyár. Aztán próbáljátok meg pár hónap múlva, hátha visszajön a kedve.

2014. máj. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi.Igen úgy döntöttünk hogy nyáron sokat megyünk uszodába meg Balatonra is megyünk 3hetet és majd Ősszel újra megpróbáljuk. :-)
2014. máj. 6. 10:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én is azt mondom, hogy ne erőltesd, csak ártasz vele, még a végén megutálja az úszást, holott lehet, hogy csak egyszerűen még nem jött el az ideje, hogy egyedül tanuljn ilyesmit. Az én fiam amolyan „biztonsági játékos” típus, mindenhez több idő kell neki, amit eleinte nem értettem, hülyén éreztem magam, mert pl. az ovis születésnapokon minden szülő csak bedobta a gyerekét a születésnaposhoz, és ment is, én meg egyedül ültem ott, mert a gyerekem azt mondta, ne hagyjam ott, akkor ő is hazajön inkább velem.

Aztán megszoktam, hogy ő ilyen, és iskolás korára önállóbb lett. Úszni, biciklizni 6 évesen tanult meg (bringázni tök egyedül, nem kellett pótkerékkel, utána rohangálással bohóckodnunk), így bizton állíthatom, hogy nem marad le senki attól, ha pár évvel később tanul meg valamit, mint a többiek.

2014. máj. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!