Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves kislányom olyan...

Másfél éves kislányom olyan szinten be tud pörögni, nem marad nyugton mindenre de tényleg mindenre fel akar mászni, de ha sikerül sem marad meg ott egy helyben, nem bírok vele és inkább elmegyünk onnan ahol vagyunk éppen. Valaki hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
Nem találja fel magát nagyon sok szituációban, főleg zárt helyen, lakásban van gond vele, nem játszik hanem mindenre fel akar mászni, bepörög, fel-le ugrál székekről, asztalra akar felmászni, nem bírok vele! Minden kell neki mindent el akar érni, meg akar szerezni. Sosem volt egy nyugis, egyhelyben üldőgélő típus, de ez kész! Ráadásul hamarosan testvére születik! Hiperaktív lesz vagy mi? Más gyerekek ennyi idősen már szépen okosan nyugiban elvannak!
2013. aug. 3. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Én mielőtt vendégségbe mennék a lányommal kifárasztom egy kicsit + viszek magammal olyan játékot, ami kicsit leköti, de volt már hogy elkértem a háziak ruhacsíptetőit és azokat pakolgatta :-)

Arra figyelek, hogy nagyon fáradtan, álmosan ne menjek már vele ilyen helyre.

Otthon pedig vannak olyan helyek, ahova mászhat és van ahova tudja hogy nem.

2013. aug. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem hiperaktívtás, hanem csak egy kicsit aktívabb 1,5 éves gyerek.


Amit tehetsz, hogy amit csak tudsz biztonságosra teszel neki. Amit nem tudsz, ott pedig nagyon következetes leszel. Most tanulja meg szinte az elsö 3 éveben a legfontosabb a következetesség.

Pl lányom 1 éves múlt és ö is mindenre felmászik(második gyerek). Egy tipikus példa. kanappéra rájött, hogy feltud mászni. Megtanítottam neki, hogyan maszhat le. Szuperül csinálja, 1x enyhén fejre esett azóta még jobban figyel. DE tilos felállni a kanappén. ezt viszont nem akarja betartani. Egyik nap éppen felállt és szoltam neki hogy CSÜCCCS. NEm hallgatott, így leültettem, majd megint felállt, és vigyorgott, majd megint a CSÜCCS szó megint csak vigyorgás. Majd 3x-ra fogtam él levettem. Mondtam neki, hogy akkor mászhat fel, ha nem áll fel. Felmászott és felállt. Akkor levettem és nem volt több felmászás. Kb 15 percig álltama kanappé mellett, és nem egdetem fel. Volt nagy hiszti is, majd elfoglalta mással magát. Majd tengap megint felmászott, de esze ágában sem volt felállni. ma felmászott és felállt, mire CSÜCCS szóra csak úgy ülésbe vágta magát és nem állt fel többet.

Vagy is következetes vagyok és ezt tudja is.

2013. aug. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez van, én is gondoltam már a hiperaktivitásra, de megnyugtattak, hogy csak ilyen élénk típus. (Egyébként én is ilyen élénk vagyok, volt honnan örökölnie.) Az égvilágon mindenre felmászik, lemászik, átmászik, bemászik, lepakol, leránt, kipakol, bepakol, eldug... Nagy a mozgásigénye, lehetőleg minden nap kell játszótérre vinni, az csodákra képes. Legalábbis a mienk, ha pár órát mászkálhat a játszótéren, kisangyal lesz. (Másfél éves volt a héten, de már felmászik a 2 m magas csúszdára egyedül - persze kísérettel...)

Ha nem megyünk játszótérre pár napig, szó szerint közveszélyes. Remélem, nem lesz hiperaktív, mert egyébként tök aranyos.

2013. aug. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]

Utolsó vagyok, ezt most találtam. Kitöltöttem a tesztet, azt írja, hogy a gyerekünk valószínűleg hiperaktív...

2013. aug. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!