Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem akar kakilni a lányom!...

Nem akar kakilni a lányom! Valaki hasonló cipőben?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden!Most 3 éves!2 évesen egyik napról a másikra szobatiszta majd ágytiszta lett,soha nem volt gondunk a szobatisztassággal.Most néhány hete beteg lett,antibiotikumot szedett amitől volt hígabb széklete,de nem panaszkodott hogy fájna vagy kellemetlen lenne vagy bármi.Szinte ezzel egy időben megjelent a probléma (de nem látok összefüggést mégsem) hogy naponta 3-5-6-7 alkalommal is jelzi,hogy kakilni kell,majd mégsem kakil.Vannak napok mikor kakil egyből,és aznapra le van tudva,nem szól,hogy kellene.Tehát inger van.Próbáltam erőltetni a sokadik ráülésnél,hogy de kakiljon,mert kell,de mégsem ment,akkor már nem is akart,volt hogy majdnem sírt.Kérdésemre miért nem tud kakilni,nem tudott mit mondani.Nem tudom eldönteni,hogy székrekedése van-e (amin csodálkoznék,mert itthon napi 2-4 db gyümölcsöt eszik,és még az oviban is kapnak) vagy egyszerűen vissza tartja a székletet,de azt meg nem értem miért.Popsiját megnéztem,de nem piros,nincs repedés,aranyér stb. Semmi megrázkódtatás nem érte,kiegyensúlyozott családban él,nem került új közösségbe,nem született tesó,semmi újdonság.Csak ez a betegség volt ami kissé megviselte,de hát ilyen is volt már.

Utána olvastam a dolognak,látom sokan küszködtek ezzel,a legfőbb tanács,hogy türelem,és ne erőltessük.El is határoztam,hogy többet szóba se hozom,ha nem kakil,akkor kivárom,ha kell annyiszor ültetem wc-re ahányszor akarja,ha így se megy,akkor hashajtó esetleg,beszélek a gyerekdokival,de érdekelnének tapasztalatok azoktól aki volt már hasonló cipőben.Köszönöm előre is.


2014. ápr. 3. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmi különöebb baj nincs ezzel. Egyrészt nem mindenki kakil mindennap, másrészt ingere még lehet eredmény nélkül is. Ültesd a wc-re, ha kéri, amikor kell úgyis kakil.
2014. ápr. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak olyan fura,hogy ma is fürdött,és 4-szer is ki kellett venni mert "kakilni kell".Mindezt 3 perc különbségekkel.És végül mégsem lett semmi.Ilyen soha nem volt,és nem tudom normális-e.
2014. ápr. 3. 22:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen,normális.Hasmenése volt....és a kics drága azt érzi a pukira is hogy ''beszalad''Nyugi minden rendben lesz. 5 gyermekes anyuka.
2014. ápr. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Mikor a lányom szobatiszta lett már nem kakilt minden nap. Pszichésen, sajnos. 3-4 naponta kakilt nagy fájdalmak közepette. Kitaláltunk egy módszert amivel 2 napra sikerült lecsökkenteni. Kinyomtattam egy naptárat ráragasztottuk a WC belső falára, ha kakilt arra a napra kapott egy piros pontot, ha 5 összegyűlt akkor kapott valami apróságot, ajándék meglepit. Nálunk ez bevált.

Próbáld meg, hátha.

2014. ápr. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kisebbik lányomnál eléggé megszenvedtük ezt a kaki dolgot. sajnos sehová nem akart kakilni ami eredménye az lett, hogy ordítva 2 naponta végül bekakilt :( úgy sajnáltam szegényt, erőltetni nem akartam meg túl sokat sem foglalkozni vele (utóbbi nehezen ment) nem érdekelte se a matrica (ami a nagynál bevált) semmi, aztán vettünk neki egy könyvet egy kisfiúról aki bilit kap és szobatiszta lett...de végül az idő volt ami megoldotta egyszer csak elmúlt. Most már nincs gond, de én nagyon izgultam, mert az unokatesóm még 6 évesen is bekakilt meg sokszor volt kórházban (igaz neki totál hülye volt ezzel kapcsolatban az anyja)


Ki tudja mi zajlik a kis lelkükben, szerintem csak idő kell neki, mást úgy sem tudsz tenni...de ezt te is tudod, hiszen így csinálod :D

2014. ápr. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Úgy tűnik vissza tartja.Kapott normaflort,facsartam neki narancsot,Bilikönyv meg van nekünk is,de sírt,hogy nem kell kakilni :( én viszont látom rajta,hogy de kell.Nem tudom mit csináljak...
2014. ápr. 4. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!