Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyerekek szülei Ti...

Autista gyerekek szülei Ti merre indultatok el, hol kaptatok segítséget?

Figyelt kérdés

A fiamnak szüksége lenne segítségre, 6 éves és nagyon nehezen tudom kezelni.Kb. 2 éves korától látom, hogy más mint a többi gyerek, de sem neurológus, sem pszichológus, sem pedig az óvónők nem erősítették meg ezt.Pedig tudom, hogy baj van, már ő is kérte, hogy segítsek neki, hogy jó fiúvá tudjon változni.Aggódom érte.

Úgy tűnhet, hogy egy végtelenül önző ember, soha nem érdekelte, hogy nekünk(a családnak)mi a jó, csak az ő elképzelései szerint alakulhat az egész napunk.Képtelen magát egyedül lefoglalni, folyton bennünket nyúz, állandó programok kellenek, de ami éppen megvalósul már nem érdekli, csak azzal foglalkozik, hogy mit csinálunk azután és azután?...egy nap ezt százszor elkérdezi.Másokat soha nem sajnál meg, ha ott helyben "agyvérzést"kapsz, ő akkor is azt akarja.

Tulajdonképpen egész nap parancsolgat a családnak, ha nem ugrálsz kedvére, akkor dührohamai vannak.Ellenben, ha teszed amit mond, akkor egy mintagyerek.A két véglet.

Nagyon jó eszű, gyors felfogású, idén kezdi az iskolát, de tartok az egésztől.A gyerekeket is imádja terrorizálni, furcsán közelít hozzájuk, mindig a fejüket piszkálja, az oviban is elhúzódnak tőle.Sokat verekedik.

Merre induljak el vele?Nekem nagy a gyanúm, hogy autisztikus tünetei vannak, de sem a családban, sem szakembertől még nem kaptam megerősítést.



2014. máj. 11. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Ők tudnak segíteni, ilyen idős korban már tudnak autizmust diagnosztizálni, bár várólista van.

Autizmus Alapítvány központi épülete:

1089 Budapest,

Delej u. 24-26.

Tel/fax: 314-2859,

210-436

Bár egy jó neurológus az autisztikus tüneteket már látnia kellett volna, az is igaz, hogy nem véletlen hívják autisztikus spektrum zavarnak, mert elég tág skálán mozognak a tünetek. Neten sok hasznos info, video van fönn, amiben nagyon jól leírják a tüneteket, és a tünetek okait. A kislányom esetében már 8-9 hónapos kora körül említett a neurológus autisztikus tüneteket (hipotónia miatt járunk neurológiára), mindenben lemaradt a fejlődése, beszédben is, felvette a szemkontaktust, de figyelme csapongó volt, nem tartotta azt, nem hallgatott a nevére, sokszor nem figyelt ránk, és sokszor "repkedett" a kezével, lábával. Szerencsére mostanra ezek a tünetek nagy része enyhült, vagy megszünt, valszeg csak éretlen az idegrendszere, fejlesztésre járunk vele. Azért írtam le mindezt, mert előfordul ugyan autizmusra utaló jel/ek, de szerencsére sok minden más is lehet a háttérben. Én is éreztem, valahogy más a kislányom, mint a többi hasonló korú gyerek, ha te is így vagy vele, mindenképpen keress szakembereket a kivizsgálásra, a bizonytalanság a legrosszabb. Ha már van diagnózis, vagy örülsz, hogy mégsincs nagy baj, vagy tudod, merre indulj el, amivel jobbá teheted a gyermeked életét, és a tiédet is.

2014. máj. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

Nekem nem tűnik ezek alapján autistának.

Milyen tipikus auti tünetei vannak?

2014. máj. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Engem most minek kellett lepontozni? Kinek a lelkébe tiportam bele a marha nagy írásommal? Ha valakiben felmerül, hogy egy gyerek nem autista az már bűn?
2014. máj. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Első válaszoló vagyok, én sem értem, miért kellett lepontozni az utánam, előttem szólót, azért mert mást véleményen van. Egyébként szerintem sem tipikus autisztikus tünetek, a vizsgálat már az anyuka megnyugtatása érdekében sem árt. Én speciel repesnék az örömtől, ha 100% kiderülne, hogy a lányom mégsem az, és szerencsére egyre több jel mutat arra, hogy nem az, de 3 éves korig nem diagnosztizálnak, utána sem biztos, hogy egyértelmű, ha nem markánsak a tünetek.
2014. máj. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Az autizmus.hu-n sok hasznos info van a témával kapcsolatban. Az autista gyermekekre éppen hogy az elkülönülés jellemző, jó elvannak egyedül. A viselkedészavar önmagában nem jeleni az autizmus meglétét. Más pszihés probléma is lehet a háttérben. Érintett vagyok, beleástam magam a témába.
2014. máj. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Kedves kérdező! Szerintem a te gyermeked nem autista, hanem a leirásod alapján inkább ellentéte, hiperaktiv. Az én fiam szintén hasonlóakat produkál, amit 2éve már az ovoda se nagyon tolerált, minden évben nevelési tanácsadóhoz kellett mennünk vizsgálatra, de megvizsgálni sem volt egyszerű pont a viselkedése miatt, mert állandóan pörög pörög előre.... Idén megy az én fiam is iskolába, és most ott tartunk gyermek pszihológushoz kell vinnem, az ovónéni kötelezni akar arra hogy gyógyszert adjak a gyereknek... Hát egy 6éves gyereket nem fogok nyugtatókkal tömni sem az ovónéni kedvéért sem a leendő tanár kedvéért sem.... Az én fiam is rettentően verekedős, mert cukkolják az oviba és hamar felhúzza magát és egyből odacsap... Itthon egyébként teljesen másként viselkedik, mint nagyobb közösségben, nem szereti a tömeget, de egyedül sem szeret játszani... Kitartást kivánok neked, ha segitséget szeretnél vagy megerősitést a gyermeked állapotáról menj el a helyi nevelési tanácsadóba kérj egy vizsgálatot, nálunk is ott állapitották meg a hiperaktivitást.
2014. máj. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 wakeupjohnny válasza:
100%

Egyáltalán nem autista a gyereked.

Ezaz inkább hiperaktiv.

2014. máj. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,egyébként az óvónénink is azt mondta,hogy hiperaktív,adott tornagyakorlatokat,ami szerinte segíthet,de nem hajlandó csinálni,pedig próbáltam játékosan is rávenni,én is tornáztam,de ő csak nevetett rajtam és közben a földön fetrengett,dobálta kezét-lábát.Tudják ezt esetleg valahol kezelni?Iskolába engedték,mert nagyon jó eszű,de én mégis tartok tőle,hogy sok lesz vele a probléma,a viselkedése katasztrófa.Ha nem első valamiben,akkor dührohamot kap vagy sír,esetleg megsértődve faképnél hagy.Borzasztó nehéz őt kezelni.Nem tudom,honnan kaphatnák segítséget.
2014. máj. 14. 09:48
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Legyél mindig következetes, ez talán segithet, az előzőekben én irtam hogy a gyerkőcöm hiperaktiv, ő is idén megy iskolába. :) Ha valami nem úgy megy ahogy a gyermeked szeretné, nem kell megsajnálni a hisztik közben és megadni neki, amit annak előtte nem akartál, evvel rontod el.... Én is rájöttem ha valamit a gyerek akar és nem úgy van ahogy ő szeretné igenis a sarkamra kell álljak és azt kell mondjam neki NEM!!! Előbb utóbb rá fog jönni nem éri el a célját a viselkedésével. :) Persze nem mondom tökéletesen kordában tudom tartani a fiam de valamilyen szinten könnyebb.
2014. máj. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%
A hiperaktivitás nem zárja ki az autizmust, sőt az autisták egyjó részében párosul azzal. "segítsek neki, hogy jó fiúvá tudjon változni", haj de ismerős ez nekem, esti legekvésnél, szinte zokogva és aztán nem tudja megállni. Sem óvónő, sem pszichológus, sem neurológus nincs felkészülve, hogy korrekt választ adjon... Javasolnám az I. Gyermekklinika pszichiátriáját, itt nagyon korrektek, teamben, csoportban vizsgálnak. Inkább mondják azt, nincs semmi baj, de ha mégis, fontos lenne megfelelő támogatást kapnia kisfiadnak, lehetőleg még az iskola megkezdése előtt. (mi sajnos utána kaptunk diagnózist...)
2014. aug. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!