Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ti kínlódnátok egy autista...

Ti kínlódnátok egy autista gyerekkel?

Figyelt kérdés
Ha ilyen beteg gyereketek lenne nem adnátok otthonba vagy ilyesmi? Én nem tudnék vele együtt élni. Ismerősöm öt éves fia is beteg, de egyszerűen rettenetes ahogy viselkedik.
2014. máj. 23. 08:08
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
64%
Te vagy a beteg, mert ilyeneket gondolsz. Az autistákat meg kell ismerni, ők nem fogyatékosok hanem mások. Ha már a kérdésed felmerült, legalább olvass már utána, mi is az az autizmus.
2014. máj. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
58%

Nagyon sok dologtól függ.

Nem minden autista "viselkedik rettenetesen" egyrészt

Másrézst attól is függ menynit tudnék foglalkzni vele, van-e testvére, es milyen messze lenne az otthon.

Szerintem otthonba, vagy bentlakásos iskolába adnám, nem magunk mart, hanem miatta, mert ha időben, rendesen kezdik el fejleszteni akár teljes életet is élhet, ezt atudást, és oktatást én otthon sosem tudnám neki nyújtani.

Van autista ismerősöm, nagyon sokáig otthon foglalkoztak vele, végül 16-17 évesen került otthonba, állítőlag bánják, hogy nem hamarabb, mert sokkal kiegyensúlyozottabb ott( nálunk van 5 km-en belül egyébként) pedig rgeteget foglalkoztak vele.

2014. máj. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
58%
Nem, én VELED nem kínlódnék!!!
2014. máj. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
75%
Soha nem adnám örökbe, de még egy down kórost se, se semmilyen más betegséggel született gyerekemet se. Én hoztam a világra, belőlem meg a páromból van, soha. Eszement vagy :/
2014. máj. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
78%
*otthonba
2014. máj. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
76%
Igen, kínlódnék vele. Biztos sokszor megfordulna a fejemben, hogy könnyebb lenne, ha beadnám valahova, de nem tenném meg. Azért az ember kötődik a gyerekéhez, ha beteg, ha nem. Ráadásul millió rosszabb dolog van az autizmusnál. Én mindig csak arra gondolok, hogy nekem hogy esett volna, ha bedugnak egy otthonba a szüleim, ha valami bajom esne. Az autista tud magáról, érez, nincsenek fájdalmai, sőt, a legtöbb autista kiemelkedő valamiben.
2014. máj. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
Ez a gyerek nem szobatiszta, nem tudja megértetni magát, mindig ordít stb
2014. máj. 23. 08:19
 8/48 anonim ***** válasza:
74%

Saját gyerekemmel természetesen.

Akkor is az enyém ha beteg, én vagyok érte felelős, nekem kell ellátnom, segítenem, fejlesztenem.

Biztosan nagyon nehéz, de nem csak kínlódás, hiszen az ember ugyanúgy szereti a gyerekét akár beteg, akár nem.

2014. máj. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
61%
Tulajdonképpen mennyi közöd is van neked ehhez???
2014. máj. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
64%

1) Nem minden autista egyforma.

2) Ez egy undorító provokatív kérdés, te meg egy szemét ember vagy kérdező! Hogy lehet ilyen stílusban írni egy beteg kisgyerekről?

2014. máj. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!