Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha az apa nem tartja a gyerekk...

Ha az apa nem tartja a gyerekkel a kapcsolatot és nem a gyerek hibája, hogy nincs kapcsolat akkor kell gyerektartást fizetnie amíg nappali tagozaton tanulok?

Figyelt kérdés

És mi számít érdemtelenségnek?

És mi számít nyomos indoknak, ha nem tartom a kapcsolatom az apámmal?

Az elég nyomos indok, hogy nem szeret, vagy hogy mikor kisgyerek voltam testileg bántalmazott, és szinte nap mint nap azt kellett néznem, hogy ordít édesanyámmal, és párszor is próbálta ölni?



2014. jan. 22. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Szia! Ha betöltöd a 18 életévedet, de érdemtelen vagy arra, hogy fizessen gyerektartást, akkor külön bírósági üggyel ezt megszakíthatja. "A nagykorú gyermek érdemtelen a tartásra, ha a tartásra kötelezettel kellő indok nélkül nem tart kapcsolatot, azaz az a szülő, akivel gyermeke egyáltalán nem tart kapcsolatot, nem lesz tartásra kötelezett. "
2014. jan. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gyerektartás nincs kapcsolathoz kötve, azt fizetnie kell. Rokontartás van ilyen feltétele ha elmúltál 18, ha van róla látlelet akkor biztos, de az nem hogy csak mondjátok.
2014. jan. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kérdező - feltételezve, hogy ma 18+ éves vagy, különben nem értelmes a kérdés - az nem nyomós ok a mai kapcsolat hiányára, hogy hogyan viselkedett az apád tizenévvel ezelőtt... nyomos okot a mostani viselkedése szolgáltatna.

Az sem ok, hogy ő nem keresett - ha Te sem kerested, semmi nem írja elő, hogy a kapcsolatot kinek kellene kezdeményeznie.

Viszont nyomós ok lenne, ha Te többször kerested, de ő nem állt szóba veled, például.

2014. jan. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem egészen így van.A kolléganőm két éve volt ebben a helyzetben, a legnagyobb lánya fősulira ment, az apja meg be akarta szüntetni a tartást arra hivatkozva, hogy nem tartja vele a kapcsolatot a lánya. Aztán a bírónő elhajtotta a fenébe, mert a lányára EGY!! éves korában volt kíváncsi utoljára, azóta nem kereste. Az viszont nem elvárás, hogy egy gyerek kezdeményezze a kapcsolatot azzal a szülővel, aki egész életében az ajtót rá sem nyitotta, hiszen itt az apa volt az, aki miatt nem alakult ki közöttük semmiféle kötődés. Emiatt pedig ugye nem a gyerek a hibás, tehát a későbbiekben sem lehet a terhére róni, hogy nem keresi azt a szülőt, akit sosem érdekelt és nem törekedett arra,hogy a saját gyerekével bármilyen érzelmi kapcsolata legyen. Tehát itt nem a gyerek a hunyó, és emiatt nem lehet azt mondani, hogy érdemtelen.
2014. jan. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nemrég volt a gyerekelhelyezési perünk,exférjem direkt rákérdezett h meddig kell fizetni,a bírónő kihangsúlyozta h szakmát adó végzettségig,szó sem volt arról h ez idő alatt hogyan KELL alakulnia a láthatásnak.Csupán arra tértek ki hogy a gyerek sem élhet ezzel vissza,pl 7évig végzi a fősulit.
2014. jan. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves #5, akkor a t. bíró elfelejtette, hogy változik a Ptk, az idén márc. 15-e utáni szabály:


A kiskorú gyermek tartásra való rászorultságát vélelmezni kell. Ez a vélelem a gyermek nagykorúságának betöltése után is - legfeljebb a huszadik életévének betöltéséig - érvényesül, ha a gyermek középfokú iskolai tanulmányokat folytat.


azután a következő él majd:

4:220. § [A továbbtanuló nagykorú gyermek tartásra való jogosultsága]


(1) A továbbtanuló nagykorú, munkaképes gyermek a rászorultsági vélelem esetén kívül is jogosult a tartásra, ha szükséges tanulmányai indokolt időn belüli folytatása érdekében arra rászorul. A gyermeknek a szülőt a továbbtanulási szándékáról késedelem nélkül tájékoztatnia kell.


(2) Az (1) bekezdés szerinti tanulmánynak minősül az életpályára előkészítő szakképzettség megszerzéséhez szükséges képzés vagy tanfolyam, a felsőfokú végzettségi szintet biztosító alap- és mesterképzésben, valamint a felsőfokú szakképzésben folytatott tanulmányok folyamatos végzése. Nem érinti a tanulmányok folyamatosságát az a megszakítás, amely a jogosultnak nem róható fel.


(3) A szülő nem köteles nagykorú, továbbtanuló gyermekét eltartani, ha


a) a gyermek a tartásra érdemtelen;


b) a gyermek tanulmányi és vizsgakötelezettségének rendszeresen, önhibájából nem tesz eleget; vagy


c) ezáltal a szülő saját szükséges tartását vagy kiskorú gyermekének tartását veszélyeztetné.


(4) A nagykorú gyermek érdemtelen a tartásra akkor is, ha a tartásra kötelezettel kellő indok nélkül nem tart kapcsolatot.


(5) A szülő a huszonötödik életévét betöltött, továbbtanuló gyermekének tartására rendkívül indokolt esetben kötelezhető.

2014. jan. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó tudni,köszönöm!
2014. jan. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

,,Az elég nyomos indok, hogy nem szeret, vagy hogy mikor kisgyerek voltam testileg bántalmazott, és szinte nap mint nap azt kellett néznem, hogy ordít édesanyámmal, és párszor is próbálta ölni?''


A joghoz nem értek, viszont a kérdés második felében felmerül egy olyan szempont, ami eddig nem hangzott el, és szerintem fontos.


Kisgyerek testi bántalmazása, valószínűleg maradandó tüneteket okoz, aminek nyoma van a később életvitelben is (tanulási nehézségek, emlékbetörések, szorongásos zavarok). Ugyanez voatkozik arra is, ha kisgyerek jelenlétében felnőtt embert súlyos bántalmaznak.


A két körülmény még külön-külön önmagában is okozhat súlyos poszttraumás tünetegyüttest a gyerekben, akár évtizedekig tartó következményekkel a teljes további életútra. Szóval mind a közvetlen, mind a közvetett súlyos bántalmazás nagyon komoly kockázati tényező, itt pedig, ahogy a leírásban szerepel, mind a kettő megtörtént, gyerek bántalmazása is, és az anya gyerek jelenlétében történ ő bántalmazása is.


A poszttraumás stressz -- ha kialakul -- magától nem mindig múlik el, sokszor okoz hosszú évtizedekig tartó életminőség-romlást az áldozatban. Lehet kezelni, viszont a gyógyítása ma még nem triviális dolog. Inkább különböző kézben tartási, kísérleti terápiák vannak (többnyire beszélgetéses vagy egyéb feldolgozó jellegű pszichoterápiák), de gyors és biztos gyógymódja nincs, az ,,elmulasztását'' nem lehet számon kérni.


Ha objektív módon bizonyítható, hogy ez történt a gyerekkorodban (és valószínűleg igen, van ennek valamiféle nyoma, bizonyítható következménye, hiszen az ilyesmi csak az esetek egy részében gyógyul meg csak úgy magától, de inkább az a jellemző, hogy hosszantartó nyomot hagy), akkor szerintem kérdezzetek rá szakembernél, hogy milyen súlyú a dolog, milyen mértékig lehet bizonyítani vagy legalábbis életszerűen valószínűsíteni.


Számomra életszerűtlennek tűnik, hogy a gyereket ilyen esetben érdemtelennek minősítsék, ma ugyanis még nem létezik a posztraumás stressz gyógyítására biztos módszer, ezért szerintem szakmailag erősen életszerűtlen lenne, ha poszttraumás tünetekkel együttélő gyereket kapcsolattartásra köteleznének a korábbi bántalmazóval.


A bántalmazás okozta szorongásoknak valószínűleg van valami felmutatható bizonyítéka (gyerekpszichológus, tanár, esetleges egyéb tanúk vagy tárgyi bizonyságok), szerintem ennek nézzetek utána. Én sem tudnék kapcsolatot tartani egy súlyos bűncselekmény áldozataként az elkövetővel, ha a bűncselek miatt hosszú évtizedes poszttraumás tüneteim alakultak ki.

2014. jún. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!