Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mi lehet a gond...

Szerintetek mi lehet a gond egy olyan nevelésben, ahol a szülő (legtöbbször anya) jön állásinterjúra a gyerekkel, aki 18-23 éves? Gyakorlatilag ez milyen módszerekkel előzhető meg?

Figyelt kérdés

Az ilyen esetek 90%-ban sajnos másnap a gyerek visszamondja a(z irodai, jó) munkalehetőséget, ahova tapasztalat nélkül vették volna fel. Ez történik annak ellenére is, hogy a szülőnek láthatólag nagyon bejön a munka.

Munkaadóként és apaként egyaránt kérdem ezt, 6 éves interjúvoltatás után, különböző cégeknek.



2014. jan. 28. 10:03
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, őszintén szólva nem tudom, de számomra is volt 2 eset, amitől hátast dobtam...

Az egyik, amikor azzal szembesültem a zasszony főiskolai felvételién, hogy a felvételizők fele szülői díszkisérettel érkezik a főiskolai felvételi vizsgára. A másik, amikor egy munkát pályáztattunk, és a munka elvégzésére jelentkező huszonéves, diplomás jelölt apucival jelent meg tárgyalni, és a tárgyalás fele kb arról szólt, hogy apuci bizonygatta, hogy a fiacskája mekkora zseni.

(a dolog persze élből üt vissza, mert az ember nem szívesen bíz fontos feladatot életképtelen elvileg felnőttekre)

2014. jan. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus, ez nagyon durva :D

A gond valószínűleg az, hogy a szülő nem engedi a gyerekét felnőni. Fél, hogy akkor egyedül marad. A gyerek meg nem erőlteti a dolgot, végül is neki is kényelmesebb anyuci szoknyája mellett.

2014. jan. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
87%

Pffff. Ez komoly?


Eszembe nem jutott volna a szüleimmel menni állásinterjúra vagy az egyetemi felvételire.


Én most teljesen el vagyok képedve:)


Mondjuk az utolsó államvizsgámra én is anyukámmal mentem, mert este terveztem indulni, és délután eltört a kezem így nem értem el az utolsó vonatot (elsővel meg nem értem volna le időben), ezért anya levitt kocsival. Mondta, hogy amíg én vizsgázok ő várost néz, de rábeszéltem ha már itt van kísérjen el és szórakoztasson míg sorra kerülök, meg utána míg várom az eredményt.

2014. jan. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan valaki felvenne olyan fiatal felnöttet (gyakorlatilag gyerek, ha az anyjának kell kisérgetnie) akit a szülei kisérgetnek??? Én is voltam állásinterjún 18 éves koromtól, amik többsége még csak nem is az anyanyelvemen volt (Szlovákiaban élek) de soha el nem hívtam volna anyukát vagy apukát magammal, az az életképtelenség első jele lett volna szerintem.
2014. jan. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
82%

Nyilván nem normális dolog, ha egy szülő elmegy az állásinterjúra, de az sem, ha ez a véleménye valakinek és ennek ellenére munkát ajánl neki. Én biztos nem tenném, mert nyilván az ilyen nem felnőtt és kicsit még életképtelen.


"Az egyik, amikor azzal szembesültem a zasszony főiskolai felvételién, hogy a felvételizők fele szülői díszkisérettel érkezik a főiskolai felvételi vizsgára"


Nem értem mi a probléma azzal, ha egy 18 éves gyereket elvisznek a szülei felvételizni. Engem is elvitt apukám, mert egy másik városban volt, ahol még soha nem jártam előtte, reggel 8-ra oda kellett érni, talán nem is értem volna oda időben vonattal és busszal. Nyilván leült az előtérben és megvárt, nem fogta a tollamat a vizsgán. Amúgy te ezt hol láttad? Talán elkísérted a zasszonyt?

2014. jan. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én élből azzal kezdem, hogy egy interjúra az interjúztató és a jelentkező jöhet be, anyuci meg apuci kinn marad. Bár, hogy őszinte legyek aki a szüleivel érkezik egy ÁLLÁSinterjúra az -99% eséllyel indul...
2014. jan. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, van ilyen?

20 éve koromban volt az első állás interjúm, azt apám találta az experesszben, de egyedül mentem, és fel is vettek. Mondjuk elég volt az iskola nevét bemondani, mert olyan neve volt.

Mondjuk egyszer volt olyan, hogy elkísért a barátnőm, de mentségemre legyen mondva az állás interjú után mennünk kellett vidékre, és így volt az egyszerűbb. De nem jött be velem.

2014. jan. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
49%
Manapság nagyon nagy divat lett hogy a gyereknek legyen a s.gge is kinyalva, egy szalmaszálat ne kelljen keresztbe tennie, anyuci meg apuci mindent elintéz helyette. Az ilyen életképteleneket persze hogy kísérgetik állásinterjúra mert egyedül el se mernének menni.
2014. jan. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
89%
Nos, en egyszer anyámmal mentem, mivel ö jol ismerte a leendő munkaadomat. Az azt megelőző munkahelyemen megvádolták valamivel, amit nem követtem el de nem tudtam bebizonyítani, igy erős hátránnyal indultam mindenütt. Ezen a helyen utólag kiderült, hogy a munkáltatom csak az anyám miatt vett fel: a tobb évtizedes ismerettsegre es anyám személyiségére alapozva döntött ugy, hogy nekem hisz es nem az előző munkaltatomnak. Nem okoztam csalódást, 10 evet dolgoztam ott probléma nelkul.
2014. jan. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
96%

Miért is akkora tragédia, ha egy 18 évest elkísér valamelyik szülője az egyetemi felvételire? Engem is elkísértek, örültem neki. Ennek már tíz éve, teljesen normális, önálló felnőtt ember lett belőlem. Egy állásinterjú persze más dolog, de ne keverjük már össze a kettőt.

(Ja, egyébként olyan, hogy egyetemi felvételi kb. 8 éve nem is létezik már, legfeljebb bizonyos speciális intézményekbe. Központi emelt szintű érettségi van.)

2014. jan. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!