Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Volt már valaki vizsgálaton...

Volt már valaki vizsgálaton az Autizmus Alapítványnál, akinek az lett az eredmény, hogy nem autista a gyermeke?

Figyelt kérdés
Valaki azt mondta nekem, hogy a korai fejlesztőben az egészséges gyerekben is találnak hibát, ezért érdekelne, hogy mindenkire rámondják-e, hogy autista, akit elviszi vizsgálatra.
2014. máj. 28. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:

"Hiba" minden gyerekben (és még több felnőttben) van. Ha ebből ezekből túl sok jön össze olyan, ami autizmusra utal, akkor felmerül a diagnózis.


Hány éves a gyereked? Hová jártatok eddig? Ott mit mondtak? Milyen tüneteitek vannak? Miben tér el a viselkedése, kommunikációja egy átlagos gyerektől?

2014. máj. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A Korai Fejlesztőben tényleg nagy elvárások vannak, pl az én gyerekemnél az volt a probléma, hogy 10 hósan még nem rajzolt... azóta nem veszem olyan komolyan a "diagnózisukat" :))
2014. máj. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Mi is voltunk egy fejlesztőházban, meg leszünk is még, nekem is az a benyomásom, hogy nagyítő alatt, csipesszel szerik ízekre a gyereket, és persze hogy találnak valamit, hisz nem mellesleg ez az anyagi érdekük is. Inkább vidd nevtanba, ott legalább nem érdekeltek a pozitív leletben... (Én is elvittem / elviszem oda is, bár nálunk az óvodai szűrés is megerősítette, hogy van gond.)
2014. jún. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A zugloi korai fejleszto tevesen diagnosztizalt pervaziv zavart nalunk.
2021. júl. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!