Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A nagyfiam állandóan veri a...

A nagyfiam állandóan veri a testvérét. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A 10 éves fiam, állandóan veri a 8 éves kisöccsét. Mindig rászólok, de nem ért a szép szóból. Az osztálytársaival nincsen jóba, állandóan stesszel. Nincs rá jó hatással az sem, hogy állandóan gépezik (ráadásul véres, gyilkolós játékokkal), mihelyst hazajön az iskolából. A múltkor 2 cigány gyerek meg akarta verni, éjszaka be is pisilt. Szeptemberben mennének 3 napos kirándulásra, nem tudom hogy elengedjem-e, hiszen az osztálytársaival sincs jóba, meg mi van ha éjszaka megint bepisil a stresztől, ha bántják vagy csesztetik? Keressek fel egy pszihológust? Elengedjem kirándulni? Mit csináljak vele? Üthetem vághatom, kiabálhatok, de semmi. És a tanárnőnk is elég hülye, hogy megmondjam neki mi van a fiammal.

2014. jún. 4. 17:46
 1/10 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy szerintem azért veri a kisöccsét, mert ami az iskolában rázúdul, azt rajta adja ki magából..
2014. jún. 4. 17:48
 2/10 anonim válasza:
43%
verd jól el, utána elég ha annyit mondassz, hogy "ugye milyen sz@r?!?!"
2014. jún. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Az iskolai dolgokat kellene megoldani elsősorban.
2014. jún. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
91%
Ne engedd el kirándulni, mert az csak plussz probblémákhoz vezetne..Be kellene íratni mondjuk ju-jitsura, vagy aikidora.Ezek nem túl drágák és tiszteletet is tanulhat.Egy harcművészeten keresztül, megtanulná a tiszteletet, és önmagát is jobban kiismerné idővel.A kissebbik fiadat is be lehetne íratni.Vagy átíratni másik iskolába.A verés az nem old meg semmit..A kissebbik fiadat, lehet át kellene költöztetni a ti szobátokba, ha nincs külön szobájuk.Nem kell túl nagy felelősségérzettel reagálni fiadra, inkább csak a lényegre kell menni, és azt figyelni, hogy a kisöccse ne szenvedjen és a nagyobbik fiad se.Fontos az is, minél több a tiltás egy gyerek életében, annál több blokk keletkezik benne.Nem tudja azt tenni amit szeretne, mondjuk gépezni-',akkor ez feszültséget kelt benne, amit azután le fog vezetni az addig berögzült formában.Fontos lenne a harcművészet, az elfogadás tanúsítása fiad felé, a környezetváltozás.És több dolog engedése, hogy megnyugodhasson, érezze, hogy van szabadsága.Nem kell ráerőltetni a harcművészetet, inkább fel kell tenni a kérdést, hogy érdekli-e.Ott olyan emberektől tanulhatna, akiken keresztül, nagyobb önbecsülésre és öntiszteletre tehetne szert, így másokat is jobban tisztelne és fogadna el.Megtanulná energiáit tudatosan használni, nagyobb önbizalma lehetne, és nagyobb önkontrollra is szert tehetne.
2014. jún. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az iskolai tanulmányai arámylag rendben vannak, átiratni végképp nem szeretném, mert nincs a városban másik iskola, bejárók pedig nem szeretnénk lenni. Szerintem a testvérét sem verné, ha nem zúdulna rá minden gond az iskolában, mert állanóan piszkálja valamelyik cigánygyerek, ugye a gyengébbe könnyű belekötni...
2014. jún. 4. 19:00
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosnak bizonyultak, be fogom íratni őket valami küzdősportra.
2014. jún. 4. 19:06
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Miért engeded állandóan gépezni?! Miért nincs ez szabályozva?

Otthon mi a helyzet? Harmonikus a légkör? Beszélgettek egymással? Van közös program? Elismeritek a képességeit? Adtok neki otthoni feladatokat, amiben szívesen segít?


Igen én elmennék pszichológushoz vele azért, hogy ezeket a kérdéseket együtt tisztázzátok. És együtt tudjatok változtatni. Mert együtt kell közösen, hogy a fiad kevésébé legyen feszült és kompetens, egészséges önbizalommal rendelkező felnőtt váljon belőle.

2014. jún. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 bg25 válasza:
17%
alapos elfenekelést adjál neki!
2014. jún. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7-nek minden szavával egyet értek.A probléma gyökerét kellene megkeresni!

Ne gépezzen csak minimálisat és ne véres,öldöklőset,ne haragudj ez a te hibád is!

És igen,valami küzdő sport,valahol neki is ki kell vezetni a felgyűlt feszkót amit most sajnos az öccsén vezet le!

2014. jún. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha sokat gépezik, véres játékokkal, akkor a tápkábelt (nagy fekete) húzzad ki, és rejtsed el. Így egy idő után lenyugszik. Én már csináltam utána nem volt sok gond.
2014. jún. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!