Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Újabban a múlton nosztalgiázok...

Újabban a múlton nosztalgiázok állandóan, pedig fiatal vagyok, de visszavágyom abba a világba, ami 2000 előtt volt, mit tegyek, hogy ne állandóan ezen pörögjeek?

Figyelt kérdés

Nem mintha nem lenne tennivalóm.

28 éves leszek, tehát nem vagyok valami öreg, de mégis úgy érzem magamat. Mintha lett volna régen valamikor a középkorban egy világ, amikor még minden normális volt, és nem voltak ennyire intoleránsak az emberek.

Nézem a kilencvenes évekbeli, gyerekkori videókat, azt a világot, és nem értem magamat, régen az öregek szoktak nosztalgiázni, és én úgy érzem, nem találom a helyem a világban. Mindenhol ez a gátlástalan előrenyomulás van, de nem értékeset, szépet, harmonikusat akarnak, hanem minden hangadó csak provokálni akar, megrökönyödést kelteni, elfogadtatni az abnormálisat, harsogják a másság tiszteletét terrorisstamódon, pedig a mássággal nincs is semmi probléma.

Más is van így ezzel? Mit lehet tenni, hogy ne jöjjön elő minduntalan ez a téma?



2014. máj. 14. 08:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nosztalgiázz nyugodtan, de tudatosítsd, hogy a 90-es évek azért voltak számodra olyan szuperek, mert akkor voltál gyerek, és nem igazán izgattak a felnőtt világ problémái. Volt akkor is épp elég baj, robbantások, infláció, egekig szökő munkanélküliség, akkor sem volt fenékig tejfel az élet, sőt. Csak akkor ezek még szerencsére nem jutottak el hozzád.
2014. máj. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor hadd kérdezzek vissza: most jobb Neked, vagy akkor volt jobb? De vess össze mindent!
2014. máj. 14. 10:24
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet összehasonlítani. :) 29 éves vagyok, tehát veled kb. egykorú. A 90-es években 5-15 éves voltam, suliba jártam, barátnőimmel játszottam, olyan dolgok foglalkoztattak, hogy ne kapjak rossz jegyet, meg miért hanyagol a legjobb barátnőm, a aztán kamaszkorral persze megjelentek a szülőkkel kapcsolatos ellenérzések stb. Ezekben nincs semmi extra, mindenki átéli. Most felnőtt vagyok, férjem van és két gyerem, vannak apróbb anyagi és párkapcsolati nehézségeim (mint kb. mindenkinek), most épp a másoddiplomám megszerzése körüli problémák és a gyed utáni álláskeresés nehezítik a mindennapjaimat. Ezek egészen más természetű dolgok, mint általános iskolában. Nem jobbak, nem rosszabbak, hanem egy másik életszakasz feladatai.

De ha a kérdésed arra irányul, nem lennék újra gyerek, és végyom vissza a 90-es éveket. A gyerekkor szép volt, jó volt, de vége van, a boldogságot pedig most kell megtalálni, a múlt kergetéséből nem szokott semmi jó származni.

2014. máj. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

30 vagyok és pont ugyanezt érzem amit Te kedves kérdező. Persze, szívesen lennék gyerek újra, szívesen tudnám magaménak az akkori "problémáimat" a mostaniak helyett, de nem elsősorban erről van szó.

Valahogy az akkori dolgokra, az akkori életfelfogásra vágyom. Mindenkinek volt munkája, az emberek normálisan álltak egymáshoz, segítették egymást, összetartóbbak voltak, nem az volt a hétvégi elfoglaltságuk, hogy a tescoban szórják a pénzüket az egész családjukkal, és valahogy sokkal csendesebb és nyugodtabb volt minden.

A megoldás erre, hogy tudatosítanod kell magadban, hogy az a múlt, és már soha nem fog visszajönni az az idő. A jelenre és a jövőre kell koncentrálni, mert azt még lehet alakítani. Bár nekem ez még nem sikerült.

Különben megnyugtatlak, mert sok korom/korodbeli emberrel beszélek nap mint nap, és rengetegen vannak így ezzel a dologgal (szinte mindegyikük), szóval nem vagy egyedül.

2014. máj. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, megértelek.De lehet,h teljesen másra gondolsz, azért leírom mégis.

Én is visszavágyom a gyerekkorba, kicsivel fiatalabb vagyok nálad. Teljesen normális amit érzel, de ne várd, h megértsenek az emberek.

Ugyanis a legtöbb ember érzéketlen, gátlástalanul előrenyomuló primitív Magyarországon. Ez van.


Egyrészt a felnőttkor "meg is követeli", hogy ilyen legyen mindenki, ezért unalmas, egyéniség- és érzésnélküli az legtöbb ember. A másik meg,h errefelé is megy a világ. Amikor még fiatalabb voltam, kint játszottak csomó helyen az emberek, ma már üres minden, vagy elmennek bulizni, vagy a szgép előtt ülnek. Meg ugye Magyarországon még a megélhetés is nehéz, meg ugye a magyarok eleve nem a toleranciájukról és kedvességükről voltak híresek.


Én gyerekkoromban még elég jól éreztem magam, szinte minden nap kint voltunk vhol, de gimi sem volt rossz pár évig, ott még voltak egyéniségek és volt némi ártatlanság pár emberben, lehetett őszintén beszélgetni.

2014. máj. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az a furcsa, hogy azt gondoljátok - nem mindenki persze - hogy gyerekkorba vágyok vissza.

Nem, nem így van. Az akkor volt, szép és jó és nagyon tökéletes volt, de nem erre gondoltam.

Én azt a mentalitást várnám vissza, ami akkoriban volt, és amit itt leírtatok előttem néhányan már.

És igenis, ne higgyétek, hogy nem lehet újra olyan a világ.

Az embereknek el kell magukat határozniuk, ez ennyire egyszerű. Csak rajtunk múlik, hogy viselkedünk.

Bővebb kifejtést igényelne ez most, de nem akarok kifejteni perpill semmit, a lényeg az, hogy ha mindenki ennyire hiányolja azt a mentalitást, remélhetőlegesen ráébrednek az emberek, hogy ők maguk határozzákmeg hogy milyen a világuk.

2014. máj. 14. 21:18
 7/12 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy egy olyan világba vágysz vissza, ami soha nem létezett. A 90-es évekről nagyon hiányos és torz emlékeid vanna, hiszen gyerek voltál. Nem tudom, honnan veszed, hogy akkor nem volt "gátlástalan előrenyomulás", meg nem volt provokáció. Egyszerűen hozzád nem jutott el, nem veed észre, mert nagyon-nagyon mással voltál elfoglalva.

Olyasmit állítani meg, hogy a 90-es években mindenkinek volt munkája, elég nagy tudatlanságra vall. 1993-ban volt csúcson a munkanélküliség, 1996-ban 18 százalékos volt az infláció. Az emberek csak kapkodták a fejüket, nagyon nem ezt várták a rendszerváltástól.

Az meg, hogy hol vannak tele az utcák meg hol nincsenek, minden bizonnyal helyfüggő, én egy Pest környéki kisváros lakótelepén élek, rengeteg a gyerek, mindig tömve vannak a játszóterek, a kamaszok is kint lógnak az utcán egész nap, a házunk előtti kis parkban nyáron tollasoznak a felnőttek is, tök jó az egész.

2014. máj. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Az a baj, hogy egy olyan világba vágysz vissza, ami soha nem létezett. A 90-es évekről nagyon hiányos és torz emlékeid vanna, hiszen gyerek voltál."


Hát talán neked igen, de nekem nem torzak az emlékeim, egyébiránt épp elég videó van a tulajdonunkban, hogy lássam, hogy igenis normálisabbak voltak az emberek, a mentalitás.

Abban egyetértek veled, hogy talán egy lakótelepen most is hasonló, mint régen - eltekintve attól, hogy például letarolták a játszótereket, és a csúszós fabigyókkal uniformizáltak mindent - de hidd el, sok településen megváltozott a világ, és ez a többségre jellemző, mert mindenhonnan ezt hallani.

A többire nem írok, mert nem nekem szólt.

2014. máj. 16. 00:22
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát akkor vágyakozz csak. De előre szólok, nem érsz el vele semmit. Az egyetlen értelme annak van, ha múlton való rágódás helyett a kezedbe veszed a sorsodat. Nem kell nagy dolgokra gondolni, hanem ha pl. a szabadba vágysz, akkor ne azon sírj, hogy mi volt bezzeg húsz éve, hanem menj el kirándulni. Jót fog tenni. :)
2014. máj. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kicsit sokat képzelsz magadról, utolsó, de a kérdésre várom a választ, nem ilyen idióta életvezetési tanácsokat, amikből csak úgy süt a lenézés és megvetés. Alkalmazd inkább magadra, inkább kell.
2014. máj. 16. 23:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!