Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni családtagként...

Mit lehet tenni családtagként egy 5 éves kisgyerekért, ha anyuka nem látja/nem akarja látni, hogy probléma van a gyerekkel?

Figyelt kérdés

5 éves kislányról van szó. Nem beszél sem tisztán, nem fogalmaz jól, nem öltözködik és nem vetkőzik egyedül, sokszor halandzsázik, nem tudja elmesélni mi történt vele, délután nem emlékszik a reggelre, nagyon nehezen érti meg amit mondunk neki. (ne idd mert még forró és beleiszik), sokszor beszéd helyett rámutat a tárgyra amit szeretne és bőg hozzá, mint egy baba. Sokkal kisebbeknek való játékok tetszenek neki, habár a játszón a csoportársaival is elvan. Mondókákat nem/vagy nagyon nehezen jegyzi meg. Sokszor a nyelvével játszik, (nekem ez volt nagyon furi), kidúgja és jobbra balra mozgatja és mindent így nyalogat. Poharat, takarót, tányért az újját...

Az oviban egyszer már elküldték nevelési tanácsadóba, de ott azt mondták, hogy az átlagos szintet eléri. De nekem is van két kisgyerekem , az oviból és a játszóról és a keresztgyerekimhez viszonyítva szerintem el van maradva. Szülők állandóan dolgoznak, én úgy látom szemet hunynak a dolog felett. Nem értem, az ovi miért nem szól a szülőnek, hogy fejleszteni kéne a gyereket, vagy miért nem javasol szakkört vagy valamit? Vagy tényleg normális viselkedésnek számít amiket írtam?


2014. jún. 11. 22:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
34%

Ezek alapján amit felsoroltál szerintem sajnos sérült szellemileg.Ez a nyalogatás...

Hogy lehetne rajta segíteni? Szülőkkel nem tudsz beszèlni? Nem rokon csak ismerős?

2014. jún. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
A "sérültséget" csak kiszűrték volna a nevelési tanácsadóban, nem??
2014. jún. 11. 22:52
 3/26 A kérdező kommentje:
Rokon egyébként. Próbáltam célozni, de annyira ciki megmondani másnak a "tutit". Sajátommal csak nem példálózhatok. Tudom, hogy valahogy beszélni kell az anyukával, de úgy gondolom hogy ez az óvónőknek is kötelessége lenne. Hogy lehet az ilyet szépen megfogalmazni, hogy ne legyen belőle sértődés?
2014. jún. 11. 22:59
 4/26 anonim ***** válasza:
14%
Autisztikus tünetek! Mindenképpen erre irányadó kivizsgálás kell! Budapest Vadaskert kórház! A nevelési tanácsadóba nem ismerik fel, sem a Szakértői Bizottságnál.
2014. jún. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt a tesztet érdemes lenne elvégezni és esetleg bejelentkezni.Ha időben felismerik akkor jobban kezelhető.Lehet hogy a rokoni kapcsolat elgyengül, de legalább elmondhatod hogy Te megtetted a tőled telhetőt.Mond meg szülőknek, hogy ne értsenek fèlre, de ha egy picit is beigazolodik a gyanúd hogy a gyerek picit másképp fejlődik mint ahogy kellene jó ha időben elcsípik.Nyomtasd ki nekik és ad oda a linket hátha elolvassák.Ha megsértődnek az sajnálatos.Ő bajuk.Lehet hogy annyira sokat dolgoznak, problémáik is vannak és csak magukban találgatnak.Gondolják ha nem szólnak senki nem veszi észre akkor nagy baj nincs.Én tuti szólnék és jelezném az észrevételemet.És elvárnám hogy nekem is szóljanak ha valamit nem vennék észre gyermekemmel kapcsolatban.

2014. jún. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előző válaszoló! Én is megnéztem ezt a tesztet!

De sajnos nagyon nem fedi a valóságot, nekem is van egy 5 éves kislányom aki gyermekkori autizmus sprektumzavarral él, és emellett enyhe értelmi fogyatékos is. A teszt szerint amit linkeltél a kislányom nem autista! :) Pedig sajnos az!


Az én kislányom, kommunikációs szándékkal nem beszél! Szavakat mondatokat mond, de csak úgy ha éppen kedve tartja, szemkontaktus használata gyenge, ha szólítom nem mindig figyel és nem néz rám. Egyedül, öltözik é vetkőzik, három és fél éves korától szobatiszta, nagyon szereti a zenét, mondókákat énekeket gyorsan megtanulja. Szenzoros ingerlés köti le a figyelmét, kezével matatja a tárgyakat és csillogásukat vizsgálja. Figyelme nehezen és igen rövid időre rögzíthető! Egyszerű kétértelmű mondat szintjén ért, de bonyolult nyelvi szerkezetekben nem ítélhető meg a képessége. Jelenleg jelentősen átlag alatti teljesítményt nyújt vizsgálati szituációkban, nagyon barátságos, főleg a felnőttekhez, gyerekeket érdeklődéssel figyeli, de nem tud mit kezdeni velük. Nem kezdeményez kapcsolatot és játékot velük, de a többiek közeledését szívesen fogadja. A ,,mintha" játékot játszik. Nem ragaszkodik semmi megszokotthoz, de sokszor van dühkitörése! Ha valami kell neki rámutat a tárgyra és közben hisztivel fejezi ki. Ritkán mondja meg, hogy mit szeretne. Mindent a szájába vesz megnyal! Sokszor tűnik úgy mintha meg sem érteni amit mondunk neki, utasításokat figyelmen kívül hagy. Az igent és a Nemet nem használja! Nem bólogat! 9 hónapos korában bonyolult szavakat mondott engem és apát a keresztnevünkön szólított, 9 hónaposan a hinta palintát, és a csicsija babáját énekelte. 15 hónaposan indult el. Napjában többször sikongatott, kezeivel kényszer mozgásokat végzett. Ha szólítottam nem figyelt nem fordult oda nem nézett rám. Egymaga szeretett játszani, minket szinte teljesen figyelmen kívül hagyott. Félre vonult tőlünk és úgy játszott. Nagyon nehéz kezelni, kiszámíthatatlan és túlzottan gyors, súlyos alvásgondok is vannak. Szerintem hiperaktív is mert lelőhetetlen! De látszólag egy átlagos kislány , aki nagyon hisztis. De sokszor viselkedik babaként, olyan mintha egy nyolc hónapos gyerek lenne.

2014. jún. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
95%
Lemaradt 15 hónapos korától három éves koráig egy szót sem szólt többet! Mintha az addig tanultakat is elfelejtette volna. Nagyon sok helyre elvittük, nagyon nehezen kaptunk diagnózist mindenhol azt mondták, hogy nem autista csupán kicsit le van maradva de befogja hozni a lemaradást, már végső elkeseredésünkbe fordultunk a Vadaskerthez ahol meg is kapta a diagnózist, azt mondták egyértelmű és vitathatatlan. Bár oda mentünk volna legelősször
2014. jún. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nekem mondjuk idáig az autizmus nem jutott eszembe, de nem zárhatjuk ki. Inkább a testvérféltékenységre gyanakodtam, hogy azért utánozza a kicsit, hogy őt is "úgy" szeressék. A beszédre a nevelési tanácsadóban azt mondták, hogy normális, mert mindent ki tud mondani, csak épp nem használja a beszélőkéjét. Ráadásul - mivel apuka nem magyar - a kétnyelvűségre húzták rá az egész vizsgálatot. De szerintem egy 5 éves, hiába kétnyelvű, akkor is már kellene tudnia öltözködni, illetve megérteni dolgokat.


Igaza van annak a válaszolónak, aki azt írta, hogy szóljak. Valahogy veszem a bátorságom, és elmondom. Sokaknak böki a csőrét a dolog a családban, de szólni senki nem akar.


Összetett problémáról van amúgy szó, mert szerintem a dologba belejátszik a szeretethiány, a testvérféltékenység, a kevés foglalkozás is, de mindezek ellenére azt gondolom, hogy itt valami egyébként sem klappol. Bár úgy lenne, hogy "csak" a 3 dolog miatt tartana itt a kislány. :-(

2014. jún. 12. 10:40
 9/26 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy ezt írom, de hülyék ott a nevelési tanácsadóba, az én 5 éves autista kislányom is mindent kimond, mindent amit mondunk után mond, és saját magától is mond szavakat mondatokat ahogy írtam ,de nem kommunikációs szándékkal, de ő sem használja a kommunikatív szándékkal a beszédet. Kérdésekre nem válaszol, csak ritkán arra, hogy hogy hívják és hány éves, de semmi másra. A kislány egyébként használja az igent és a nemet??? Kérdéseitekre válaszol? Szemkontaktust felveszi és meg is tartja? Ha szóltok neki, odafordul rátok néz? Az jó jel, hogy utánozza a gyerekeket, mert ez ritka, mondjuk az én kislányom is utánozza a kistesóit.
2014. jún. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Saját magát, hogy szólítja??? Ez szteroip mozgás nála ez a nyelv kidugdosás és nyalogatás egy nap többször is előfordul? Leírnál néhány példát, hogy hogyan beszél? Itt elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy hogyan fogalmazza meg a beszédet
2014. jún. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!