Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért teszi ezt a lányom?

Miért teszi ezt a lányom?

Figyelt kérdés
Üdv! Megpróbálom "röviden"leírni a problémám...van 1 nevelt lányom,közel 9 éves. Nagyon szép és okos is! Mindemellett nem egy csendes kislányt kell elképzelni... :D Imádom,életem adnám érte,stb tehát nagyon szeretem és az Édesanyát is! Igazából szó mi szó azért nem kislány már és sajnos 1-2x majdnem mondhatni lebuktunk a párommal előtte de próbáltunk nagyon vigyázni. Most kb. 2-3 hónapja fordul elő harmadjára,hogy úgy fogja meg a fenekem vagy előre nyúlkál az az próbál!!,hogy megfogja a répámat(most így írom,ne húzzuk az időt...). Én múltkor nagyon szépen leültem vele beszélni és elmagyaráztam neki már ahogy belefér egy 8 évesnél (tehát nem néztem hülyének,de azért nem mondtam ki konkrétan a dolgoakt),hogy ha nagy lesz és lesz egy igazi szerelme,blabla aki valóban szereti és nem azért lesz vele mert csinos vagy okos,vagy lesz pénze stb,,,ezt úgy láttam meg is értette...majd a nagy szerelmével szerelmesek lesznek,stb...próbáltam körül írni,de nem volt könnyű úgy,hogy ne nézzem hülyének mert van egy olyan érzésem,hogy fél lábbal már nincs a gólyás sztoriban...természetesen nem történt semmi a családban,még mielőtt valaki feltenné ezt a kérdést. Magamból tudok picit kiindulni,volt mikor én is kb. 5-10 éves korom között Édesanyámnak oda nyúltam 1-2x de akkor még abszolút nem tudtam hova tenni a dolgot csak jött...most így vissza gondolva már röhögök ezen meg tudom miért volt...a lényeg,hogy erre mi a megoldás? Iskolában jó tanuló,közvetlen,barátai vannak,stb...semmi gond nincs. Előre is köszi a helpet,ez már nekem ciki ...

2014. febr. 9. 14:31
1 2
 1/15 anonim válasza:
17%
Rossz kategória, mi nem gyerekpszichológusok vagyunk, csak megmondjuk a tutit, ha valaki dugni akar.
2014. febr. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam hova írhatnám,ez maradt.Aki itt tud valamit ehhez fűzni lehetőleg normálisan annak várom válaszát!
2014. febr. 9. 14:36
 3/15 anonim válasza:
74%
Raszolni, h ne fogdozzon.
2014. febr. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
En raszolok ... de múltkor pont ezért ültem le vele beszélni erről...
2014. febr. 9. 14:45
 5/15 A kérdező kommentje:
1 dolgot kihagytam,nemtom ez mennyire segít...bár ha rászolok erélyesebben,akkor szót fogad egyből de természetesen közel sem jelenti azt,hogy nem fog újra megtörténni a hiszti...de mindemellett brutálisan elkényesztetem...de erről meg nem tehetek,nagyon szeretem x)
2014. febr. 9. 14:52
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van lányom is, és fiam is. És igen, érdeklődnek a másik nem nemi szerve iránt. Szerintem teljesen normális dolog. Kíváncsi, ebben a korban van. Mondd el, hogy nem szabad, ne a gólyáról beszélj, hanem érthetően, hogy nem nyúlunk egymáséhoz. Ez magánügy. Nem kell túlmagyarázni. Mondd el, hogy téged ez zavar, az csak a tied, és nem illik, neveletlenség.


Másik: ha elkényezteted, akkor nem szereted igazán. Nem azzal teszel jót, hogy elkényezteted, hanem azzal, ha neveled, és szereted.

2014. febr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
de nagyon szeretem! és köszönöm a tanácsokat!
2014. febr. 9. 16:37
 8/15 anitaanita válasza:
100%
Szerintem kérdezd meg tőle miért csinálja? Látta esetleg valahol? Majd mondd el neki (2-3-4 alkalommal is akár) hogy kellemetlen helyzetbe hoz vele, nem illik ilyet tenni. Ha csak csinálja, büntesd meg, pl küldd be a szobájába ne engedd sokáig tvzni, vagy valami. Ha kell, mondd el neki hogy azok nemi szervek, nem nyúlunk hozzá. csak az ember partnere teheti meg.
2014. febr. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anitaanita válasza:
Lehet ugy gondolja, amit anyának szabad, neki is szabad, elvégre mindkettejüket szereted.
2014. febr. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen,először én is erre tippeltem... x)
2014. febr. 9. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!